Smaller Default Larger

Natūrali ūkininkų produkcija - „Gilės kromelyje“

morgueFile.comPripažinkime, kad  apsipirkinėti prekybos centruose, nešti sunkius pirkinių krepšius, stovėti ilgose eilėse ar derėtis turguje dėl mažesnių kainų užima daug laiko. Visų rūpesčių galima išvengti apsipirkinėjant namie. Reikia tik atsiversti internetinį puslapį, kuriame pardavinėjami maisto produktai. Internetu ūkininkų produkcija prekiaujantis „Gilės kromelio“ direktorius Nerijus Žukauskas sako, kad elektroniniu būdu parduoda kaimišką, ekologišką, o svarbiausia, šviežią maistą.  Todėl mamytės vietoj ilgų ir varginančių apsipirkinėjimų gali pasivaikščioti parke su savo mažyliais.

 

Maistas į namus

Nerijus Žukauskas sako, kad sukūrė internetinio turgaus kampelį, kuriame prekiauja kaimiškais maisto produktais, tačiau internete įsiūlyti maisto produktus daug sunkiau nei turguje: „Maistas toks dalykas, kurį visi įpratę apžiūrėti, pačiupinėti, pauostyti. Internete to padaryti negali, todėl internetiniame puslapyje pateikiame ne tik kiekvieno produkto nuotrauką, bet ir išsamų aprašymą. Pristačius maistą į namus, pirkėjas visada gali kruopščiai patikrinti užsakytus maisto produktus“.

UAB „Gilės kromelio“ įkūrėjas sako, kad pagrindinė jų prekybos idėja – prekiauti natūraliais ir šviežiais maisto produktais, kurie nepardavinėjami prekybos centruose. Internetiniame puslapyje  www.gileskromelis.lt kaimiškų maisto produktų pasiūla itin plati: nuo lietuviškų vaisių ir daržovių (obuoliai, bulvės, kopūstai, morkos, svogūnai, burokėliai ir t.t.), šviežios mėsos ir žuvies (upėtakis, starkis, lydeka, karšis, aviena, veršiena, triušiena, vištiena ir t.t.), pieno gaminių (kaimiška grietinė, pienas, sviestas, rūgpienis, varškė ir t.t.), duonos ir konditerijos kepinių (duona, keksai, sausainiai, trapučiai ir t.t.) iki grybų, aliejaus, prieskonių, riešutų, arbatos, kavos, ekologiškų saldumynų, medaus bei daugybės kitų maisto ir ne maisto produktų. „Šiuo metu bendradarbiaujame su trisdešimt ūkininkų. Kiekvieno ūkininko produkciją esam išbandę patys. Važinėjame į kaimus, ūkius, kalbamės su ūkininkais, fotografuojame, filmuojame, o svarbiausia, patys ragaujame maistą. Taip pat lankomės ekologiško maisto prekyvietėse, ten susipažįstame su ūkininkais, ragaujame įvairius maisto produktus. Jeigu maistas mums patinka ir atitinka mūsų keliamus reikalavimus, įtraukiame ūkininko produkciją į savo asortimentą. Todėl pasitikime ūkininkais, su kuriais bendradarbiaujame. Pažįstame visus ūkininkus, kurie mums tiekia savo produkciją, todėl labai gerai žinome, kad maisto produktai, kuriuos siūlome pirkėjams yra lietuviški ir natūralūs. Prekiaujame ne tik maisto produktais, bet ir natūraliais bei labai originaliais patiekalais, kuriuos gamina Darbščiųjų šeimininkių klubas. Moterys gamina įvairiausius vištienos vyniotinius, triušienos šaltieną, kepa pyragus ir sausainukus. Galiu užtikrinti, kad tokių kepinių ir patiekalų niekur nerasite, todėl maloniai nustebinsite savo šeimos narius“, - teigia „Gilės kromelio“ direktorius Nerijus Žukauskas.

 

Kas yra „Gilės kromelis“?

„Gilės kromelis“ atsirado 2010 metais. Internetinės parduotuvės pavadinimas yra skambus, tačiau neįprastas, todėl dauguma pirkėjų domisi jo reikšme. Nerijus Žukauskas sako, kad labiausiai prie pavadinimo prisidėjo žmona: „Mano žmona, Jurgita sugalvojo žodį – gilės. Jos perteikia visas gerąsias ąžuolo savybes ir simbolizuoja ilgaamžiškumą, stiprybę ir sveikatą. Antra pavadinimo dalis – kromelis reiškia parduotuvę. Anksčiau vietoj parduotuvių ar krautuvių buvo kromai. Žydai didžiuliuose krepšiuose nešiodavo maisto produktus, kuriuos pristatydavo kaimo žmonėms į namus. Žmonės juos vadindavo kromais. Vėliau kaimuose atsirado nedidelės krautuvėlės - kromai. Mano senelis iki šiol sako, kad einu apsipirkti ne į parduotuvę, o į kromą. Sujungus abu žodžius gimė gražus ir prasmingas pavadinimas – „Gilės kromelis“.

