Smaller Default Larger

Tėveliai, nepamirškite žaisti su savo vaikais!

Vis daugiau šeimų ieško būdų, kaip laisvalaikį praleisti įdomiai ir linksmai. Pasivaikščioti po parduotuves, išeiti pavakarieniauti, apsilankyti svečiuose ar parke prie upės? Mes jums siūlome... PAŽAISTI! Šeimos žaidimai tampa užmirštu menu dėl daugelio priežasčių: suaugusiųjų pervargimas, nuobodulys, abejingumas ar įvairūs rūpesčiai. Kiti tėvai su savo atžalomis žaisti tiesiog pamiršta. Mes pabandėme paieškoti tokių vietų, kur smagu būtų visiems ir apsilankėme didžiausiame Lietuvos ir Baltijos šalių šeimos pramogų parke – „X-Planet“.

Pramogų planeta mus nustebino savo dydžiu bei siūlomų pramogų įvairove. Čia galima išbandyti daugybę skirtingų atrakcionų, aktyviai pramogauti ar net atšvęsti savo gimtadienį.

 

Žaidimai, kuriuos mėgsta tėveliai

„X-Planet“ pramogų parko vadybininkas Paulius Ilbertas sako, kad pramogų parke įdomiai praleisti laiką gali ne tik vaikai, bet ir jų tėveliai. Čia siūloma išbandyti didžiausią Lietuvoje laipiojimo uolą, kurios aukštis siekia 10 metrų. Žiemą tai puiki proga treniruotis alpinistams ar šeimoms, kurios mėgsta aktyvų laisvalaikį. „Jeigu sekasi, per 30 minučių į uolą galima užlipti 3-4 kartus. Trenerės, kurios prižiūri ir moko kopti, sako, kad šis sportas lyg šachmatai – žengdamas vieną žingsnį, turi numatyti kelis ėjimus į priekį. Laipiojimas ugdo ir užsispyrimą. Pasitaiko tokių lankytojų, kurie ateina trečią ar ketvirtą kartą tam, kad įveiktų sudėtingiausią uolos pusę“, – tikina pramogų parko vadybininkas. Pasak Pauliaus, uola laipioja ir vaikai, tačiau labiau šią pramogą mėgsta suaugę: „Būna, kad ateina visa šeima: tėvai laipioja, o vaikai žaidžia žaidimų aikštelėj ar užsiima kitomis pramogomis“.

 Dar viena aktyvi pramoga, kuri lavina ne tik fizinę ištvermę, bet ir padeda įveikti aukščio baimę – kliūčių ruožo atrakcionas „X-Trail“: 5 metrų aukštyje reikia įveikti įvairaus sudėtingumo kliūtis. P. Ilbertas atkreipia dėmesį, kad „X-Planet“ kliūčių ruožas skirtas ekstremalesnio laisvalaikio mėgėjams: „Net suaugusieji, kurie jau yra įveikę kliūčių ruožus atvirose erdvėse tikrai  didesniame aukštyje, kartais išsigąsta, nes lauke aukštis ne taip jaučiamas, kaip uždaroje erdvėje.“

Stalo futbolo fanų pramogų parke laukia siurprizas. Nestandartinis, specialus 7 metrų ilgio futbolo stalas! Kiekvienoje stalo pusėje yra 22 rankenos, todėl vienu metu iš viso gali žaisti 22 žmonės. Paulius Ilbertas pasakoja, kad Tarptautinės studentų dienos proga čia buvo surengtas turnyras: „Lapkričio 17 d. organizavome studentų stalo futbolo turnyrą, kuriame žaidė vienuolika studentų komandų, šeši žaidėjai prieš šešis kiekvienoje jų. Vienam dalyviui teko po 3–4 rankenas. Dažniausiai žaidžiama ne su vienu kamuoliuku, o su, pavyzdžiui, septyniais, todėl reikia labai geros orientacijos ir reakcijos“. Anot pramogų parko vadybininko, ne tik studentai, bet ir šeimos rengia savo stalo futbolo turnyrus. Pavyzdžiui, mama su dukra žaidžia prieš tėtį su sūnum arba prie stalo susirungia suaugusieji, tuo tarpu jų atžalos šėlsta žaidimų aikštelėje

 

Žaidimai vaikams ir jų tėveliams

Pramogų parke „X-Planet“ yra daugiau nei 15 naujausių žaidimų automatų, todėl visa šeima gali surasti labiausiai patinkantį. Be klasikinių sporto žaidimų: krepšinio, skvošo, ledo ritulio, stalo futbolo, galima išbandyti ir pačius naujausius. Šiuo metu vienas populiariausių šeimos žaidimų – interaktyvus judesio ir šokio atrakcionas „Ufo Stomper“. Žaidžiama ant interaktyvių grindų su judesio sensoriais, todėl galima šokti, trypti ateivius, spardyti kamuolį ar šokinėti per kliūtis.

Muzikinis žaidimas „Guitar Hero“ itin mėgstamas šiek tiek vyresnio amžiaus vaikų. Tai ne tik grojimas gitara, pasirinkus greitį ir sudėtingumo lygį, bet ir puiki galimybė pagroti savo virtualiame koncerte, kurio klausosi milijonai žmonių.

