Smaller Default Larger

Koks augintinis tinkamiausias jūsų vaikui?

Jei tėvelių mažoji atžala vis prašo namie auginti gyvūnėlį – nupirkite jį. Nes vaikai, jį prižiūrėdami, mokosi švelnumo, atsakomybės, kantrybės, supratingumo, ugdosi jų darbiniai įgūdžiai. Žaisdami su mažu namų augintiniu net suaugusieji patiria džiaugsmą, šilumą ir atgaivą po dienos darbų. Galbūt mūsų patarimai padės apsispręsti, kokį naują šeimos narį jums labiausiai tiktų įsigyti.

 

morgueFile.comŠINŠILA

Dažniausiai pilkos (rečiau – juodos, pastelinės, kreminės, baltos) spalvos tankaus ir švelnaus kailiuko nedidelis (0,5-1,0 kg) žvėrelis, kilęs iš kalnų. Šinšilos valgo atsitūpusios, maistą paėmusios mažomis letenėlėmis. Gali būti laikomos poromis patalpose, kuriose neturėtų būti drėgna. Narvelyje reiktų kopėtėlių. Šinšila – naktinis gyvūnėlis, todėl dieną praleidžia snausdamas. Jei norite, kad dieną būtų aktyvesnis, reiktų narvelį naktį apšviesti, o dieną – užtamsinti. Maždaug valandai kasdien pastatyti didesnį indą su specialiu smėliu, kuris padeda išsivalyti kailiuką. Pagrindinis šinšilų maistas – geras pievų šienas, liucerna, dobilai, beržo, gluosnio šakelės ar specialus maistas. Vanduo visada turi būti šviežias.

 

morgueFile.comJŪROS KIAULYTĖ

Šių gyvūnėlių išvesta keletas rūšių: trumpaplaukė, verpetuota (japoniška), ilgaplaukė (angorinė), Himalajų jūros kiaulytė. Nereikalaujantys ypatingų laikymo sąlygų, ramūs ir taikūs, lengvai prižiūrimi, tačiau sunkiai toleruojantys temperatūros pokyčius žvėreliai. Esant normalioms sąlygoms, išgyvena 5-8 metus. Jūrų kiaulytės neišrankios ir visada patenkintos savo gyvenimu, jei jų neskriaudžia. Šie gyvūnai bijo skersvėjų ir mėgsta šilumą. Kasdien narvelyje reikia keisti medžio drožles.

Pagrindinis maistas – augalinės kilmės: žalumynai, salotų lapai, dobiliukai, daržovės, grūdai. Žiemą – daržovės, džiūvėsiai, grūdai, šienas. Dantims reikalingas kietas maistas: džiūvėsiai, medžio šakelės. Negalima duoti bulvių ir žalių burokų. Į maistą reikia dėti vitaminų ir mineralų, kreidos graužimui. Maitinti kiaulytes reikėtų 2 kartus per dieną.

 

morgueFile.comŽIURKĖNAI

Tai mielos išvaizdos, švarus, nedidelis (100-200g), nereikalaujantis ypatingų gyvenimo sąlygų žvėrelis. Dekoratyviniai žiurkėnai stebina savo kailio spalvų įvairove, yra trumpaplaukių ir ilgaplaukių. Geromis sąlygomis išgyvena 3-4 metus. Iš prigimties jie yra vienišiai, todėl galima laikyti po vieną. Narvelis turi būti sandarus, nes radę plyšelį ar pragraužę skylę žiurkėnai pabėga į laisvę. Dugną reikėtų iškloti sausu ir švariu šienu ar medžio drožlėmis. Šie gyvūnėliai mėgsta slėptis, tad narvelyje reikalingas namelis su anga, kur jie pasidaro urvelį. Mėgsta žaisti, bėgti rateliu, sūpynes, kopėtėles.

Labiausiai mėgsta visas grūdines kultūras, miltinius produktus – džiūvėsius, duoną. Mielai maitinasi daržovėmis, vaisiais, varškės sūriu, įvairiausiais žalumynais, saulėgrąžomis, riešutais. Svarbu, kad pastoviai turėtų ką graužti. Girdymui puikiai tinka specialios gertuvės.

Auginantys šį gyvūnėlį turi žinoti, kad negalima jo trukdyti, kai tūno savo slėptuvėje, ar riboti galimybės bėgioti ir laipioti. Nepatartina žiurkėnų laikyti per šiltoje patalpoje, būtina gerai uždaryti narvelį, maitinti įvairiu maistu ir neduoti saldumynų. Nedėkite į narvelį stiklinių indų (pragraužę gali susižeisti), nemaudykite, negąsdinkite ir neerzinkite nepakenčiamais dirgikliais.

 

morgueFile.comDEKORATYVINIS TRIUŠIUKAS

Tai trumpaplaukis arba ilgaplaukis nemažas gyvūnėlis, taigi jam reikėtų didesnio narvelio. Nuo narvelio erdvumo priklauso jo sveikata, nuotaika ir apetitas. Labai bijo skersvėjų ar saulės kaitros. Narvelį reikia kuo dažniau plauti ir dezinfekuoti, dugną iškloti medžio drožlėmis ar specialiu kraiku, jokiu būdu ne laikraščiais ar popieriumi. Nedėti stiklinių indų, kad nesusižeistų. Triušį reikia šukuoti ir karpyti nagus. Gyvūnėlį galim imti tik už sprando, negalima už ausų ir pilvuko. Išgyvena 5-8 m.

Maitinti 2 kartus per dieną specialiu maistu ar šienu, duoti graužiamų šakelių, jiems skirtų kreidelių. Vandenį būtina kasdien keisti, o vasarą – 2 kartus per dieną.

Galima paleisti iš narvelio, tačiau reikia prižiūrėti, kad nepridarytų žalos. Vasarą galima leisti pasivaikščioti lauke.

Komentuok

Free and Commercial Modules by Kasey Moore.