Smaller Default Larger

Katėms pavojingi produktai

morgueFile.comKatės – mėsėdžiai gyvūnai, kurių dantys ir žarnynas labiau pritaikyti maitintis mėsa. Taigi ne visi maisto produktai, kurie skanūs ir naudingi mums, tinka ir mūsų augintinėms, o kai kurie jų gali sukelti ir labai rimtų sveikatos negalavimų. psaugokite savo augintinius nuo kenksmingų ir pavojingų maisto produktų, laikydami juos saugioje ir nepasiekiamoje vietoje. Jei kada šėrėte savo katę vienu iš pavojingų produktų ir ji neapsinuodijo, tai dar nereiškia, kad tas produktas nepakenkė. Kai kurie pavojingi produktai linkę kauptis organizme.

Jei jūsų augintinis apsinuodijo ir elgiasi neįprastai, nedelsiant kreipkitės į veterinarą. Apsinuodijimą rodantys požymiai: silpnumas, koordinacijos praradimas, mieguistumas, putojimas iš nasrų.

Šokoladas, kakava:  Šokoladas ir kakava turi nuodingos medžiagos teobromino –  tai medžiaga kuri labai nuodinga katėms. Nuo teobromino poveikio dažniau ima plakti širdis, jis sukelia aritmiją ir veikia kaip diuretikas. Nedidelis šokolado kiekis katėms sukelia padidintą aktyvumą, neurologinį sindromą (nesiorientavimas aplinkoje ir t.t.) ir troškulį. Praėjus kelioms valandoms gali prasidėti vėmimas arba viduriavimas. Didelis teobromino kiekis gali sukelti širdies smūgį per 24 valandas.

Kava ir arbata: Kavos tirščiai, kavos pupelės ar arbata turi stipraus smegenų ir fizinio aktyvumo stimuliatoriaus – kofeino.  Kofeinas visuomet sukelia hiperaktyvumą, o didelės dozės sukelia širdies-kraujagyslių ir nervų sistemos ligas.

Svogūnai ir česnakai: Svogūnai turi disulfido,  kuris suardo kačių eritrocitus, sukeldamas hemolizinę anemiją. Česnakas turi panašios nuodingos medžiagos, tik mažesnį kiekį. Apsinuodijimas svogūnais sukelia hemolizinę anemiją, nuo kurios suyra eritrocitai ir jų laisva cirkuliacija kūne. Pirmieji požymiai pasireiškia praėjus keletui dienų po suvalgyto svogūno: vėmimas, viduriavimas, apetito praradimas ir letargo būsena.

Pomidorai: Turi kartaus ir nuodingo alkaloido, vadinamojo glycoalkaloid solanine, kuris gali sukelti stiprius skrandžio-žarnyno skausmus. Katėms nuodingi pomidorų lapai bei stiebai.

Bulvės: Jų sudėtyje yra nuodingo alkaloido. Didžiausias nuodas žalios bulvės ir jų lupenos. Kačių žarnynas nesuskaido krakmolo.

Saulėgrąžos ir vaisių kauliukai: Obuolių sėklose yra iki 0,6 % vandenilio cianido rūgšties jis trukdo kraujui tiekti rūgštį į audinius ir sukelia dusulį.

Riešutai: Daugelis riešutų rūšių yra pavojingos katėms dėl juose esančio didelio fosforo kiekio. Ypatingai nuodingi katėms yra graikiniai riešutai.

 

Agnė Laurinaitienė

Veterinarijos gydytoja – farmakologė

IĮ Atlaveta veterinarijos vaistinė

 

Komentuok

Free and Commercial Modules by Kasey Moore.