Smaller Default Larger

Joninių burtai – ir odai gražinti

morgueFile.comTikėta, kad birželio 23 dieną – Joninių išvakarėse, surinktos žolės turi ne tik gydomąją, bet ir magišką galią. Ypatinga reikšmė skirta jonažolei – manyta, kad ji gali išgydyti net 99 ligas.

Vidurnaktį visi išeidavo ieškoti paparčio žiedo – laimės ir aiškiaregystės simbolio. Buvo tikima, kad jį radęs žmogus įgyja antgamtinių jėgų, tampa protingas, laimingas, sužino visas paslaptis, kitų žmonių mintis, supranta gyvulių kalbą, sužino, kur paslėpti turtai.

Mergaitės burdavosi skaičiuodamos žiedus puokštėje, ramunės žiedlapius, iš sapnų, mesdamos vainikus per galvą, stebėdamos vandenyje plukdomų vainikų judėjimą. Stebėdavo du plaukiančius vainikus su žvakutėmis upėje ar ežere: jei vainikai išsiskyrė – teks išsiskirti su savo mylimuoju, jei susiglaudė – ištekėti. Vainiką taip pat mesdavo per galvas į beržą, gluosnį ar obelį – kiek kartų mesdavo, po tiek metų tikėjosi ištekėti.

Devynių žolių puokštelę po saulėlydžio tylėdamos moterys užmesdavo ant namo stogo, kad tuos namus aplenktų gaisrai, ligos, raganos ir kitokios nelaimės.

Merginos Joninių rytą atsikeldavo anksti, nusiprausdavo rasa ir vėl guldavo miegoti, tikėdamos susapnuoti būsimą vyrą – vaikiną, duodantį joms rankšluostį nusišluostyti veidui.

Vyrai ir mergaitės susikibdavo rankomis ir šokdavo per baigiančio degti laužo žarijas. Jeigu jiems pavykdavo lengvai peršokti, akys nuo dūmų neašarodavo, padai ar drabužiai neapsvildavo, tai reikšdavo, kad viskas tais metais gerai seksis: laukia meilė, laimė, turtas. Jeigu nuo dūmų akys ašarodavo, teks tais metais daug vargo pakelti (verkti). Jeigu per laužą šokanti pora nepaleisdavo rankų, tai jie tais metais sukurs šeimą – visą gyvenimą tvirtai vienas kito laikysis.

Joninių išvakarėse arba jų ankstų rytą, prieš saulės patekėjimą, ligoniai eidavo į upes ar ežerus maudytis, taip tikėdavosi pasveikti, apsisaugoti nuo ligų, sustiprinti sveikatą. Ypač Joninių rytą stebėta rasa – kuo ji didesnė, tuo geresnio derliaus tikėtasi. Manyta, kad prieš patekant saulei, rasa turi nepaprastų gydomųjų galių. Nusiprausus Kupolinių ryto rasa, veidas pasidarydavęs skaistesnis.

 

Parengė „Mama ir Tėtis“

 

Komentuok

Free and Commercial Modules by Kasey Moore.