Smaller Default Larger

Einu į žvejybą - vyrų laikas

Vaikų didžiausias „darbas“ ir beveik visas laikas yra žaidimai ir kita maloni veikla. Moterys turi savo draugių ratelius ir paslaptingus moteriškus kavos gėrimo ritualus, manikiūrus ir panašiai. O dabar – vyrų laikas!

 

Jau nekeista, kai girdime moteris, vienu ar kitu klausimu reikalaujančias lygių teisių su vyrais. Visai kas kita, kai šia tema prabyla stiprioji lytis, kuri juk ne veltui yra vadinama stipriąja. Neretai netgi manoma, kad moterys gali norėti, piktintis, jausti, reikalauti. O vyrai? Vyrai turi būti stiprūs ir susivaldantys. Jie gali pakentėti, turi nusileisti, o jausti iš viso vargu ar sugeba. Tai yra klaidingas lygybės suvokimas.

Kad taip nenutiktų, reikia pirmiausia pamąstyti, kas yra ta lygybė. Nereikia išradinėti dviračio, užtenka paprasto atsakymo (darbo vietų ir darbo santykių neliečiame, tokius dalykus moterys jau seniai išsikovojo ir puikiai įvaldė). Lygu yra tada, kai ir vienas, ir kitas savo laiką (ir bet kokį dalyką) paskirsto vienodai, lygiomis dalimis. Nei daugiau, nei mažiau. Tokiu atveju, jei moterys turi ir gali sau leisti pusdienio trukmės pasisėdėjimus su draugėmis arba gerokai ilgiau trunkančius itin svarbius pasivaikščiojimus po parduotuves, vyrai irgi turi gauti lygią laiko dalį sau ir savo reikmėms. Visai nesvarbu, tai bus žvejyba ar vyriškos kompanijos pamėgti kartingai, ar dar kas nors. Svarbiausia žinoti, kad vyrai, kaip ir moterys, nori ir mėgsta pasisėdėti savose kompanijose. Ir vieni, ir kiti taip atsigauna, praskaidrina kasdienybę, prasiblaško. Vyrai taip pat turi apie ką pakalbėti ir ant ko paburnoti. Jei moterys „alpsta“, pamatę naują rankinių ar batelių parduotuvę, daugelio vyrų dėmesį taip pačiai prikausto pasirodę nauji ratlankiai, tepalai, ritės ar kitos smulkmenos iš jiems rūpinčios srities. Stiprioji lytis tokiais atvejais irgi gali visai be gėdos „lydytis“, nes tai jų sfera ir pomėgiai. Juk daug blogiau, kai žmogus nesidomi niekuo, o vienintele jo pramoga tampa spoksojimas į televizorių.

Tikriausiai ir moterys savo tarpe mieliau pasigiria ir pasididžiuoja sutuoktiniu, kuris pagavo „va toookio dydžio“ šamą, pakeitė automobilio tepalus pačiais geriausiais, suremontavo kažką (svarbiausia pats) ar dalyvavo kokiame nors ralyje. Visų pomėgių neišvardysime, bet ne to ir siekiama. Reikalas tas, kad nors vyrai ir yra ta nuo seno vadinama stiprioji lytis (ir nėra čia ko piktintis), jie irgi turi silpnybių, kurios, tiesą pasakius, yra visai žavios, jei nevirsta blogais įpročiais. Beje, moteriški pasivaikščiojimai po parduotuves ir grožio salonus puikiausiai (laiko atžvilgiu) gali derintis su išvyka į naktinę žūklę, ar kitu vyrišku pomėgiu. Moterys tiesiog užpila savo antrąsias puses informacija apie naujus užuolaidų salonus, tad ir vyrai gali pasidalyti žiniomis apie reto gerumo meškeres, kurios neseniai pasirodė prekyboje. Jei lygybė, tai lygybė.

Žinoma, čia kalbama tik apie laisvą laiką. Pareigų, namų ruošos, vaikų auklėjimo ir bendro laiko taip pat nevalia pamiršti. Tokius darbus irgi reikia dalytis. Bet, kai pasisuka kalba apie laisvalaikį, reikėtų į viską žiūrėti pozityviau. Moterys kartais pasidalija su draugėmis tokiomis nuoskaudomis kaip: „Manasis vakar užmigo visai manęs neišklausęs“, „Jam rūpi tik penktadienio filmas“ ir panašiai. Norint to „malonumo“ išvengti, geriausia būtų suprasti, kad vyrui taip pat reikia JO kompanijos ir pomėgių (nuo senų senovės vyrai į medžioklę ėjo su vyrais, nors pavojų buvo begalės, o moterys savo darbus dirbo su moterimis. Taip ir susiformavo atskiros veiklų ir interesų grupės). O jei tokių pomėgių nėra (kas mažai tikėtina), galima draugiškai padėti surasti. Tada ir vilkas sotus ir avis sveika.

Taigi lygybė kartais yra visai nelengvas dalykas, kai nori sau, atrodo, kad lygiai, o kai kitam – tai jau per daug. Viskas priklauso nuo to, kaip tas pačias sąvokas ir dalykus supranta abi pusės. Tad pravartu susėsti ir pasidalyti. O pabaigai pateiksime smagią ir gana gyvenimišką situaciją... Vakare, po visų darbų, grįžta vyras namo ir mato.... Žmona, susikėlusi kojas ant stalo, žiūri televizorių ir skanauja (įrašykite patys). Vyras klausia: „Kur vakarienė?“  O žmona taip ramiai atsisuka ir lyg tarp kitko sako: „Meškerė kampe, žuvys ežere. Pasidaryk.“

Juokas juokais, o gyvenimas pilnas panašių situacijų. Tad pagirtina, kai žmonės vertina bendrus susitarimus ir lygybę.

 

Parengė Ringailė Stulpinaitė

Komentuok

Free and Commercial Modules by Kasey Moore.