Smaller Default Larger

Bigliai

Biglių kilmės istoriją skirtingi šaltiniai pasakoja nevienodai. Sutariama dėl vieno – bigliai yra medžiokliniai šunys, puikia uosle pasižymėję skalikai, pasitarnaudavę nestambių gyvūnų medžioklėje. Apie panašios išvaizdos ir paskirties šunis užsimenama dar senovės Graikijos raštuose, kalbama Anglijos aristokratų gyvenimo aprašymuose. Veislės vardo reikšmė aiškinama įvairiai, siejant su senovės kalbų žodžiais, daugeliu atvejų reiškiančiais „mažas“, taip pat – „skalyti“, „uostinėti“. Pirmojoje parodoje bigliai dalyvavo XIX amžiaus pabaigoje, netrukus buvo įkurtas ir veislės mylėtojų klubas. Po pasaulinių karų metu grėsusio išnykimo veislė atgaivinta ir ypatingai pamėgta tik XX amžiaus pabaigoje.

 

 

Energingumas VIDUTINIŠKAS                                    

Krūvio poreikis VIDUTINIŠKAS                                    

Žaismingumas VIDUTINIŠKAS                                    

Prieraišumas DIDELIS                                               

Elgesys su kitais šunimis LABAI DRAUGIŠKAS                      

Elgesys su kitais gyvūnais LABAI DRAUGIŠKAS     

Elgesys su nepažįstamaisiais LABAI DRAUGIŠKAS              

Dresavimas NESUDĖTINGAS                    

Sarginis šuo GERAS                                                     

Gebėjimas saugoti NEDIDELIS                                  

Priežiūra NESUDĖTINGA                                                             

Atsparumas šalčiui VIDUTINIŠKAS                            

Atsparumas karščiui VIDUTINIŠKAS

 

Bendra charakteristika

Bigliai – medžioklės šunys. Tai paaiškina jų neišmatuojamą norą judėti ir, žinoma, viską uostinėti. Medžiotojo prigimtis lemia ir biglio charakterį – jis įpratęs dirbti komandoje, neprieštarauja dalintis maisto dubenėliu, labai nemėgsta likti vienas. Biglis – nepaprastai draugiškas šuo. Nors yra tikras skardžiabalsis, dėl noro su visais bendrauti sunku įsivaizduoti jį saugant namus ar kitokį turtą. Kiekvienas šuo yra individualybė, tačiau paprastai bigliai yra drąsūs, smalsiai ir be jokios baimės sutinka naują aplinką ir naujus žmones. 

Kad ir kur bebūtų, biglis niekada neliks nepastebėtas. Simpatijų kelia jo išvaizda – kompaktiškas dydis, tvirtas, raumeningas kūnas, smagiai nulėpusios ausys, draugiškas žvilgsnis, o begalinis šio šuns judrumas, žaismingumas ir noras bendrauti nepalieka abejingų ir užkariauja net didžiausių paniurėlių širdis. Bigliai labai puikiai sutaria su vaikais – tai viena iš priežasčių, kodėl jie tapo tokie populiarūs.

 

Priežiūra ir sveikata

Dar viena priežastis, kodėl bigliai yra labai mėgstami – nesudėtinga jų priežiūra ir gera sveikata. Maudyti trumpaplaukį augintinį patariama kuo rečiau, nedaug laiko užima ir ausų bei nagų higienos procedūros.

Šuo nėra didelis, todėl puikiai gali gyventi bute, tačiau svajojantiems apie šį nulėpausį draugą vertėtų atsiminti, kad valandų valandas drybsoti ant sofos tikrai ne biglio būdui. Aktyviam augintiniui būtini kasdieniai pasivaikščiojimai ir energingi žaidimai, idealu, jei yra galimybė bet kada laisvai pasilakstyti uždarame kieme. Vedžioti biglį be pavadėlio nepatartina – visagalės uoslės vedinas medžiotojas gali nuskuosti toliau nei reikėtų. Puiki uoslė visiškai nepasitarnauja ir norint ko nors išmokti – dresuojamiems bigliams dažnai sunku atsispirti kvapų vilionėms ir susikoncentruoti. 

Įprastai didelių sveikatos problemų bigliai neturi. Išgyvena 12-15 metų. Galimi epilepsijos atvejai, širdies, sąnarių, akių susirgimai. Dėl nesuderinto fizinio krūvio ir ėdalo santykio gali kilti nutukimo problemų.

 

Parengta bendradarbiaujant su Animal Planet ir veislynu „Uostinėtojas“

Veislyno nuotraukos

Komentuok

Free and Commercial Modules by Kasey Moore.