Smaller Default Larger

Pigiausias kelionės planas. Keliaujame po Lietuvą (I)

Pavasaris  čia pat ir namų sienos po ilgos žiemos jau  pradeda spausti šonus. Norisi ištrūkti laukan, bet miesto gatvės, skverai, ne kartą apeiti muziejai ar renginiai – jokia romantika. Reikia dairytis už miesto. Bet mokesčių išvarginti tautiečiai ne visada gali ryžtis nulėkti su šeima į pajūrį (o dar ir prie jūros vėsu) ar nusipirkti kelionę į šiltesnius kraštus. Tai kur pabėgti nuo įgrisusių sienų? 

 

Išeičių pigioms iškyloms yra, galbūt ir  Lietuva dar  nepažinta ir neapvažiuota. Dabar daug šeimų, net ir su visai mažučiais vaikais, leidžiasi į vienos dienos keliones automobiliu po aplinkinius miestelius ir kaimus. Internete kiekviena savivaldybė ar miestas teikia informaciją apie lankytinas vietas, mokamus ir nemokamus objektus bei renginius – galima pasiruošti išvykos planelį. Daugelis, atvykę į kitą miestą, pirmiausiai apsilanko turizmo informacijos centre, kur galima gauti turistinių schemų ir lankstinukų.

64km. nuo Vilniaus yra Molėtai – įspūdingų kraštovaizdžių ir istorijos kraštas. Miestelis švarus ir jaukus, smagu pasivaikščioti Pastovio ežero pakrantėmis (jei keliausite, kai bus pakankamai šilta, nepamirškit maudymosi kostiumų), apžiūrėti šalia esantį skulptūrų parką, kur eksponuojami skulptorių ir architektų iš Lietuvos, Velso, Prancūzijos, Lenkijos darbai ir 1905 m. pastatytą Šv. Apaštalų Petro ir Povilo bažnyčią. Nesigailėsit aplankę Molėtų krašto muziejų ir pasižvalgę po nedidelį senamiestį su pagrindiniu akcentu – „Raudonaisiais mūrais“.

Pakeliui į Kulionių kaimą, kur yra Etnokosmologijos muziejus, galima užsukti į Senovinę dangaus šviesulių stebyklą, vaizdingame miške šalia ežerų, su ypatinga išdėstytų akmenų ir medžių energetika. O Etnokosmologijos muziejus įspūdingas ne tik vaikams. Ekspozicija supažindina su laiko skaičiavimu seniausiais laikais, dangaus kūnų stebėjimu, papročiais. Pakilus į 32m. aukščio bokštą, plačiai atsiveria apylinkių panorama. Ekskursiją telefonu patariama užsisakyti iš anksto. Netoli muziejaus galima įkopti į Kulionių piliakalnį.

Vienai savaitgalio dienai tokios kelionės užtektų. Jei Molėtuose jau buvote – riedam į Panevėžį. Nors tai labiau pramoninis miestas, smagu pasivaikščioti centre, senamiestyje ir užeiti į Panevėžio kraštotyros muziejų. O Lėlių vežimo teatras – vienintelis toks Lietuvoje, mažyliams tikrai patiktų.

Lankytinų vietų gausa didžiuojasi Anykščiai. Ar atsimenat A. Baranausko „Anykščių šilelį“? Mokėmės atmintinai. O mokytis tikrai smagiau, kai esi ten buvęs, savo akimis matęs, Antano Baranausko klėtelėj pasisvečiavęs. Jei esat lietuvių literatūros gerbėjas, aplankysit ir Jono Biliūno sodybą – muziejų, Antano Žukausko – Vienuolio namą. Vaikams patiks Siauruko muziejuje, įsikūrusiame šimtametės Anykščių geležinkelio stoties komplekse, kur galima išbandyti veikiančius eksponatus – rankinę dreziną bei dviratį ant bėgių.

Kad nereikėtų stumdytis visoje Lietuvoje panašiose kavinėse ir leisti pinigėlius, pakanka įsidėti į automobilį termosą tėveliams su kava, vaikams – šiltos arbatos, vaisių ar sumuštinukų. Ir fotoaparatą būtinai. Dar galima meškerę – aplinkui pilna ežerų. Jei oras neblogas, piknikui rasite pavėsinių ir laužaviečių – sugautai žuvytei iškepti ar duonytei pagruzdinti. Vaikai turės puikią gamtos stebėjimo galimybę – kiek paukštelių, medelių. Galima pasirinkti įdomių akmenėlių, šakelių, kankorėžių, smilgų darbeliams, kai prailgsta vakarai. O labiau atšilus, pradės miškuose ir parkeliuose kvepėti vaistažolės – skaniausia arbata jūsų stalui.

Smagios tokios išvykos. Jos puikiai išvaduoja nuo savaitės darbų ir rūpesčių, suartina šeimą. Grįžus -  aptarti įspūdžius ir nuotraukas. Galbūt pasvajoti apie būsimas keliones.

 

Parengė Jūratė Stulpinienė

 

Komentuok

Free and Commercial Modules by Kasey Moore.