Smaller Default Larger

Vipetai

Vipetai, dar vadinami anglų kurtais, kildinami iš Anglijos. Mažesnieji kurtų giminaičiai laikyti valstiečių ir darbininkų klasės, neišgalėjusios auginti dižiųjų kurtų – greihaundų, šunimis. Jų šeimininkai pramogaudavo rengdami vipetų lenktynes, triušių gaudymo varžybas. Šunų lenktynės atstodavo aukštesniųjų klasių atstovų mėgstamas žirgų lenktynes, todėl šios veislės šunys imti vadinti vargšų lenktyniniais žirgais. Tokie „žirgai“, pasiekiantys 45-55 km/h greitį, lenktynių žiūrovams leisdavo mėgautis tikrai puikiu reginiu.

 

1891 metais oficialiai pripažinta vipetų veislė populiarėjo gana lėtai, tačiau grakštumo, elegancijos ir nepaprasto draugiškumo bei atsidavimo derinys palaipsniui užkariavo daugelio šunų mylėtojų širdis. Dabar vipetai yra populiariausia kurtų veislė.

 

 

 

Energingumas DIDELIS                               

Krūvio poreikis DIDELIS, BET TRUMPALAIKIS

Žaismingumas DIDELIS JAUNAME AMŽIUJE

Prieraišumas LABAI PRIERAIŠUS                                             

Elgesys su kitais šunimis LABAI DRAUGIŠKAS (YRA IŠIMČIŲ)           

Elgesys su kitais gyvūnai LABAI DRAUGIŠKAS (YRA IŠIMČIŲ)

Elgesys su nepažįstamaisiais DRAUGIŠKAS         

Dresavimas GANA NESUDĖTINGAS                         

Sarginis šuo PRASTAS (YRA IŠIMČIŲ)                                      

Gebėjimas saugoti GANA PRASTAS                         

Priežiūra NESUDĖTINGA                                                             

Atsparumas šalčiui ŽEMAS                                                          

Atsparumas karščiui VIDUTINIŠKAS

 

 

Bendra charakteristika

Vipetai – gracingo silueto, grakštūs šunys. Dėl lieso sudėjimo, ilgų lieknų kojų ir nedidelio svorio šios veislės šunys yra nepralenkiamai greiti ir manevringi bėgikai. Vipetų kailis trumpas, standus ir prigludęs. Kailio spalva gali būti įvairi – nuo juodai baltos iki grietinėlės gelsvos.

Šios veislės šunys yra ramūs ir protingi, nelinkę loti. Jiems reikalinga reguliari mankšta. Jei gauna pakankamai fizinio krūvio lauke, namuose būna ramūs ir paklusnūs, mėgsta patinginiauti ir patogiai pasnausti ant sofos. Ši taisyklė negalioja jauniems vipetukams, kurie mėgsta ne juokais pasiautėti.

Pastebėta, kad vipetai psichiškai yra labai jautrūs, todėl niekada nesielkite su jais grubiai. Nekelkite tono, per griežtai nebarkite dėl iškrėstos išdaigos, nuolat skirkite dėmesio ir švelnumo. Šie šunys idealiai tiks ieškantiems ištikimo ir atsidavusio draugo. Jie geri kompanionai, puikiai sutaria su vaikais.

 

 

Priežiūra ir sveikata

Puikiai vipetų veislės šunų išvaizdai palaikyti pakanka minimalios priežiūros. Jų kailis labai trumpas, tiesus – pakanka retkarčiais pašukuoti. Beveik neturi daugelio šunų plaukui būdingo kvapo. Vipetai gana sunkiai toleruoja žemą temperatūrą, todėl galvojantiems šunį laikyti lauke ši veislė yra visiškai netinkama. Žaisti, bėgioti vipetai gali ir sniege, tačiau neaktyviuoju laiku turėtų būti saugomi nuo šalčio. Šuns šeimininkams reikėtų pasirūpinti, kad jų augintinis turėtų šiltą ir minkštą guolį pakankamai šiltoje patalpoje.

Vipetai pasižymi puikia sveikata. Tinkamai prižiūrimi – subalansuotai maitinami, mankštinami, profilaktiškai tikrinami veterinaro – išgyvena 12-15 metų ir ilgiau. Pasitaiko klausos ir regos problemų, sužeidimų. Įsidėmėtina, kad vipetai labai jautrūs anestezijai.

 

 

Parengta bendradarbiaujant su Animal Planet ir veislynu „Absoliuti idilė“

Veislyno nuotraukos

Komentuok

Free and Commercial Modules by Kasey Moore.