Smaller Default Larger

10 įdomybių (II)

morgueFile.com1. Vienas indas 1972 m. parašė laišką Dž. Lennonui. Laiške papasakojo, kad jo didžiausia svajonė yra keliauti aplink pasaulį, bet pinigų jis neturi, todėl prašo Lennono išsiųsti reikiamą sumą. Lennonas atrašė, kad anas geriau medituotų ir savo svajonėse keliautų po pasaulį. Visgi 1995 m. indo svajonė išsipildė. Pinigų kelionei jis gavo aukcione pardavęs Dž. Lenono laišką.

2. Senovės Romoje žmogus, kuris mokė vaikus kalbos pradmenų, vadinosi gramatiku, skaitymo mokytoją vadino literatu, vergą, kuris lydėdavo vaiką iš mokyklos ir į ją - pedagogu. O štai aritmetikos mokytojas gi buvo vadinamas kalkuliatoriumi.

3. Masinės automobilių gamybos aušroje konvejerio išradėjas Henris Fordas yra pasakęs: „Klientas gali gauti savo modelį, nudažytą bet kokia spalva, svarbu, kad ta spalva būtų juoda". Kaip žinia, tai buvo pigiausia ir greičiausiai džiūstantis spalva.

4. Nuo 1947 m. Londono Trafalgaro aikštėje tradiciškai statoma kalėdinė eglutė, kuri atkeliauja iš Norvegijos kaip dovana.

5. Geografiniuose žinynuose dažnai nurodomi du skirtingi Singapūro salos plotai, mat dėl potvynių-atoslūgių Singapūro salos rajone vandens lygis gali kisti 2 metrais.

6. Didžiausias pasaulio pusiasalis yra Arabijos pusiasalis, sudarantis 2,7 mln. kv km.

7. Didžiausia pasaulio krikščionių populiacija gyvena JAV - 225,000 žmonių.

8. Šiuolaikinės žirklės (du sukryžiuoti ašmenys) - dar vienas genialaus Leonardo da Vinči išradimas.

9. Kinijoje patiekalas "Pekino antis" gaminamas iš antienos. Tuo tarpu Indijoje gaminama "Bombėjaus antis" nė kiek nepanaši į savo kiniškąją giminaitę. Ji gaminama iš žuvies.

10. Amerikoje vykusios „Aukso karštinės“ metu dėl vitamino C gausos ir savybės apsaugoti nuo susirgimo skorbutu, bulvė buvo taip vertinama, kad ją keisdavo į auksą svorio santykiu 1:1.

 

Komentuok

Free and Commercial Modules by Kasey Moore.