Smaller Default Larger

Kaip išmokyti pirmaklasį nepamesti savo daiktų

 

Jūsų atžala vis grįžta iš mokyklos be diržo, liniuotės ar net sijono, o mokyklos budintysis traukia jus per dantį teigdamas, kad vaikas vienąkart grįš namo be galvos? Jeigu į prarastų daiktų paiešką mokykloje einate kaip į darbą, laikas susirūpinti.
Pažymėkite viską, ką tik galite. Vaiko vardą ir pavardę bei klasę užrašykite ant kuprinės, penalo, liniotės, pieštukų dėžutės, prisiūkite medžiagos skiauteles su vaiko duomenimis ant drabužių. Dauguma viršutinių drabužių gamintojų gamykloje prisiuva etiketes su vieta įrašyti vaiko vardą ir telefono numerį. Jei nupirkote striukę be tokios etiketės – ją prisiūkite. Pažymėkite ir megztinius bei marškinius – juos nusivilkęs prieš kūno kultūros pamoką, vaikas gali lengvai pamesti. Nepatikėsite, tačiau daug vaikų namo po pamokų grįžta net be portfelio.
Pasistenkite vaikui išaiškinti daiktų vertę. Daugelis vaikų nesupranta, kad daiktų praradimas – problema. Pametė sportinius batus? Nieko tokio, tėvai nupirks naujus. Vaikams atrodo, kad tėvai be reikalo barasi ir kelia problemą, todėl pabandykite vaikui išaiškinti, kad prarasti daiktai įsigyti už pinigus. O pinigus tėvai uždirba, aukodami laiką, kurį galėjo praleisti kartu su vaiku. Septynmetis dar sunkiai suvokia, ką tėvai veikia darbe ir kaip uždirbami pinigai, tačiau vis tiek reikia su juo apie tai kalbėtis.
Skatinkite vaiką daiktus laikyti savo vietose. Tiek namuose, tiek mokykloje vaikas tegu daiktus laiko įprastose vietose. Jei vaikas įpras, kad penalas bus laikomas ant stalo, šalia jo dešinėje gulės knygos, o sąsiuviniai – kairėje pusėje, tokios tvarkos jam bus lengviau laikytis ir mokykloje. Taip vaiko akys įpras matyti tvarką ant stalo ir lengviau bus pastebėti, jei kažkas ne taip.

Mokykite susidėti daiktus kompaktiškai. Jeigu vis pasimeta sąsiuviniai, tegu vaikas susideda juos į atskirądėklą. Nupirkite ir maišelį kepurei, šalikui ir pirštinėms – tegu šie daiktai būna vienoje vietoje, pakabinti rūbinėje kartu su striuke. Maišelį taipogi pažymėkite – vis mažesnė tikimybė, kad vaikas praras jį.

Skatinkite vaiką būti savarankišku. Jeigu jūs dar nuo darželio laikų rengiate vaiką patys, vaikas neįsimena, kokia tvarka jam reikia apsirengti, todėl gali pamiršti liemenę, kaklaraištį ar megztinį. Kai vaikas rengsis pats, jis įpras apsirengti eilės tvarka ir mažesnė tikimybė, kad jis ką nors užmirš.

Nepirkite vaikui pernelyg brangių daiktų. Apmaudu, tačiau daugelis tėvų perka neprotingai brangius daiktus savo atžaloms. Pirmaklasiui tikrai nebūtinas išmanusis telefonas, auksiniai auskarai ir bateliai, papuošti Swarovskio kristalais. Gal tėveliams taip norisi pademonstruoti savo perkamąją galią, tačiau vaikui svarbu, kad būtų patogu. Be to, jei vaikas ką nors pames, patirsite mažiau nuostolių. Paaiškinkite vaikui, kad prabangesnių daiktų jam nupirksite tada, kai jis išmoks juos saugoti.

Nepergyvenkite dėl smulkmenų. Sakoma, kad kiek vilką bemaitinsi, jis vis tiek į mišką žiūrės. Dažniausiai vaikai pameta pieštukus, rašiklius ir liniuotes. Mokslo metų pradžioje nupirkite jų daugiau ir susitaikykite su mintimi, kad kažkiek smulkių daiktų vaikas vis tiek išmėtys.
Parengė Audronė Riškutė

Komentuok

Free and Commercial Modules by Kasey Moore.