Smaller Default Larger

Sibiro katės

Aktyvumas ■■■■■■

Žaismingumas    ■■■■■■■■

Reikalauja dėmesio ■■■■■             

Prieraišumas ■■■■■■■                     

Vokalumas ■■■  

Paklusnumas ■■■■■                         

Sumanumas ■■■■■■■■

Savarankiškumas ■■■■■■

Sveikata ■■■■■■■■■

Poreikis poruotis ■■■

Sutarimas su vaikais ■■■■■■■■

Sutarimas su kitais gyvūnais ■■■■■■■■

 

Istorija

Pirmą kartą Sibiro kates 1871 metais savo knygoje „Mūsų katės ir viskas apie jas“ paminėjo pirmosios kačių parodos Anglijoje organizatorius Harrison Weir. Sibiro katės, kaip nurodo autorius, dalyvavusios parodoje ir buvusios vienos iš trijų ilgaplaukių veislių atstovių.

Šios veislės katės kildinamos iš Sibiro, tačiau nėra tiksliai žinoma, kaip ir kada tiksliai ten atsirado – manoma, kad į šiuos atšiaurius kraštus jos galėjo atkeliauti su rusų emigrantais. Sudėtingose regiono klimato sąlygose vystėsi jų fizinės ypatybės – tvirtas kūnas, tankus, drėgmei ir šalčiui atsparus kailis.

Sibiro katės gerai žinomos Rytų Europoje ir Azijoje žemyne, populiarios didžiuosiuose Rusijos miestuose. Vakarų Europą ir Jungtines Amerikos Valstijas pirmosios veislės atstovės pasiekė tik 1990 metais.

 

Bendrai

Didelės, tvirtos katės,   visiškai subręstančios per penkerius metus. Pasižymi dideliu judrumu ir   šoklumu

Kūnas

Didelis, raumeningas, vidutinio   ilgio, nugara šiek tiek išlenkta

Galva

Vidutinio dydžio, plati,   švelnaus, apvalaus kontūro

Ausys

Vidutinio dydžio, platesnės   ties pagrindu, šiek tiek palinkusios į priekį

Akys

Didelės, beveik apvalios, šiek   tiek įkypos. Spalva nepriklauso nuo kailio spalvos       

Uodega

Vidutinio ilgio, labai vešli,   puošni

Kailis

Plaukas įvairaus ilgio.   Ilgesnis ant uodegos, „apykaklės“, „kelnių“. Padengtas apsauginiu sluoksniu,   atsparus vandeniui

Spalva

Įvairios spalvos ir jų deriniai

Gyvenimo trukmė

12-15 metų

Diskvalifikacija

Netinkamas svoris, tiesus   profilis, siauras „lapės“ snukis, migdolo formos akys, per ilgos kojos

  

Išvaizda

Sibiro katė – viena didžiausių naminių kačių. Kaip ir dera katei, kuri išgyveno atšiaurų Sibiro klimatą, ji turi ilgo ir tankaus plauko, geromis izoliacinėmis savybėmis pasižyminčius, vandeniui atsparius „kailinius“. Nuo šalčio saugo tankus poplaukis, prieš šaltąjį metų sezoną tampantis dar tankesnis. Prie įspūdingų kailinių puikiai dera ir vešli uodega, grožiu drąsiai galinti konkuruoti su pūstauodegės lapės.

Tvirta, didžiulė, bet tuo pat metu – grakšti ir elegantiška. Visa savo povyza Sibiro katė spinduliuoja laukinę dvasią. Ji drąsi, išdidi, tvirtai žengianti medžiotoja, labiau primenanti laisvą miško gyventoją, nei naminę lepūnėlę.

Šios veislės kačių kailio spalva ir raštai gali būti labai įvairūs. Populiarios yra kolorpointinės* Sibiro katės, vadinamos Nevos maskaradinėmis (pažymėtina, kad ne visos felinologinės sistemos priskiria jas prie Sibiro kačių – kai kurios Nevos maskaradines laiko atskira veisle).

 

* kolorpointinėmis vadinamos katės, kurių kailis šviesus ant kūno ir tamsesnis galūnėse ar tam tikrose kūno vietose – ant kojų, uodegos, ausų, snukučio srityje. Toks koloritas būdingas Siamo katėms.

 

Temperamentas

Sibiro katės – meilios ir prieraišios augintinės. Jos yra puikios medžiotojos ir pasižymi dideliu sumanumu – savo „labai svarbius reikalus“, kurių visada atsiranda šmirinėjant po namus, susitvarko pačios, visada randa būdą, kaip gauti tai, ko nori, pasiekti tai, kas labai rūpi. Kiekviena šios veislės katė – asmenybė. Labai žaisminga, judri, smalsi, nuovoki.

Sibiro katės turi ypatingą ir labai neįprastą savybę – jos tiesiog žavisi vandeniu. Dažnai į vandenį, pavyzdžiui, į savo gėrimui skirtą indelį, įmeta kokį žaisliuką, mėgsta pasisukioti vonioje ir kitose „vandeningose“ vietose. Dar viena šios veislės katėms būdinga savybė – nepaprastas šoklumas. Sibiro katės gali vienu šuoliu pasiekti paskutinį lentynos „aukštą“.

 

Parengta bendradarbiaujant su Animal planet ir veislynu „Marphonia”

Veislyno nuotraukos

 

Komentuok

Free and Commercial Modules by Kasey Moore.