Smaller Default Larger

Aktyvus laisvalaikis žiemą

morgueFile.com

Šaltuoju metų laiku nesinori užmigti „žiemos miegu“, todėl stengiamės, nors keletą kartų per savaitę, nueiti į sporto klubą, aerobikos ar jogos užsiėmimus. Tačiau, kodėl nepasinaudojus žiemos privalumu – sniegu?

Žiemą norisi laisvalaikį praleisti su šeima, bet nesugalvojame, kaip? Pats paprasčiausias išėjimas su vaikais į lauką nusileisti rogutėmis nuo kalniuko tikrai atneš smagių įspūdžių. Taip pat leiskime vaikams padūkti, pasimėtyti sniego gniūžtėmis, pastatyti sniego senį ar visiems kartu užsidėti pačiūžas ir pačiuožinėti ant ledo. Juk ir mums bus smagu prisiminti vaikystę.

O ar bandėte kada užsidėti slides ir čiuožti nuo kalno? Dabar tai itin populiarus laisvalaikio praleidimas ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje. Daugumai žmonių, kuriems jau teko išbandyti kalnų slidinėjimą, puikiai žinomas jausmas, kad pakanka tik kartą ar du nusileisti nuo kalno ir nuo to laiko šiam sportui atsispirti labai sunku. Ne viename Lietuvos mieste galima atrasti specialiai įrengtų slidinėjimo trasų, kur žmonių niekada netrūksta. Kiti, norėdami išbandyti ekstremalesnes trasas, keliauja į svečias šalis: Latviją, Lenkiją, Čekiją, Vokietiją, Norvegiją, Slovakiją ir t.t. Visoje Europoje netrūksta slidinėjimo parkų, pasižyminčių ne tik grožiu, bet ir paslaugų gausybe. Tai puiki proga ne tik smagiai bei aktyviai praleisti laisvalaikį, bet ir surasti draugų ar bendraminčių.

O kodėl nepabandžius išmokti slidinėti snieglente? Adrenalino mėgėjams ši pramoga tikrai patiks. Snieglenčių sportas kiekvienam suteikia begalę neišdildomų įspūdžių ir didelę adrenalino dozę. Iš pirmo žvilgsnio daugeliui šis užsiėmimas gali atrodyti kaip nutrūktgalviškas  sportas, kuriuo mėgautis gali tik jaunimas, bet tai - netiesa. Slidinėti snieglentėmis gali bet kokio amžiaus ir ne vienodų sugebėjimų žmonės. Juk kartais kristi, išsivolioti sniege taip smagu! Na, o kuo daugiau kartų nugriūnama mokantis, tuo daugiau įvairių triukų išmokstama.

Snieglenčių sportas labai populiarus užsienyje. Jis atsirado 1960 metais. Tokio užsiėmimo specifika - nuo kalno leistis ant specialių lentų, vadinamų snieglentėmis, kurios prie kojų yra pritvirtinamos apkaustais. Snieglenčių atsiradimui darė įtaką riedlenčių ir banglenčių sportas. Bet ar yra galimybė pasimėgauti šia veikla ne tik užsienyje, bet ir Lietuvoje? Žinoma! Tą išbandyti galima ne viename mieste ar miestelyje. Šiuo sportu gali mėgautis ne tik suaugusieji, bet ir vaikai. Netgi yra kuriamos specialios vaikų stovyklos, kurios siūlo išbandyti snieglenčių sportą. Stovyklose rengiamos specialios pamokos, kurių metu vaikai daug ką sužino apie šį sportą, o išklausę teorines žinias, yra mokomi čiuožti ant snieglentės. Slidinėjimo mėgėjams taip pat derėtų žinoti, kad traumos dažniau patiriamos slidinėjant slidėmis nei snieglentėmis.

