Smaller Default Larger

Kornvalio Reksas

 

Aktyvumas ■■■■■■■■■■

Žaismingumas ■■■■■■■■■■

Dėmesio reikalavimas ■■■■■■■■■

Prieraišumas ■■■■■■■■■

Vokalumas ■■

Paklusnumas ■■■■

Sumanumas ■■■■■■■

Savarankiškumas ■■■

Sveikata ■■■■

Poreikis poruotis

Sutarimas su vaikais ■■■■■

Sutarimas su kitais gyvūnais ■■■■

 

 

 

ISTORIJA

Kornvalio reksų kačių istorija prasidėjo 1950 metais Anglijos pietuose, Kornvalio grafystėje. Liepos 21 dieną niekuo neišsiskirianti katė Serena atsivedė penkis kačiukius. Vienas jų atrodė labai neįprastai: kailiukas buvo baltas su oranžinėmis dėmėmis ir banguotas. Iš kitų kačiukų jis išskyrė ir savo liaunu kūneliu, didelėmis ausimis, liekna uodega bei siauru snukučiu. Jis buvo pramintas Kalibunkeriu. Genetikai, į kuriuos kreipėsi savininkai, rekomendavo išlaikyti naują veislę, dėl to mama Serena buvo sukergta su sūnumi. Naujoje vadoje jau du iš trijų kačiukų buvo garbanoti. Sekančioje vadoje tai pasikartojo. Dėl panašumo į garbanotus triušius Astrex naująją veislę nuspręsta pavadinti Kornvalio reksais.

Vėliau, 1957 metais, dvi pirmosios Kornvalio reksų veislės katės buvo atvežtos ir į Ameriką.  Išgyveno tik viena – Lamorna, kuri laukėsi vados nuo vieno iš Kalibunkerio palikuonių. Lamorna su savo šeimyna tapo pirmosiomis Kornvalio reksų veislės katėmis Amerikoje.

Kadangi genofondas buvo mažas, tam, kad būtų sukurta veislės įvairovė, veisėjai sukryžmino Kornvalio reksus su kitų veislių katėmis: Siamo, Havanos rudosiomis, amerikiečių trumpaplaukėmis ir kitomis. Tai užtikrino tiek genetinę, tiek plačią kailio spalvų ir raštų įvairovę.

 


TEMPERAMENTAS

Kornvalio reksai tinka žmonėms, mėgstantiems aktyvias, smalsias, išdykauti linkusias kates. Bet kokia veikla šioms katėms yra žaidimas. Tuo pačiu jos yra meilūs ir atsidavę gyvūnai: dievina dėmesį ir mėgsta žmonių draugiją. Šios katės labai intelektualios. Jos greitai mokosi ir puikiai supranta, ko iš jų norima. Todėl svarbu nuo pat mažumės aiškiai nubrėžti ribas tarp to, kas galima, o ko – ne, ir dar mažą kačiuką supažindinti su namų taisyklėmis.

Kornvalio reksas visada stengsis būti pirmas ten, kur valgoma.  Kartais net nespėsit nusisukti, o smalsuolis jau kniauks vaišes nuo stalo. Taigi pietų metu gali prireikti net vandens  čiurkšlės norint apginti savo maistą nuo šio gyvūnėlio. Šios katės – gurmanės, stebinančios savo skoniu ir pasirinkimais. Jos taikosi viską paragauti ir įvertinti. Ir nenustebkite, jei jūsų garbanė pamėgs arbatą arba agurkus, jei taikysis į šokolado plytelę ar bandys nugvelbti torto gabalėlį iš jūsų lėkštutės.

Kornvalio reksas – protinga, meili, smalsi bei judri katė, taigi ją galite išmokyti įvairių triukų, pavyzdžiui, atnešti popieriaus gniužulėlius. Šios katės yra puikios alpinistės, šokinėtojos ir vikrios bėgikės, turinčios ypatingai judrias kojas. Namuose šeimininkaujant Kornvelio reksui nė viena lentyna ar spinta nebus saugi.

Dėl savo trumpo plauko Kornvalio reksų  katės mažai šeriasi. Prausti šios veislės kates yra gan paprasta, kadangi šampūnas lengvai įsigeria į trumpą plauką, o kailis po prausimo greitai išdžiūsta.

Kornvalio reksai negali atsispirti šilumai ir yra šilčiausių namų vietų žinovai! Rytais jie bandys užimti jūsų šiltą lovą, dažnai susirangys ant įjungto kompiuterio procesoriaus dėžės, bruksis tarp palangės ir radiatoriaus šildymo sezono metu arba stengsis nutaikyti progą susisukti ant ką tik išlygintų rūbų. Šie maži šilumos mėgėjai tarsi siekia sugerti kuo daugiau šilumos į save, kad kuo daugiau jos galėtų atiduoti jums.

 

Bendrai

 

Kornvalio reksai išsiskiria minkšu, banguotu/garbanotu kailiu ir energija.

Kūnas

 

Vidutinio didumo, raumeningo kūno ir smulkių kaulų katė. Kojos ilgos, letenėlės mažos ir ovalios.

Galva

 

Palyginti nedidelė, kiaušinio formos, ilgis trečdaliu didesnis nei plotis, siaurėjanti nuo skruostikaulių link nosies. Būdingas tiesus profilis ir stiprus pabarzdys.

Ausys

 

Didelės, plačios ties pagrindu, į viršų smailėja, galiukai šiek tiek užapvalinti; padengtos švelniu kailiu.

Akys

 

Ovalo formos, į viršų šiek tiek įžambios; vidutinio dydžio ar didelės. Spalva turėtų būti aiški, intensyvi ir atitikti kailio spalvą.

Uodega

Ilga, plona ir smailiu galiuku, labai lanksti, padengta garbanotu kailiu.

Kailis

Plaukas trumpas, minkštas, švelnus, blizgantis ir tolygiai banguotas (garbanotas); tokį kailį labai malonu liesti.

Spalva

 

Gali būti įvairiausių spalvų ir jų derinių. Kartais turi žymių, būdingų Siamo katėms – tokie Kornvalio reksai vadinasi Si-reksais.

Gyvenimo trukmė

Apie 15 metų.

Diskvalifikacija

Uodegos lūžiai ar pažeidimai; turi  per daug arba per mažai pirštų; šiurkštus kailis; šlubavimas (būdingi galinių kojų pažeidimai); prasta sveikata ar jos požymiai.

 

Komentuok

Free and Commercial Modules by Kasey Moore.