Nerijus Žukauskas su žmona prižiūri ir puoselėja ekologiškų maisto produktų prekybą, bendrauja su ūkininkais, o svarbiausia, rūpinasi, kad  kiekvienas pirkėjas liktų patenkintas: „Kiekvieną vakarą su žmona susėdame ir aptariame, ką padarėme gerai, o ką dar būtų galima tobulinti. Žinoma, pasitaiko ir diskusijų, nesutampa nuomonės, tačiau greitai surandame abiems tinkamą sprendimą. Mes mėgaujamės savo veikla, ji mums teikia didžiulį džiaugsmą. „Gilės kromelis“ mums lyg dar vienas vaikas, kuris reikalauja nuolatinio dėmesio, priežiūros ir meilės“.  Pasak „Gilės kromelio“ įkūrėjo, pati pradžia buvo sunki, tačiau labai greitai internetinė prekyba įgavo pagreitį: „Pradėjome ūkininkų maisto produktus internetu pardavinėti pažįstamiems, buvo vos keli užsakymai, galvojome kaip viską pateikti, parduoti. Tačiau jau po kelių mėnesių dirbom visu pajėgumu. Labai smagu, kad subūrėme bendraminčių kolektyvą, kurie ne tik dirba, bet ir tiki „žalia“ idėja.  Mūsų pagrindiniai pirkėjai – jaunos šeimos, mamos, auginančios namie mažus vaikučius“.

 

Kaip apsipirkti internetu?

Užsisakyti maisto produktus internetu tikrai nesudėtinga. Reikia atsiversti internetinį puslapį  www.gileskromelis.lt ir į virtualų krepšelį įsidėti tas prekes, kurių jums reikia. Dedant prekes į krepšelį, tinklalapio kamputyje rodoma kokios sumos trūksta iki nemokamo prekių pristatymo. Sudėjus visas prekes į krepšelį, pasirenkate miestą ar rajoną, kur reikia produktus atvežti. Susimokate tik tuomet, kai maisto produktai atkeliauja į jūsų namus. Nuolatiniai klientai gali pasirinkti atsiskaitymo būdą: grynais ar pavedimu. Maisto produktai sostinės gyventojams į namus pristatomi du kartus per savaitę – antradieniais ir ketvirtadieniais. Trečiadieniais prekės keliauja į Kauną. Norėdami maisto produktus gauti antradienį, pirmadienį iki 15 val. turėtumėte užsisakyti visas norimas prekes. Maistas dažniausiai pristatomas tarp 18-21 val. Žinoma, kurjeriui pirkėjas visuomet gali parašyti patogiausią pristatymo laiką. Nerijus Žukauskas tikina, kad prieš atvažiuojant į namus pirkėjai visada perspėjami telefonu.

 

Kas yra geras maistas?

UAB „Gilės kromelis“ direktorius sako, kad geras maistas yra šviežias maistas. Blogas maistas – nešviežias, keliolika kartų perdirbtas, perplautas, su įvairiom priemaišom: „Mes prekiaujame natūraliu maistu, o jis neatrodo taip gražiai kaip prekybos centruose. Kartais žmonės lygina mūsų maisto produktus ir priekaištauja, kad jie neatrodo taip gražiai kaip parduotuvėse. Tačiau kitaip būti ir negali, nes mes iš ūkininkų perkame natūralius, neperdirbtus maisto produktus“. Pasak Nerijaus Žukausko, atpažinti ekologišką maistą galima keliais būdais: padaryti nitratų kiekio testą arba vadovautis regos ir skonio receptoriais: „Natūralus maistas niekada neatrodys taip gražiai. Pavyzdžiui, kaimiška vištiena turi būti gelsvos spalvos, perkant mėsą iš ūkininkų ji nebus taip tobulai išdarinėta kaip prekybos centruose“. Ekologiškų maisto produktų gamybai keliami didžiuliai reikalavimai, todėl tie produktai, kurie turi sertifikatus yra dar patikimesni. Anot „Gilės kromelio“ įkūrėjo, dažniausiai ekologiški maisto produktai būna šiek tiek brangesni, nes jų gamybai reikia didesnių išlaidų. Todėl reikėtų įtariau pažiūrėti į maistą, kuris kainuoja labai pigiai, paskaityti etiketes, patikrinti sudėtį ir kritiškai įvertinti kokybės ir kainos santykį.

 

Natūralus maistas - sotesnis

„Gilės kromelio“ direktorius teigia, kad šviežią ir natūralų maistą pirkti verta: „Pavyzdžiui, neaiškios kilmės faršo, kuris buvo kelis kartus perdirbtas ir perplautas, reikia daug daugiau nei šviežios mėsos kotletų ar kitų mėsos gaminių. Visada reikia galvoti, ką valgai, nes tai atsilieps ne tik jūsų piniginei, bet ir sveikatai. Įvairios šių laikų ligos: silpnumas, nerangumas, galvos skausmai ir kitos, yra blogos mitybos rezultatas. Iš savo patirties galiu patikinti, kad pradėjęs valgyti šviežią ir natūralų maistą esu žvalesnis, energingesnis, dingo nuovargis ir pyktis. Ne viena moteris, kuri valgė mūsų parduodamus maisto produktus, jautėsi daug geriau ir net numetė svorio. Labai svarbu išlaikyti natūralumą ir dėl savo vaikų ateities. Jeigu niekas nepuoselės ekologijos, perdirbtas maistas atsilieps mūsų vaikų sveikatai. Puoselėdami natūralumą, palaikome sąžiningų ūkininkų veiklą“.

 

Žmonės, nepasitikintys internetine prekyba ir mėgstantys patys pamatyti, pačiupinėti ir pauostyti natūralius maisto produktus, kviečiami užsukti į  „Sostinės turgų“. Ten rasite „Gilės kromelio“ prekyvietę, kur galėsite apžiūrėti ir įvertinti ūkininkų produkciją iš arčiau.

 

Parengė Indrė Dauskordaitė

Komentuok

Free and Commercial Modules by Kasey Moore.