 „X-Planet“ pramogų parke įrengta ir didžiausia Baltijos šalyse žaidimų aikštelė „X-Play“, kurios bendras plotas siekia 700 kv. metrų. Ji skirta vaikams nuo vienerių iki dvylikos metų. Čia vaikai gali nardyti burbuliukų baseine, šaudyti guminiais kamuoliukais, šokinėti ant batutų, lenktyniauti čiuožyklose. „X-Play“ aikštelėje yra ir mažiausiems – iki 4 metų amžiaus vaikučiams skirta zona. Joje kartu su vaikais žaidžia suaugusieji. Pramogų parko vadybininkas sako, kad kartais patys tėvai išbando žaidimų aikštelę: „Ne kartą mačiau, kad vaikų žaidimo aikštelėje patys tėveliai landžioja, čiuožinėja, lenktyniauja ir žaidžia kartu su savo atžalomis. Esu pats bandęs, tai tikrai smagu“.

Tėčiai su savo atžalomis labiausiai mėgsta interaktyvią šaudyklą. Pasirinkus vieną iš ginklų kopijų, galima medžioti antis, dalyvauti antrojo pasaulinio karo mūšyje ar priešintis vampyrų invazijai. Į judančius ar statiškus taikinius šaudoma pneumatiniais šoviniais.

 

Kavinė – specialiai mamytėm

Dažnai pasitaiko, kad mamytės savo atžalas palieka pramogauti, o pačios eina pasivaikščioti į parduotuves ar užsuka į prekybos ir pramogų centre „Ozas“ esančią kavinę. „Ne viena mamytė užsiminė, kad būtų gerai, jei ir pramogų parke veiktų kavinė. Tuomet jos galėtų šnekučiuotis su draugėmis ir matyti kaip žaidžia jų vaikai“, – sako Paulius ir priduria, kad šis mamų noras netrukus bus išpildytas.

 

Švęskime kartu!

 Pramogų parko „X-Planet“ vadybininkas P. Ilbertas tikina, kad šioje pramogų planetoje itin paprasta suorganizuoti norimą pasilinksminimą vaikams bet kuria proga: „Turime galimybes surengti nepamirštamą vaiko gimtadienį. Siūlome rinktis meniu, vedėjus, 6 šventės programos variantus: Grožio fėja, Kosmoso piratai, Kovotojai nindzės, Ozo šalies burtininkai, Džiunglių vaikai ar Mažieji marsiečiai. Šventės vedėjas, pasirinktas personažas, užduos įvairiausių užduočių, žaidimų, susijusių su pasirinkta tema. Pavyzdžiui,  burtininkai daro burtų lazdeles ir mokosi burti, piratai gamina kardus, nindzės – raiščius ir t.t. Lankytojai gali derinti kiekvieną šventės detalę. „Turime ir gimtadieniams skirtų kambariukų. Jie patogūs mėgstantiems privatumą ar tinkami tėveliams ramiai sėdint prie stalo ir stebint besilinksminančius vaikus“. Paulius pasakoja buvęs maloniai nustebintas, kai savo gimtadienį pramogų parke šventė suaugusi moteris: „Ji turi vaikų, jos draugės taip pat, todėl sprendimas švęsti gimtadienį būtent čia yra labai logiškas. Moterų vaikai šėlo žaidimų aikštelėje, o mamos kambariuke valgė tortą ir gėrė kavą“. Pramogų parke „X-Planet“ rengiami ne tik gimtadieniai, bet ir kitos šventės: krikštynos, įvairūs įmonių pramoginiai renginiai, darželiai ar mokyklos čia organizuoja savo kalėdinius renginius.

 

Kalėdoms artėjant....

Pramogų parke jau antrus metus iš eilės organizuojami „Kalėdiniai rytmečiai“. Gruodžio 13–15 ir 20–22 dienomis nuo 12 valandos pažaisti kartu su Kalėdų seneliu „X-Planet“ galės visi norintys. Šventės dalyvių laukia vaišės bei dovanos. Svarbiausia, kad kalėdiniai „X-Planet“ rytai yra  NEMOKAMI!

„X-Planet“ pramogų parko vadybininkas Paulius Ilbertas pastebi, kad lietuviai pakankamai konservatyvūs žmonės. Suaugę dažnai bijo ir gėdijasi žaisti su savo atžalomis, nes galvoja, kad žaidimai skirti tik vaikams. Tačiau reikia tik pabandyti, iškart suprasite, kad žaidžiant su šeima jūsų laisvalaikis taps itin turiningu.

 

„X-Planet“ pramogų parkas organizuoja vaikų dienos stovyklas. Jos vyksta kiekvieną sezoną per vaikų atostogas, todėl tėveliams nereikia sukti galvos, kur palikti savo atžalas. Artimiausia  žiemos vaikų dienos stovykla vyks gruodžio mėnesio paskutinę ir sausio pirmą savaitėmis. Ar tai ne puiki kalėdinės dovanos jūsų vaikui idėja ?

 

Indrė Dauskordaitė

Komentuok

Free and Commercial Modules by Kasey Moore.