Smaller Default Larger

Mieloji, aš tau padėsiu! (arba kaip pagelbėti žmonai atgauti tobulas formas)

Ką daryti, kai specialistai laikytis dietų nepataria, o subalansuoti mitybą Jūsų šeimoje atrodo neįgyvendimama užduotis? Taip, mieli vyrai, iniciatyvos turėtumėte imtis Jūs. Kas gi kitas, jei ne mylimas vyras, gali padėti savo išrinktajai atsipalaiduoti ir kartu numesti keletą kilogramų užsiimant malonia veikla. Kalbama ne tik apie pagalbą namuose prižiūrint miegantį mažylį, o apie veiklą Jūsų porai ar visai šeimai.

 

Po nėštumo nereta moteris jaučiasi apsunkusi ir išsekusi. Susigrąžinti tobulą figūrą vos per keletą mėnesių atrodo neįgyvendinama užduotis, o juk kiekviena žmona visų pirma nori vėl atrodyti patraukliai. Nemažiau jaunas moteris lieknėti motyvuoja žurnalų viršeliuose besipuokuojančios ką tik mamomis tapusios manikenės bei internetiniuose puslapiuose platinama informacija apie aktores, dainininkes, kurios praėjus porai savaičių po gimdymo grįžta į savo darbus ir drąsiai fotografuojasi spaudai. Deja, kiekviena jauna mama visų pirma turi rūpintis savimi ir savo kūdikiu pati. Todėl laiko sporto klubams nelieka. Ką daryti, kai specialistai laikytis dietų nepataria, o subalansuoti mitybą Jūsų šeimoje atrodo neįgyvendimama užduotis?

Taip, mieli vyrai, iniciatyvos turėtumėte imtis Jūs. Kas gi kitas, jei ne mylimas vyras, gali padėti savo išrinktajai atsipalaiduoti ir kartu numesti keletą kilogramų užsiimant malonia veikla. Kalbama ne tik apie pagalbą namuose prižiūrint miegantį mažylį, o apie veiklą Jūsų porai ar visai šeimai. Pateikiame 7 patarimus, kaip galite padėti savo išrinktajai atgauti tobulas formas.

1. Šokiai

Kuomet per televizijas plinta šokių virusas, vienas populiariausių užsiėmimų poroms - šokiai. Taigi, net ilgai nedelsiant po gimdymo (pasikonsultavus su gydytoju) jau galima užsirašyti į šokių pamokas. Tai padės ne tik porai valandų ištrūkti iš namų (juk pamokėlės dažniausiai vyksta du kartus per savaitę, seneliai mielai pasaugotų anūkėlį), bet ir linksmai praleisti laiką judant pagal Lotynų Amerikos rimtus, ar šokant klasikinius šokius. Šiuos užsiėmimus mėgsta tiek jaunos, tiek vyresnio amžiaus poros. Žinoma, dauguma vyrų kratosi šio laisvalaikio praleidimo būdo – bereikalo, juk įvairiose vakaronėse, vestuvėse ar susitikimuose daug geriau jaustumėtės pasirodę kaip tobuli šokių partneriai, o ne kojų mindžiotojai. Net jei manote, kad esate geras šokėjas, atkreipkite dėmesį, kokias televizijos programas Jūsų išrinktoji žiūri savaitgalio vakarais, juk didžioji dalis Lietuvos moterų pirmenybę šiuo metu teikia būtent šokių projektams. Be to, treniruotes veda jauni ir entuziastingi treneriai, taigi pasikrausite teigiamos energijos, o Jūsų išrinktoji nepersitempdama išsiblaškys ir pajudės. Nuoširdžiai dirbant tirpti pradės ir kilogramai.

2. Šiaurietiškas ėjimas

Daugumai jaunų žmonių atrodo, jog šiaurietiškas ėjimas labiau tinkamas vyresnio amžiaus žmonėm kaip sveikatos stiprinimo priemonė. Tačiau, tai puiki pramoga ir jaunoms šeimoms, nors šiaurietiškas ėjimas iš tiesų plačiai taikomas kaip gydymo forma, bet jis puikiai tinka turintiems antsvorio ar nepageidaujamų kilogramų žmonėms. Taigi, be to, jog galima nepavargstant laiką leisti gryname ore su puikia kompanija, didžiausiais tokio užsiėmimo privalumas moterims - veiksminga svorio metimo treniruotė. O tinkamai apsirengus, šiaurietišką ėjimą galima praktikuoti bet kokiu metų laiku, nepriklausomai nuo oro. Be to, pasikonsultavus su treneriais, savo mažylį galėtumėte pasiimti kartu, kadangi ėjimo tempas tolygus ir pakankamai ritmiškas, mažylis nešynėje neturėtų jaustis blogai.

3. Savaitgalis parke ar sode

Gyvenant tokiame dideliame mieste kaip Vilnius, ištrūkti į parką yra labai naudinga, ypač žinant, kad parkai iš tiesų nemaži. Rasti, kur pasivaikščioti, ar pailsėti Vingio, Sereikiškių ar Verkių parkuose tikrai galima, o ir vietos gražios bei vertinamos jaunų tėvų. Dažniausiai pasivaikščiojimai parkuose – mamyčių „darbas“, kuomet vyrų nebūna namuose. Todėl patariame, net rekomenduojame, savaitgaliais eiti pasivaikščioti kartu su savo šeima, tuomet galėsite gryname ore pabūti kur kas ilgiau, nes nereikės skubėti namo ruošti pietų, o vaikščioti drauge yra ne tik malonu, bet ir sveika. Kartais vaikščiojimas net vadinamas efektyviu sportu. Išeidami iš namų nepamiršite pasiimti krepšinio ar futbolo kamuolio, ypač jei turite vyresnio amžiaus vaikų, galėsite visi kartu pažaisti. Taigi, toks laisvalaikis gamtoje – puikus laiko leidimo būdas visai šeimai, padedantis ištrūkti iš namų.

