Smaller Default Larger

Britų trumpaplaukės

Aktyvumas ■■■■

Žaismingumas ■■■■■■

Reikalauja dėmesio ■■

Prieraišumas ■■■■■■

Vokalumas ■■■

Paklusnumas ■■■■■■■■

Sumanumas ■■■■■■■

Savarankiškumas ■■■■■■■■

Sveikata ■■■■■■■■

Poreikis poruotis ■■■

Sutarimas su vaikais ■■■■■■■■

Sutarimas su kt. gyvūnais ■■■■■■■■

 

Istorija

Britų trumpaplaukių kačių tėvynė – Didžioji Britanija. Manoma, kad jų pirmtakai į šią šalį atkeliavo iš Romos imperijos. Tai buvo stambios gatvės katės, tuo metu vertintos kaip graužikų populiacijos mažintojos. Pirmąjį žingsnį siekiant oficialaus Britų trumpaplaukių veislės pripažinimo 1800-ųjų pabaigoje žengė žinomas kačių mėgėjas Harrison Weir. Jo pastangomis katės pasirodė vienoje Londono parodų ir ėmė sparčiai populiarėti. Deja, Antrojo pasaulinio karo chaosas sužlugdė šiuos pasiekimus – veislė buvo beveik išnaikinta. Po karo britės pradėtos kryžminti su Persų katėmis. Tai pakeitė jų išvaizdą – suteikė šioms katėms dabartinę vizualią formą.

 

Išvaizda

Britų trumpaplaukės garsėja kaip gyvybingos ir puikios sveikatos katės. Šios veislės augintinės yra tvirtos kompleksijos, stiprios. Iš daugelio naminių trumpaplaukių kačių britės išsiskiria galvos forma – jų galva ir veidas masyvūs, apvalūs. Išskirtinumo šioms katėms suteikia ir jų kailis – ypatingai tankus. Liečiant plaukas atrodo standus, pirštai panyra į šiltą aksomą. Kailio priežiūra nėra labai sudėtinga – pakanka reguliariai šukuoti ir retkarčiais išmaudyti.

Plaukas gali būti pačių įvairiausių spalvų ir raštų, bet labiausiai paplitusios yra mėlynosios britės. Skirtingų spalvų gali būti ir akys – oranžinės, rudos, tamsaus aukso spalvos, žalsvos ar melsvos. Jų spalva priklauso nuo kailio kolorito.

 

 

Bendrai

Britų trumpaplaukės yra kompaktiškos, gerai subalansuotos kompleksijos, tvirtos katės, pasižyminčios trumpu ir labai tankiu kailiu

Kūnas

Nuo vidutinio iki stambaus sudėjimo. Tvirtas, galingas, gilia ir plačia krūtine

Galva

Apvali ir masyvi. Švelnaus profilio. Kaklas – trumpas, storas. Apvalus veidas, kakta.

Ausys

Trumpos, plačios ties pagrindu, užapvalintais galiukais, toli viena nuo kitos

Akys

Didelės, apvalios. Plačiai atmerktos, tolokai viena nuo kitos. Spalvos – įvairios

Uodega

Trumpa, storesnė ties pagrindu, smailėjanti su užapvalintu galiuku

Kailis

Trumpas, labai tankus, elastingas, neprigludęs, tankiu poplaukiu

Spalva

Priskiriama apie 60 atspalvių. Katės gali būti vienspalvės, dvispalvės ar netgi trispalvės

Gyvenimo trukmė

14-20 metų

Diskvalifikacija

Netinkama akių spalva, uodegos defektai, ilgas ir purus kailis, prasti dantys

 

 

Temperamentas

Jei trokštate namie turėti išdykusį pokštininką, nuolat gvelbiantį skanėstus iš šaldytuvo ir mėgstantį pasisupti ant šviestuvų – Britų trumpaplaukės ne jums. Jos yra ramaus charakterio, netriukšmingos, nereiklios – santūrios britų aristokratės. Kartais –  netgi drovios. Tokios drovuolės ypatingai prisiriša prie šeimininko, rodydamos begalinę ištikimybę. Apskritai Britų trumpaplaukės yra šeimos katės. Jos nelinkusios prisirišti prie vieno šeimos nario – savo draugyste apdovanoja visą šeimą. Draugiškos ir meilios, bet ne per saldžios – taip šią veislę apibūdina kai kurie veisėjai. Mėgstančios žmogaus draugiją britės per daug nesutrinka ir likusios vienos. Jos geba puikiai prisitaikyti prie naujos aplinkos, yra savarankiškos.

 

Parengta bendradarbiaujant su Animal Planet ir veislynu „Kliaksa“

 

"Mama ir tėtis" ir veislyno "Kliaksa" nuotraukos

Komentuok

Free and Commercial Modules by Kasey Moore.