Smaller Default Larger

10 įdomybių (VI)

morgueFile.com1. Japonijoje galite paragauti krienų, krabų, bulvių su sviestu, kaktuso, vištienos sparnelių skonio ledų.

2. Sirtakis, su kuo mums asocijuojasi Graikija, visai nėra šios šalies liaudies šokis. 1964 metais filmui „Graikas Zorba“ jį sukūrė kompozitorius Mikis Theodorakis. Sirtakis yra sukurtas pagal tautinį graikų šokį Hasapiko, kuris yra gerokai sudėtingesnis savo choreografija.

3. Rusijoje prietaringi žmonės negyvus sudžiuvusius šikšnosparnius nešiodavosi užantyje, taip tikėdamiesi užsitikrinti sveikatą ar laimę. Beje, ar žinote, jog šikšnosparniai, išskrisdami iš urvo, dėl nenustatytų priežasčių visada pirmiausia pasuka į kairę?

4. Tik išsiritusi plekšnė beveik nesiskiria nuo kitų žuvų – tuomet jos akys būna išsidėsčiusios abiejose kūno pusėse. Tačiau, laikui bėgant, viena akis priartėja prie kitos, o žuvis pamažu suplokštėja, išplatėja ir nusileidžia į jūros dugną.

5. Kai kurie naktiniai drugeliai minta karvių, elnių, arklių, tapyrų, kiaulių ir dramblių ašaromis. O didžiausias delikatesas – Indijos buivolo ašaros. Kad naktiniai drugeliai galėtų išgirsti šikšnosparnius ir netaptų jų grobiu, ant jų sparnelių auga ausys.

6. Prieš kelis šimtus metų blogi dantys bylojo apie žmogaus turtingumą. Tais laikais tik labai turtingi sugebėdavo įpirkti saldainius. Tarp tokių savo laiku buvo ir karalienė Elžbieta I, kuri galėjo pasigirti labai nesveikais dantimis.

7. Pagal arabų kavos gėrimo tradicijas, kavą galėjo gaminti tik vyrai. O iširus šeimai, vyras turėdavo teisę apskritai uždrausti moteriai gerti šį gėrimą.

8. Tyrinėdami pirmykščių žmonių darbo įrankius, mokslininkai įrodė, kad kairiarankių jau buvo prieš 1,4 milijono metų. Beje, kairiarankiai po vandeniu geriau mato negu dešiniarankiai.

9. Senovės metraščiuose rašoma, kad antikiniuose karuose buvo sėkmingai naudojamos kovinės kiaulės. Jos turėjo konkrečią užduotį – kautis prieš dramblius. Tiksliau - juos gąsdinti. Rašoma, kad paršelių cypimas straubliuotiems milžinams keldavo siaubą ir šie, vietoj to, kad tryptų priešą, leisdavosi bėgti.

10. Kinų kalboje žodžiai „krizė" ir „galimybė, proga" yra vienodi. O štai šios kalbos hieroglifas, atrodantis kaip dvi moterys po vienu stogu, reiškia ,,sunkumą, nemalonumą".

 

Komentuok

Free and Commercial Modules by Kasey Moore.