O ką veikti tiems, kurie slidinėjimu nesižavi? Pabandykite nukeliauti į žirgyną ir pajodinėkite! Tai ne tik vasaros pramoga – jodinėti galima ir žiemą. Tiek svečioje šalyje, tiek Lietuvoje yra nemažai žirgynų, kuriuose pašuoliuoti ant žirgo gali kiekvienas. Jeigu nei karto neteko ant jo sėdėti, visada yra proga tą padaryti, nes galima užsisakyti individualias jojimo pamokas. Jodinėti gali ir suaugusieji, ir vaikai. Žirgynai šaltuoju metų laiku siūlo nemažai įvairiausių pramogų: pajodinėti po miesto ar miestelio apylinkes, išbandyti sportinio jojimo pamokas, o kam įdomu, netgi sužinoti svarbiausius dalykus apie žirgų priežiūrą. Vaikai po apylinkes dažniausiai jodinėja poniais, suaugusieji, sėdantys pirmuosius kartus - ramesniais žirgais, o patyrę raiteliai - sportiniais žirgais. Na, o jeigu bijote jodinėti, sėskite į roges, kur žirgai tikrai smagiai pavėžins ir leis pasigrožėti nuostabia žiemos gamta. Tai puiki proga pabūti su visa šeima.

O gal norite pasijausti, lyg būtumėte Aliaskoje? Tuomet pabandykite pasivėžinti rogėmis, kurias traukia šunys. Tokia nepakartojama pramoga jau rengiama ir Lietuvoje. Žinoma, iš pradžių kiekvienas, norintis tą patirti, supažindinamas su šunimis, tuomet išklauso pamokėlę, kaip reikia elgtis su rogėmis, na, o jau tada sėdame į roges ir važiuojam! Tie, kurie nedrąsūs, važiuoti gali su instruktoriumi. Jeigu norima patirti ypatingai ekstremalių išgyvenimų, pabandykite taip pasivažinėti naktį.

Norite dar daugiau laiko praleisti gamtoje? Tuomet ekstremalams derėtų išbandyti sniego motociklus, kuriais sniegu galėsite tiesiog skrieti ir mėgautis gražiu gamtos peizažu. Šios pramogos organizatoriai tikrai pasirūpins, kad aplankytumėte įdomias vietas. Gera nuotaika ir adrenalino dozė – garantuota!

Ne vienas turbūt svajojo atsidurti Robino Hudo kailyje, kuris į taikinį iš lanko galėdavo pataikyti net užsimerkęs. Dabar tą išmėginti gali kiekvienas. Apsnigtame miške vis daugėja trasų, kuriose įrengiami įvairaus sudėtingumo taikiniai. Tad pabandykite išbandyti akies taiklumą. Jeigu dar nemokate šaudyti iš lanko, instruktoriai tikrai padės išmokti. Tokia pramoga leis atsipūsti po darbų, pamiršti blogas mintis, pasisemti geros energijos ir šauniai praleisti laiką su draugais ar šeima. Po tokios pramogos sušilti ir išgerti arbatos tikrai visiems bus smagu.

Bet ar sniegas yra vienintelis dalykas žiemą, teikiantis malonumus? Visoje Europoje taip pat išpopuliarėję nuotykių parkai, kuriuose atsidūręs nepastebi, kaip greit praeina laikas. Tai didžiuliai parkai, siūlantys ne tik laipioti, karstytis po specialiai įrengtas trasas, bet ir pabandyti paskraidyti lynu net ir žiemą. Lietuvoje taip pat jau įkurti tokie parkai. Jų galima atrasti ne viename Lietuvos mieste ar miestelyje. Didžiausi nuotykių parkai Lietuvoje yra „ONE nuotykių parkas“ Druskininkuose ir  „LABAS nuotykių parkas“ Vilniuje. Tiek vaikai, tiek suaugusieji, kurie yra neabejingi aktyviam poilsiui ir turiningam laisvalaikiui gamtoje, čia tikrai puikiai praleis laiką net ir žiemos metu. Čia galima išbandyti įvairiausių rungčių, adrenalino kupinų nusileidimo takų, skrydžių lynu ar net trasas medžiuose, kuriuose įrengti greitojo nusileidimo lynai, padėsiantys šauniai paskraidyti.

                                 

Žiema jau atėjo, tad skubėkime ilsėtis aktyviai!

 

Parengė Justė Šovinytė

Komentuok

Free and Commercial Modules by Kasey Moore.