Smaller Default Larger

Ar tikrai yra Kalėdų Senelis?

morgueFile.comNėra gražesnės žiemos už tą, kuri gyvena mūsų vaikystės prisiminimuose, kai už lango švelniai krenta snaigės, namai kvepia cinamonu, mandarinais ir šventiniu pyragu. Kai visa šeima sėdasi prie stalo, o vaikai dega nekantrumu kuo greičiau sulaukti Kalėdų Senelio. Artėjant gražiausioms metų šventėms vis dažniau pagalvojame apie tą nepailstantį keliautoją, apsirengusį raudonu kostiumu, skriejantį pakinkytomis elnių rogėmis. Tiesą pasakius, aš jį prisimenu ištisus metus, pavyzdžiui, kai prisireikia stebuklo, ar pastebiu, jog mamai reikia naujų pirštinių, o tėčiui šilto šaliko, tada mintimis rašau laišką Kalėdų Seneliui, o Kalėdų rytą artimųjų norai išsipildo. 

 

O Jūs ar žinote, kur gyvena Kalėdų Senelis ir kas yra didžiausi jo pagalbininkai?

 

Kur gyvena Kalėdų Senelis?

Kalėdų Senelio gimtinė yra Jolupukio kaimas, įsikūręs ant poliarinio rato ribos. Išvertus iš suomių kalbos Joulupukki reiškia Kalėdų ožys. Taigi Kalėdų Senelis gyvena Laplandijoje – nesibaigiančių stebuklų ir žiemos šalyje, kur galima gėrėtis šiaurės pašvaiste ir tai žino visi – maži ir dideli. Visi, kurie tiki Kalėdų Seneliu ir kiekvienais metais nekantriai jo laukia.

 

Kiek Kalėdų Seneliui metų?

Į šį klausimą atsakyti labai sunku, net pats Kalėdų Senelis nežino tikro atsakymo. Vieną kartą, kai per poilsio pertraukėlę atsisėdo į savo jaukų supamąjį krėslą ir bandė suskaičiuoti, kiek Kalėdų prisimena, užmigo. Tačiau jis turėtų būti pakankamai senas, nes jį prisimena mano mama, mano močiutė ir net močiutės močiutė. Bet ne toks senas, jog negalėtų užsiropšti ant aukščiausio namo stogo ir panešti pilno maišo dovanų.

 

Koks Kalėdų Senelio ūgis?

Kalėdų Senelio ūgis nėra pastovus, jis nuolat kinta, nes kitaip Senelis negalėtų pralįsti pro patį siauriausią kaminą, ar niekieno nepastebėtas Kalėdų naktį išsėlinti iš namų. Tačiau manoma, jog Kalėdų Senelis yra aukštesnis už aukščiausią savo padėjėją elfą, bet žemesnis nei seniausia ir gražiausia pušis Laplandijoje.

 

Kalėdų Senelio pagalbininkai

Didžiausieji Kalėdų Senelio pagalbininkai yra elniai bei elfai. Tikriausiai visi žinote raudonnosį elnią Rudolfą? Jis yra pats didžiausias Kalėdų Senelio pagalbininkas, kuris moko visus elnius skraidyti. Deja, Kalėdų Senelio elniai gali skraidyti tik stebuklingąją Kalėdų naktį, visas kitas dienas, jie ganosi laukuose.

Mažieji pagalbininkai elfai darbuojasi visus metus, jie ne tik padeda Seneliui skaityti vaikų laiškus, bet ir stebi vaikus ištisus metus įvairiuose pasaulio kampeliuose, slapta užrašinėja visus gerus ir blogus jų darbus. Tačiau elfus galima pamatyti tik tada, kai jie patys to nori, jie visais būdais stengiasi saugoti Kalėdų paslaptį, todėl yra labai paslaptingi.

 

Kalėdų Senelio paštas

Kiekvienais metais Senelis sulaukia kalno vaikų laiškų iš viso pasaulio, ypač daug laiškų atkeliauja prieš Kalėdas, jau nuo spalio mėnesio, tad visi Laplandijoje turi labai daug darbo. Kalėdų Senelis perskaito visus vaikų laiškus ir įsidėmi jų norus. Tačiau jei vaikas ir neparašo laiško, Senelis žino, ko tas vaikas nori gauti dovanų, nes elfai turi slaptus sąrašus, kur surašyti visi vaikų norai. Senelis labai džiaugiasi, kai vaikai prašo dovanų ne tik sau, bet ir artimiesiems, gailisi dėl savo išdaigų ir pažada kitais metais būti geresniais. Visus vaikų laiškus Kalėdų Senelis saugo slaptame seife, kad niekas negalėtų perskaityti vaikų paslapčių.

 

Kodėl svarbu tikėti Kalėdų seneliu?

Kalėdų Senelis visus metus gyvena mūsų širdyse, kai darome gerus darbus, šypsomės, mylime, atleidžiame, svajojame ir visai nesvarbu, koks jo ūgis, svoris, barzdos ilgis ir kokio dydžio batus jis nešioja, kaip nesvarbu ir jo akių spalva, ar vardas, kuriuo vadiname (kiekviena šalis turi skirtingą Kalėdų Senelio pavadinimą). Stebuklai egzistuoja ne tik per Kalėdas, bet ir tada, kai labiausiai jais tikime. Tad tikėkime ir patys darykime stebuklus.

 

Parengė Aušra Matulaitytė

 

Komentuok

Free and Commercial Modules by Kasey Moore.