Smaller Default Larger

Burmos katės

Aktyvumas ■■■■■■■■

Žaismingumas ■■■■■■■■■                             

Reikalauja dėmesio ■■■■■■■■                                      

Prieraišumas■■■■■■■■■                                                                                 

Vokalumas ■■■■■■■                                                         

Paklusnumas ■■■■■■■                                                                                    

Sumanumas ■■■■■■■■                                   

Savarankiškumas ■■■                                       

Sveikata ■■■■■                   

Poreikis poruotis ■■■■■   

Sutarimas su vaikais ■■■■■■■       

Sutarimas su kitais gyvūnais ■■■■■

 

Istorija

Veislės istorija prasidėjo 1930 metais, kai iš Burmos į San Franciską  atkeliavo rudos spalvos katė, vadinta Wong Mau. Pradžioje manyta, kad tai neįprastas Siamo katės variantas, tačiau vėliau ši teorija paneigta. Išsiaiškinta, kad greičiausiai Wong Mau yra Tonkinų veislės katė. Ji sukryžminta su Siamo katinu. Vienas vadoje gimusių patinėlių vėliau suporuotas su motina. Kačių augintojai nusprendė išvesti motinos katės tipo ir spalvos veislę.

XX amžiaus viduryje Burmos katės atvežtos į Didžiąją Britaniją ir palaipsniui išpopuliarėjo visame pasaulyje.

 

Išvaizda

Burmos katės nėra stambios, jų kūnas – vidutinio dydžio, tačiau tikrai apstulbsite pabandę šios veislės katę pakelti. Dėl puikiai išvystyto raumenyno, Burmos katės pasižymi neįprastai dideliu svoriu. Nors šios veislės atstovės yra tvirto sudėjimo ir raumeningos, neįmanoma būtų nepastebėti jų išvaizdoje slypinčios elegancijos. Šios trumpo, prigludusio ir žvilgaus kailio trumpaplaukės yra nepaprastai grakščios.

Kailio spalvos įvairios – nuo kelių atspalvių rudos iki kreminės su rožiniu atspalviu; visais atvejais – šviesesnės spalvos kūno apačioje. Kailio negali puošti dėmelės, taškai, raštai. Išskirtinumo kačių išvaizdai teikia kailio žvilgesys – plaukas žvilga lyg satino audinys. Dėmesį prikausto didelės, gilios ir švytinčios Burmos kačių akys. „Minkšto“ profilio galva, trumpas snukutis, apvalus smakras suteikia išvaizdai švelnumo.

 

Bendrai

Vidutinio dydžio, tvirta kaulų   struktūra, puikiai išsivysčiusiu raumenynu ir neįprastai dideliu svoriu   pasižyminti katė

Kūnas

Kompaktiškas, vidutinio dydžio,   raumeningas, tvirta krūtine

Galva

Plati, „minkšto“ profilio,   nekampuota, trumpas snukutis, apvalainas smakras

Ausys

Vidutinio dydžio, toli viena   nuo kitos, plačios ties pagrindu, užapvalintais galiukais, šiek tiek   palinkusios į priekį

Akys

Didelės, toli viena nuo kitos,   gilios, švytinčios, spalva – nuo geltonos iki aukso

Uodega

Tiesi, vidutinio ilgio

Kailis

Trumpas, prigludęs, blizgus,   satino tekstūros

Spalva

Ruda, melsva, rausva, šokolado,   alyvų

Gyvenimo trukmė

~15 metų

Diskvalifikacija

Sulenkta, nestandartinė uodega,   „medalionai“ arba dėmės, mėlynos akys, netaisyklingas sukandimas

 

Temperamentas

Burmos kačių mylėtojai tvirtina, kad jų augintinės yra išskirtinai protingos ir sumanios. Kaip ir jų giminaitės – Siamo katės, šios veislės atstovės pasižymi ypatingu žaismingumu – galite neabejoti, kad augindami Burmos katę turėsite nemažai progų pasijuokti iš netikėčiausių sumanaus gyvūno iškrėstų išdaigų.

Burmos katės gana lengvai prisitaiko prie aplinkos, nesunkiai susitaiko su naujovėmis – priima gyvenimą tokį, koks jis yra. Šios katės be galo mėgsta draugiją – visada atsiranda toje namų vietoje, kurioje bruzda šeimininkai ar jų svečiai. Apskritai Burmos katės yra vienos prieraišiausių ir ištikimiausių kačių. Šioms katėms ryšys su žmonėmis yra nepaprastai svarbus. Burmos katės itin gero ir meilaus būdo augintinės, puikios keturkojės draugės,  kurioms didžiausia laimė – būti su jumis. Puikiai sutaria su vaikais – yra pakančios jų išdaigoms.   

Veisėjai pastebi, kad patelių ir patinų charakteris gali šiek tiek skirtis. Teigiama, kad patelės yra smalsesnės, aktyvesnės ir labiau prisiriša prie šeimininkų. Katinai, pasak veislės mylėtojų – kiek ramesnio būdo ir taip pat yra be galo meilūs.

Burmos katės spinduliuoja dvasios ramybę ir darną, tačiau sykiu yra labai judrios ir žaismingos. Net po kastracijos/sterilizacijos šios katės netampa vangios. Žaismingos jos išlieka iki pat gyvenimo pabaigos.

Burmos  katės „šneka“ unikaliu balsu – jame išgirsite šiek tiek šiurkštumo, užkimimo. Šios veislės atstovės nėra tokios šnekutės, kaip joms giminingos Siamo katės, bet jei iš tiesų yra ką pasakyti, kartos tai tol, kol pranešimas bus išgirstas ir suprastas.

 

Parengta bendradarbiaujant su Animal Planet ir veislynu „Monessa“

Nuotraukose R. Skliaustienės augintinė Gijara

 

Komentuok

Free and Commercial Modules by Kasey Moore.