Smaller Default Larger

Meino meškėnai

 

Aktyvumas ■■■■■■

Žaismingumas ■■■■■■■■

Reikalauja dėmesio ■■■■■■

Prieraišumas ■■■■■■■■

Vokalumas ■■

Paklusnumas ■■■■■■■■

Sumanumas ■■■■■■■

Savarankiškumas ■■■■■■■

Sveikata ■■■■■■■■■

Poreikis poruotis ■■■■■■■

Sutarimas su vaikais ■■■■■■■■

Sutarimas su kitais gyvūnais ■■■■■■■■

 

Istorija

Meino meškėnų tėvyne laikoma Jungtinėse Amerikos Valstijose esanti Meino valstija. Tikslūs duomenys, kaip šios katės čia atsirado ir kas buvo jų protėviai, deja, nėra žinomi. Pasakojimuose pateikiama daugybė versijų, bet labiausiai tikėtina istorija pasakoja, kad stambios ir ištvermingos katės į Ameriką atvyko kartu su burlaiviais plaukiojančiais jūreiviais (greičiausiai su vikingais iš Norvegijos) – kai kurios pasiekusios krantą nuklydo į vietinius ūkius ir čia pasiliko. Dideles, ištvermingas ir puikiai prisitaikiusias prie atšiauraus klimato kates, savo ūkiuose noriai laikydavo vietos ūkininkai. Atrinkdami didžiausias ir geriausias kates jie stipriai prisidėjo prie Meino meškėnų veislės kačių susiformavimo.

 

Veislė pirmą kartą paminėta literatūroje ir pripažinta 1861 metais (JAV). Europoje ši veislė išpopuliarėjo tik XX amžiaus antroje pusėje. Kačių augintojai itin greitai pamėgo Meino meškėnus – dabar tai viena populiariausių naminių kačių veislių.

 

Išvaizda

Meino meškėnų veislės katės – pačios didžiausios iš naminių kačių. Patinai vidutiniškai sveria nuo šešių iki dvylikos kilogramų, patelės – iki aštuonių. Lėtai auga ir bręsta, pilnai susiformuoja per maždaug ketverius metus. Labiausiai paplitę rudai raini Meino meškėnai, tačiau šių kačių kailio spalva gali būti labai įvairi – priskaičiuojama apie trisdešimt skirtingų spalvų variantų.

Puri, lengvai krintančio plauko uodega, didelės ausys, papuoštos žaismingais plaukų kuokšteliais – išskirtiniai Meino meškėnų bruožai. Storas, šiltas ir tankus kailis ne tik apsaugo nuo paties atšiauriausio oro, bet ir puošia, suteikdamas katės išvaizdai ypatingos didybės ir laukinės dvasios. Stori kailiniai suteikia dydžio įspūdį  – neįprastai masyviu drabužiu pasipuošusi katė atrodo daug stambesnė nei yra iš tiesų. Plaukas yra vidutinio ilgio, ilgėjantis nuo nugaros ir šonų, poplaukį dengia žvilgus ir tvirtas viršutinis plaukas, padengtas peršlapti neleidžiančiu riebaliniu sluoksniu. Kailis nereikalauja ypatingos priežiūros, veisėjai rekomenduoja jį bent kartą ar du kartus per savaitę pašukuoti kokybiškomis šukomis.

 

Bendrai

Meino meškėnai yra tvirtos, geros sveikatos, atšiauriam   klimatui atsparios katės. Ryškiausi skiriamieji bruožai – kūno dydis ir   storas, didelės apimties kailis.

Kūnas

Nuo vidutinio iki itin stambaus sudėjimo. Raumeningas,   plačia krūtine, kampuotos formos.

Galva     

Vidutinio dydžio, kampuota.

Ausys

Didelės, su puošniais kuokšteliais. Plačios ties   pagrindu, toli viena nuo kitos.

Akys

Didelės, plačios, šiek tiek įkypos. Žalsvo, aukso ar   vario atspalvių. Jei kailis baltas, gali būti melsvos.

Uodega

Ilga (kūno ilgio), plati ties pagrindu, smailėjanti.   Puraus plauko, vešli.

Kailis

Sunkus ir tankus. Vidutinio ilgio, ilgėjantis nuo   nugaros ir šonų.

Spalva   

Labai įvairi.

Gyvenimo trukmė

Vidutiniškai 13 metų.         

Diskvalifikacija

Smulkūs kaulai, atsikišęs smakras, lenkta uodega.

 

Temperamentas

Ypatinga Meino meškėnų charakterio savybė – gebėjimas visą savo gyvenimą likti žaismingiems. Įspūdingas dydis šioms katėms netrukdo šniukštinėti pačių slapčiausių namų kampų ir įlįsti į pačias siauriausias kerteles. Jie nepaprastai smalsūs, bet neįkyrūs. Nors ir dideli išdaigininkai, pasižymi ypač draugišku charakteriu, yra palyginti ramūs, neagresyvūs, švelnūs ir negaili šeimininkams meilaus murkimo. Tai labai šeimyniška veislė, apdovanojanti dėmesiu kiekvieną šeimos narį. Su nepažįstamaisiais Meino meškėnai elgiasi atsargiai, bet draugiškai. Puikiai sutaria su vaikais, smalsiai bendrauja su kitomis katėmis ir kitų rūšių gyvūnais. Masyvi katė gerai jaučiasi ir bute, tačiau, nėra jokios abejonės, kad dar jaukiau ir patogiau ji jausis gyvendama name su didžiuliu kiemu.

 

Parengta bendradarbiaujant su Animal Planet ir veislynu „Fast & Furious“

Veislyno nuotraukos

 

 

 

Komentuok

Free and Commercial Modules by Kasey Moore.