Dar geriau, jei turite galimybę nuvykti į sodą. Oras miškuose ir netoli jų daug gaivesnis, tačiau sudėtingiau rasti pasivaikščiojimams su vežimėliu tinkamų takų. Tačiau kas neieško, tas neranda, svarbiausia didelis noras, juk pasivaikščioti galima ir siaurais nevažinėjamais sodo keliukais, miško pakraščiu.

4. Dviračiai

Važinėjimasis dviračiais – tai vienas geriausių būdų, padedančių reguliuoti antsvorį bei pagerinanti nuotaiką, prasiblaškyti tiek Jums, tiek žmonai. Žinoma, pasivažinėjimas dviračiais, kaip iš šiaurietiškas ėjimas ar šokių pamokėlės, neišvengiamai atima bent pora valandėlių, kurias turite išskaičiuoti iš naujagimio sąskaitos. Tačiau, tai puikus būdas pakvėpuoti grynu oru, deja, ne visais metų laikais. Įkalbėti žmoną ne visada atrodo lengva užduotis, todėl pasistenkite sugalvoti įdomius maršrutus. Pirmieji pasivažinėjimai gali būti trumpesni, tačiau laikui bėgant ir mažyliui augant į išvykas su dviračiais jau galės važiuoti visa šeima, tuomet ir mamytė bus rami ir linksmai praleisit laiką. Be to, pasivažinėti dviračiais galima nebūtinai dviese, pabandykite pakalbinti kitas draugų poras, tuomet kiekvieną kartą galėsite susigalvoti naujus kelionės tikslus – aplankyti skirtingas vietas, ir važinėjimasis neatrodys nuobodus užsiėmimas.

5. Kelionė su visa šeima

Žinoma, kol vaikas mažas, ilgų ir varginančių kelionių geriau vengti, tačiau dabar kalbame ne apie mažylių pažintines keliones, o apie pačių tėvelių poilsį gryname ore. Minėti Vingio, Sereikiškių ar Verkių parkai Vilniuje, Grūto parkas Druskininkuose ar Kauno zoologijos sodas, pasivaikščioti visai šeimai, esant tinkamam orui, iš tiesų patrauklios vietos. Taip pat, nereikia pamiršti Trakų pilies, netoli Vilniaus esančio Neries regioninio parko, kur yra keli pažintiniai takai, daug įvairių nuorodų su aprašymais. Taip pat netoli kelio Vilnius–Trakai yra įsikūręs kukurūzų labirintas, kur galima rasti ne tik labirintą, bet ir tris atskiras pikniko zonas, vamzdines sūpynes ar šiaudų rulonų pilį, tai puiki pramoga tiek vaikams, tiek jų tėveliams.Vilniuje visada atsirastų galimybė nuvažiuoti iki Belmonto. Be to, beveik visuose minėtuose objektuose galima rasti vietelę, kur pasėdėti ir pailsėti, kol mažasis miega.

6. Remontas namuose

Jaunos mamos neretai save vadina „visų galų meistrėmis“, nes didžiąją laiko dalį po gimdymo praleidžia namuose rūpindamosi mažyliais ir namais, maisto ruošimu bei tvarkos palaikymu. Tačiau daug namuose laiko praleidžiančios mamytės nori realizuotis ne tik kaip namų šeimininkės ar mamos, neretai imasi dizainerių darbo – tuomet vyrai grįžę namo randa perstumdytus baldus, naujas užuolaidas, „ištapetuotas“ ar perdažytas sienas. Tačiau neleiskite savo moterims vienoms rūpintis namais, juk dviese ir linksmiau, ir paprasčiau. Nekalbama apie rimtą remontą, o tiesiog atsinaujinimą, juk gimus vaikeliui prasidėjo kitas gyvenimo etapas, o vaiko kambario ruošimas, ieškant įdomių idėjų internetinėse svetainėse ar parduotuvėse, gali praskaidrinti dieną. Sumanymus įgyvendinti drauge taip pat geriau ir dėl to, jog galutinis variantas tiks ir patiks jums abiems, o turint tikslą pasivaikščiojimai po parduotuves, nesibaigiantis judėjimas namuose, jaudulys, ar pasiseks įgyvendinti idėjas namuose, abiems teiks didelį malonumą ir naudą. Juk veiklos turinti moteris jaučiasi kur kas geriau.

7. Pagalba namų ruošoje

Namų ruoša, kaip ir kita veikla, namuose turėtų būti ne privalomass moters darbas, bet turininga veikla. Žinoma, juk Jūs dirbate, išlaikote šeimą, rūpinatės jos gerove, tačiau, ar grįžus po darbo tikrai būtų labai sudėtinga po namus pasivaikščioti su siurbliu? Ar pagaminti vakarienę? Pagloboti miegantį mažylį ir išleisti žmoną į sporto klubą? Nevenkite padėti savo žmonai, jei ji paprašo prižiūrėti mažylį, juk miegantis kūdikis nesukels keblumų, galėsite numigti pietų miego drauge. Nustebinkite savo pagalba neprašyti, tai praskaidrins nuotaiką ir suartins, atsižvelkite ir įvertinkite žmonos pastangas namuose ir jūsų santykiuose. Juk laiminga ir pailsėjus moteris namuose ir Jums atneš tik teigiamas emocijas.

 

Parengė Ula Valentaitė

 

 

 

Komentuok

Free and Commercial Modules by Kasey Moore.