Smaller Default Larger

Bengalijos katės

 

Aktyvumas ■■■■■■■■■

Žaismingumas ■■■■■■■■■

Reikalauja dėmesio ■■■■■■■■      

Prieraišumas ■■■■■■■                     

Vokalumas ■■■■

Paklusnumas ■■■                             

Sumanumas ■■■■■■■■■

Savarankiškumas■■■■■

Sveikata ■■■■■■■

Poreikis poruotis ■■■

Sutarimas su vaikais ■■■

Sutarimas su kitais gyvūnais ■■■■

 

Istorija

Labai nesuklysime Bengalijos katę pavadinę miniatiūriniu leopardu. Šios veislės katė iš tiesų yra neplanuotai žmogaus sukurtas laukinės Azijos leopardinės katės ir naminės katės mišrūnas. Veislės istorija prasidėjo 1963-iais metais, kai išskirtinio augintinio užsimaniusi Kalifornijos gyventoja Jean Mill įsigijo leopardinę katę – tuo metu jų įsigyti JAV buvo galima legaliai. Po kelerių metų laukinės katės šeimininkei pastebėjus, kad jos augintinė jaučiasi šiek tiek vieniša, namuose atsirado ir naminis katinas. Netrukus Jean Mill sulaukė siurprizo – leopardinė katė atsivedė kačiukų. Išgyveno tik vienas iš vados – patelė vardu Kin-Kin. Mažai tikėtasi, tačiau Kin-Kin ateityje taip pat susilaukė mažylių. Sunerimusi dėl vis besitęsiančios Azijos leopardinių kačių medžioklės ir prekybos jų jaunikliais Jean Mill nusprendė, kad tęsti į jas panašių naminių gyvūnų veisimą, išpopuliarinant juos kaip pakaitalą, būtų teisingas žingsnis, galbūt padėsiantis apsaugoti laukines kates. Pirmųjų planuotų vadų katės pasižymėjo laukinėms giminaitėms artimu temperamentu – tik vėlesnėse kartose jų charakteris tapo nuosaikesnis ir labiau nuspėjamas.

 

Bendrai

Bengalijos katė pasižymi laukiniam gyvūnui būdingomis fizinėmis savybėmis, bet yra mylinti ir patikima naminė katė.

Kūnas   

Ilgas ir didelis, labai raumeningas, kaulai – stambūs.

Galva

 

Plati, apvalių kontūrų. Būdingi ryškūs skruostikauliai, plati ir gana didelė nosis, iškilios ūsų pagalvėlės.

Ausys

Vidutinio dydžio, neilgos, plataus pagrindo su užapvalintais galiukais.

Akys

Didelės ir ryškios, ovalo formos, gana toli viena nuo kitos.

Uodega

Stora, smailėjanti, užapvalintu galiuku.

Kailis

Trumpas arba vidutinio ilgio, storas, prabangaus blizgesio ir nepaprastai minkštas.

Spalva

Rudo, snieginio arba sidabrinio atspalvio, dėmėtas arba marmurinio rašto.

Gyvenimo trukmė

10-15 metų.

Diskvalifikacija

Pilvo kailis be dėmių, letenų pagalvėlės neatitinka standartinių spalvų arba ne visos yra tos pačios spalvos

                            

Išvaizda

Didelė, tvirta, ori – tikra gražuolė. Bengalijos katė patraukia ne tik kačių mylėtojų dėmesį. Stebina ir žavi neįprastai ilgas šių kačių kūnas, ilgos, grakščios kojos, uodega. Dėmesį prikausto nepaprastai ryškus didelių akių žvilgsnis.

Kas glostė Bengalijos katę, mielai tai padarytų dar kartą – jų plaukas švelnus ir minkštas. Rudo, snieginio arba ne visų sistemų pripažįstamo sidabrinio atspalvio kailis pasižymi išskirtiniu blizgesiu ir puošnumu. Jis gali būti dėmėtas arba marmuro rašto. Dėmės nėra vientisos spalvos, aiškiai matomi  tamsesni jų kraštai ir šviesesnis atspalvis centre.

 

Temperamentas

Bengalijos kačių išvaizda apgauna – gali būti sunku patikėti, kad šios veislės katės yra draugiškos, paklusnios ir meilios. Žinoma, gerai pažįstantys kačių charakterį nusijuoks: meilios dažniausiai jos būna tada, kai pačios to nori. Bengalės, kaip ir daugelis grynakraujų naminių kačių, pasižymi žasimingumu ir katinišku smalsumu. Jos yra labai energingos, mėgsta draugiją ir nori dalyvauti visose veiklose, kuriomis užsiima šeimininkas. Šių kačių nebaugina vanduo, todėl nenustebkite, jei jūsų augintinė nuspręs kartu su jumis išsimaudyti.

Kaip įprastos naminės katės gali būti auginamos tik per keturias kartas nuo laukinių leopardinių kačių nutolusios Bengalijos gražuolės. Veisėjai perspėja, kad pirmoje-trečioje kartoje gimę kačiukai gali nustebinti pademonstruodami savo leopardišką būdą.

 

 

Parengta bendradarbiaujant su Animal Planet ir veislynu „Dykumų smėlis“

Nuotraukos veislyno „Dykumų smėlis“

Komentuok

Free and Commercial Modules by Kasey Moore.