Smaller Default Larger

Šuo aktyviems žmonėms – Parsono Raselio terjeras

Būdamas tikras lapių medžioklės entuziastas, Devonširo klebonas Džonas Raselas, maždaug prieš  150 metų išvedė naują terjerų veislę, medžioklės metu spėjančią su arkliais ir pavejančią lapes.  Šie šunys greit išpopuliarėjo ir buvo pavadinti veisėjo vardu. Nors anksčiau dažniausiai buvo mėgstami arklių augintojų ir neretai lakstydavo aplink arklides, šiandien jie laikomi ir nuosavuose namuose ar daugiabučiuose.


Energingumas: AUKŠTAS

Krūvio poreikis: AUKŠTAS

Žaismingumas: LABAI ŽAISMINGAS

Prieraišumas: VIDUTINIŠKAS

Palankumas kitiems šunims: DROVUS

Palankumas kitiems gyvūnams: DROVUS

Palankumas nepažįstamiems: DRAUGIŠKAS

Dresavimas: PAKANKAMAI NESUDĖTINGAS

Sarginis šuo: GERAS

Gebėjimas saugoti: PRASTAS

Poreikis poruotis: VIDUTINIŠKAS

Atsparumas šalčiui: VIDUTINIŠKAS

Atsparumas karščiui: VIDUTINIŠKAS

 

 

Bendra charakteristika

Ilgos terjero kojos lapių medžioklės metu padeda suspėti su žirgais ir šunimis. Šis liaunas šuo gali lengvai pralįsti siaurais praėjimais siekdamas laimikio. Krūtinė už šuns alkūnių turi būti lengvai apglėbiama vidutinio sudėjimo rankų taip, kad nykščiai susiliestų ties stuburu, o pirštai ties krūtine. Eisena lengva ir grakšti, tačiau veržli. Kailis gali būti lygus, šiurkštus, arba tarpinis variantas tarp minėtų, atsparus orų pokyčiams, su trumpa ir tankia pavilne. Lygiaplaukių išorinis kailis yra lygus ir tvirtas, „laužto“ plauko (tarpinis variantas tarp lygaus ir šiurkštaus plauko šunų) – trumpas, tiesus, lygus, prigludęs, be didesnių išsikišimų. Terjeras gyvybingas ir kupinas entuziazmo.

Parsono Raselio terjeras ištroškęs veiksmo ir nuotykių. Tai šuo, turintis medžiotojo širdį, todėl nuolat tyrinėja aplinką, klajoja ir pirmai progai pasitaikius kasinėja ar rausiasi. Gali būti linkęs peštis su kitais šunimis, vejotis kates ir itin nemėgsta graužikų, bet puikiai sutaria su vaikais ir nepažįstamaisiais. Jis žaismingas, šelmiškas ir protingas, todėl bus puikus kompanionas aktyviam žmogui, turinčiam humoro jausmą.

 

Priežiūra ir sveikata

Parsono terjerui  kasdien reikia protinės ir fizinės veiklos. Jis tikrai negali nusėdėti vietoje ir mėgsta ilgus pasivaikščiojimus bei energijos reikalaujančius žaidimus, trumpas treniruotes. Jam reikia galimybės pasižvalgyti  ir vienam, bet palikti jį vieną gali būti nesaugu, nes būtinai paklius į bėdą. Kai kurie netgi išsikasa duobes, iš kurių yra traukiami. Taigi, geriau tokių šunų bute nelaikyti.  

Kailio priežiūra gana nesudėtinga: patartina maždaug kas savaitę šukuoti kailį, kad pašalintumėte negyvus plaukus.

Šie šunys gyvena nuo 13 iki 15 metų. Dažnai rimtų sveikatos problemų nepastebima, tačiau gali išnirti kelio girnelės ar rastis akių lęšiukų problemų. Rečiau varginančios ligos – glaukoma, ataksija,  Lego-Kalve-Perteso liga, kurtumas. Patariama tikrinti šuns akių ir kelių būklę.

 

Parengta bendradarbiaujant su Animal Planet

 

Komentuok

Free and Commercial Modules by Kasey Moore.