Smaller Default Larger

Keliaujame su vaikais

morgueFile.com„Amžius ne kliūtis keliauti”, – dažniausiai taip teigia nepailstantys keliautojai tėveliai, eilinį kartą susiruošę į kelionę su vaikais, ir dar priduria, jog nei už ką mažųjų negalėtų palikti namuose su seneliais – kankintų nerimas, graužtų sąžinė ir atostogos būtų sugadintos, todėl šeimos renkasi keliones, kurių metu dar geriau pažįsta vieni kitus bei patiria begalę nuotykių.

Kelionės naudingos ir vaikams, moko pažinti pasaulį, jūras, kalnus, suvokti kultūrinius bei kalbinius skirtumus, jie patiria tiek įspūdžių, jog varto nuotraukų albumą ir apie buvusią kelionę čiauška ištisus metus. 

Apie smagias atostogas visai šeimai kalbame su  Gražina Endriuškaite, kelionių agentūros “Keliautojų klubas” savininke, kelionių organizatore, apkeliavusia daugelį pasaulio šalių ir jau penkeri metai į keliones vykstančia kartu su dukrele. Taigi, siūlome Jums keletą patarimų, kokias keliones geriausiai rinktis žiemą bei kaip tinkamai joms pasiruošti.

 

Kaip tinkamai susiplanuoti kelionę?

Keliaujant su vaikais svarbiausia - patogumas bei kruopštus pasirengimas. Į kelionę būtinai pasiimkite skirtingo šiltumo drabužių, patogios avalynės, drėgnų servetėlių, mažylio maisto, nes kai kurių produktų užsienyje gali ir nebūti, taip pat nepamirškite ir geriamo vandens, ir vaistinėlės, iš anksto kruopščiai susiplanuokite, kokius vaistus įsidėsite į kelionę.

Jei Jūsų vaikas dažnai serga, verta susimąstyti apie poilsinės kelionės draudimą, kuris kainuos nuo 3-4 procentų kelionės kainos, tačiau ligos atveju atgausite 90 procentų ar net visus sumokėtus pinigus už šeimos kelionę.

 

Poilsinės kelionės

Žiemos sezono metu šeimos su ikimokyklinio amžiaus vaikais dažniausiai skrenda į šiltus kraštus, renkasi poilsį Tenerifėje, Egipte bei Kanarų salyne. Leistis į tokią kelionę patogu, nes viešbučiuose dažniausiai būna animatoriai (kai kurie viešbučiai turi animatorių, kuris kalba su vaikais lietuvių kalba, tačiau tokių viešbučių nėra daug), vaikų žaidimų kambariai, baseinai bei atskiras meniu vaikams, todėl tėveliai gali be rūpesčių mėgautis poilsiu, žinodami, kad jų vaikais bus tinkamai pasirūpinta.

Į tokią kelionę rekomenduojama vykti dešimčiai dienų, kad vaikai spėtų priprasti prie klimato skirtumų, adaptuotis naujoje aplinkoje. Nepamirškite, jog mažyliai greitai pavargsta, pasidaro irzlūs, todėl po skrydžio leiskite jiems pailsėti ir pirmomis dienomis saikingai lepinkitės saule bei maudynėmis.

Svarbu atkreipti dėmesį ir į temperatūrų skirtumą, kartais temperatūra nemenkai skiriasi nuo mums įprastos. Vaikų imunitetas greičiau nusilpsta nei suaugusiųjų, todėl, jei grįžus iš poilsinės kelionės, lauke vyrauja minusinė temperatūra, leiskite vaikui porą dienų pabūti namuose, tik trumpam išveskite į lauką, kad pamažu vėl priprastų prie šalto oro.

