Smaller Default Larger

Kaip išrinkti augintinį vaikui?

Jei norite išmokyti vaiką atsakomybės – nupirkite jam gyvūną.  Taip bus mokoma kantrybės, dėmesingumo, geranoriškumo ir disciplinos. Moksliniai tyrimai įrodė, kad vaikai, turintys gyvūnėlius, yra mažiau agresyvūs ir geba lengviau bendrauti. Ištikimai mylintys šeimininkus augintiniai gali suteikti jiems pasitikėjimo savimi. Gyvūnai gali daug ko išmokyti ir daryti įtaką jūsų vaiko vystymuisi, tačiau tam svarbu tinkamai pasirinkti augintinį.

 

Tinkamas gyvūnas jūsų amžiaus vaikui

Trejų – penkerių metų vaikams bene tinkamiausias augintinis – jūros kiaulytė. Šis padarėlis mėgsta būti laikomas rankose, beveik nesikandžioja, o kuomet yra laimingas pradeda meiliai cypsėti, taip džiugindamos ir vaikus.  O tokio amžiaus vaikai jau gali padėti įpilti vandens į dubenėlį ar duoti maisto.

Sulaukę penkerių – aštuonerių metų vaikai dar negali išlaikyti ilgalaikio dėmesio, todėl jiems verčiau auginti nedidelius gyvūnėlius, tokius kaip smiltpelės, žiurkėnai ar  žuvytės.  Žiurkėnai ir smiltpelės  yra visiškai nereiklūs nei vietos, nei priežiūros atžvilgiu, tačiau jie nemėgsta būti glostomi, todėl prijaukinami tik skiriant jiems daug dėmesio, tačiau vaikai itin mėgsta stebėti šiuos aktyvius, nuolat judančius, „sportuojančius“, kažką plėšančius ar žaidžiančius graužikus. Jūsų padedami vaikai greit išmoks patys sutvarkyti narvelį ar akvariumą, patikrinti ar netrūksta maisto ir pripildyti indelius, jei jau reikia. Jei vaikas yra nedrąsus ir sunkiai bendraujantis, jam puikiai tiks papūgėlės.

Jau nuo penkerių metų vaikai gali auginti ir šunį ar katę, tačiau tokio amžiaus vaikai tegali prisiimti tik dalį atsakomybės, nes šie gyvūnai reikalauja daug dėmesio, todėl jie labiau tinkami būti visos šeimos nei vien vaiko augintiniu. Maždaug 6 metų vaikas jau gali pamaitinti augintinį, išvalyti išmatų dėžutę, sutvarkyti gyvūno padarytą netvarką, pažaisti su juo, tačiau jaunesni vaikai negali gyvūnų maudyti, susirgus paduoti vaistų ar be tėvų priežiūros išvesti šunį pasivaikščioti.

Maždaug devynerių – dešimties metų vaikas jau yra pajėgus prisiimti visišką atsakomybę auginant gyvūnus. Tačiau tokio amžiaus vaikams patariama nepirkti pernelyg egzotiškų ir agresyvių gyvūnų. Svarbu nuspręsti: ar jūsų vaikas nori judraus, ar pasyvesnio gyvūnėlio, kad šis nenusibostų ar nepradėtų pernelyg varginti. Jei vaikui patinka daug judėti, tai šuo puikus draugas. Tačiau jei vaikai labai užimti, verčiau nupirkti jiems vėžlį ar žuvyčių akvariumą – šie gyvūnai nereikalauja nei per daug priežiūros, nei dėmesio.

 

Prieš įsigyjant gyvūną

Svarbu nepamiršti, jog net ir nedidukas gyvūnėlis, reikalaujantis mažai priežiūros, yra didelė atsakomybė, todėl prieš perkant gyvūną:

·          svarbu įsitikinti ar šeimoje nėra alergiškų gyvūnui, nes išsiskirti su jau šeimos nariu tapusiu augintiniu nėra lengva;

·          išsiaiškinti,  kiek laiko ir lėšų galite skirti augintinio priežiūrai;

·          ar  jūsų namuose pakanka erdvės pasirinktam gyvūnui;

·        nuspręskite, ar gyvūnas bus visos šeimos rūpestis, ar tik vaiko, taip lengviau pasiskirstysite pareigomis. Žinoma, jūs vis tiek turėsite stebėti, kaip vaikui sekasi rūpintis augintiniu ir retkarčiais jam padėti. 

 

Vaikai visuomet nori gyvūno, bet kuo jaunesnis vaikas, tuo mažiau atsakomybės jis gali prisiimti. Taigi tinkamiausias amžius vaikui pirkti tada, kai tėvai supranta, jog gyvūnas padeda ugdyti vaiko atsakomybę, bet vaikai dar nėra visiškai atsakingi, todėl gyvūną vaikui galima pirkti tuomet, kai gyvūnu pasirūpinti yra pasiruošę ir tėvai.

 

Parengė Eimantė Juršėnaitė

Komentuok

Free and Commercial Modules by Kasey Moore.