Smaller Default Larger

"Vaivorykštės" darželyje - tėvelių diena

Jau aštuntieji metai iš eilės Kauno vaikų darželis „Vaivorykštė“ rengia bendruomenės projektą „Vaikų – tėvų – pedagogų diena „Vaivorykštėje – 2014“. Puoselėjame tradiciją aktyviai bendradarbiauti su ugdytinių šeimomis, skatiname juos aktyviai dalyvauti ugdomajame procese, bendruomenės gyvenime.

            ...„Aš su dukra Agne (6 m.) renginyje dalyvauju ketvirti metai ir vis dar negaliu atsistebėti šios įstaigos pedagogų bei direktorės Silvijos Sipavičienės entuziazmu, užsidegimu, naujovių siekiu, begaliniu noru duoti...“ (iš mamos Dalios Šalnienės atsiliepimų).

 

            2014 m. balandžio 16 d., nuo 16 val. įstaigoje jau šurmuliavo tėvai su vaikais. Visos vaikų darželio erdvės pasiruošusios priimti šeimas veikti, kurti kartu! Projekto metu dirbame tik su antrinėmis žaliavomis ir natūraliomis gamtinėmis medžiagomis. Atskleidžiame jų ekologinį turinį ir panaudojimo galimybes.

            Reikia pamatyti tėčių ir mamų veidus! Šeimos stengiasi kuo daugiau išbandyti ir... neapvilti savo vaikų, pasigaminti kuo daugiau patikusių darbų.

            Vaikų darželyje pagrindines antrines žaliavas renkame apie tris mėnesius iki renginio. Darbeliams tinka įvairūs plastikiniai buteliai, kamščiai, popierinių rankšluosčių ritinėliai, varžtai, metaliniai dangteliai, blizgantys saldainių popierėliai, įvairių spalvų medžiagos, popieriaus atraižos... Iš jų tėvai su vaikais gamino papuošalus mamai, diržus, servetėles, žaislines bites. Panaudodamos stiklinę tarą, mamos išbandė dekupažo technikas. Iš nereikalingų metalinių daiktų - šakučių, grandinių, raktų - kūrėme XXI amžiaus avangardą.

Kadangi vaikų – tėvų – pedagogų dieną pasitikome prieš Šv. Velykas, dominavo velykinės žolės sėjimas, gėlių ir prieskoninių žolelių daiginimas - visa, kas galės papuošti šventinį šeimos velykinį stalą!

Tėčiai juokavo, kad Mamos dienai nereikės nieko pirkti papuošalų, dovaną jie jau turi! Tėvai sodininkai įniko gaminti įvairius barškalus, kurie bus panaudoti... kurmiams ar paukščiams baidyti.

            Priešmokyklinukai pristatė maisto gaminimo, aptarnavimo įgūdžius – pjaustė ir gamino ryžių mišrainę, skanino ją savo pačių grupėje išaugintais prieskoniniais žalumynais.

Tėvai dėkojo už prasmingai praturtintą laisvalaikį sakydami: „Juk dažniausiai mes labai skubame, pasirodo ir daug prarandame. Nepakankamai džiaugiamės savo vaikų gebėjimais...“ (iš tėčio Viliaus Kamblevičiaus atsiliepimų).

„Vaikų – tėvų – pedagogų diena „Vaivorykštėje“ – 2014“suteikė galimybę vaikams ir tėvams lygiomis teisėmis dirbti ir veikti individualiai ar komandoje, vadovauti ir organizuoti, priimti sprendimus. Tėvai pasijuto ne darželio svečiais, o jo gyvenimo dalyviais. Jie didžiuojasi savo vaikų gebėjimais.

 

Silvija Sipavičienė

Kauno vaikų darželio „Vaivorykštė“ direktorė

Autorės nuotr.

Komentuok

Free and Commercial Modules by Kasey Moore.