 

Slidinėjimo kelionės

Tokios kelionės gali būti smagia pramoga visai šeimai, tačiau, prieš renkantis tokią kelionę, būtina atkreipti dėmesį į keletą svarbių dalykų. Pirmiausia, paklauskite savęs, ar jūsų vaikas jau pasirengęs slidinėti ir ar turėsite pakankamai kantrybės, jei vaikas nenorės slidinėti ir didžiąją laiko dalį teks praleisti su juo. Kai kuriems vaikams sunku nugalėti slidinėjimo baimę, tačiau yra specialūs kalnų slidinėjimo vaikų darželiai (vaikams nuo trejų metų), kurių kaina savaitei gali siekti iki 350 eurų, ten mažyliai gali praleisti visą dieną, tačiau jie yra ne visuose regionuose, todėl prieš vykstant svarbu pasidomėti, ar bus galimybė užsisakyti tokį darželį.

Vyresniems vaikams rekomenduojamos slidinėjimo mokyklėlės, čia vaikai gali praleisti tris valandas per dieną: iš ryto, per pietus, arba po pietų. Tačiau mokyklėlės vaikams gali tapti tikru išbandymu tėvams. Dažniausiai jie vis tiek nerimauja, seka vaikui iš paskos, padeda susikalbėti vaikui ir instruktoriui. Kai kurie tėveliai elgiasi labai išradingai, užrašo ant kortelių svarbiausias frazes ir paduoda jas instruktoriui, kad jis galėtų bent šiek tiek suprasti vaiką, nemokantį užsienio kalbos. Kiti įdeda vaikams telefoną, kad bet kuriuo metu galėtų paskambinti ir atlikti vertėjo vaidmenį. Tačiau dėl kalbos barjero baimintis nevertėtų, vaikai labai greitai adaptuojasi, susiranda draugų iš įvairių pasaulio šalių ir kažkokiu stebuklingu būdu netgi sugeba su jais susikalbėti, o po savaitės jau drąsiai leidžiasi slidinėjimo trasomis.

 

Pažintinės kelionės autobusu ar nuosavu automobiliu

Leidžiantis į kelionę autobusu, rekomenduojama kartu su savimi pasiimti vaikus nuo šešerių metų amžiaus. Iš pradžių patariama rinktis trumpesnes kelionės, kuriose būtų pramogų vaikams, pavyzdžiui, atrakcionai ar vandens pramogų parkai, nes dauguma pažintinių objektų nėra pritaikyti mažiesiems keliautojams. Daug vaikščiodami jie greitai pavargsta, tampa neramūs, tada ilga kelionė autobusu gali virsti tikra kančia ne tik vaikams, bet ir visiems kelionės dalyviams.

Keliaujant automobiliu, rekomenduojama išvykti anksti ryte, o gal net ir naktį, kad vaikai galėtų miegoti automobilyje ir ilga kelionė jiems taip greitai nepabostų. Dienos metu kas 2-3 valandas darykite pertraukas, išlipkite iš automobilio šiek tiek pasivaikščioti, apžiūrėkite apylinkes, nulipdykite sniego senį, padarykite mankštą ar pašokite, ir vėl leiskitės į kelią.

Būtinai apgalvokite vaikų pramogas kelionės metu, negalima leisti, kad jaunieji keliauninkai nuobodžiautų, todėl žaiskite žaidimus, sekite pasakas, dainuokite dainas, skaitykite knygeles, žiūrėkite filmukus (čia labai pravers nešiojamas kompiuteris ir animacinių filmų kolekcija).

Jei pasiryžote tokiai kelionei, svarbiausia – išankstinis planavimas, (maršruto, nakvynės, piniginių išlaidų ir pan.) pasitikėjimas ir tikėjimas, kad viskas bus gerai.

 

Roges ruošk vasarą, o vasaros kelionėms ruoškis žiemą

Nemėgstantiems keliauti žiemą, jau pats laikas planuoti vasaros keliones, nes prasidėjo vasaros sezono kelionių išpardavimas. Kai kurie kelionių organizatoriai teigia, jog paskutinės minutės kelionių kainos nebus pigesnės nei siūlomos per išpardavimą, tad jau dabar, sumokėję pradinę įmoką, galėsite būti ramūs, žinodami, jog jau turite vasaros kelionę šeimai ir pamažu galite planuoti visas kelionės smulkmenas.

 

Parengė Aušra Matulaitytė

Komentuok

Free and Commercial Modules by Kasey Moore.