Smaller Default Larger

Kur pirkti drabužėlius vaikams?

Vienas didžiausių malonumų jaunoms mamytėms – rūbelių pirkimas mažiesiems. Artėjant rudeniui ne tik mamos nori pasidabinti naujais kailiniais, bet ir šiltai aprengti savo vaikus. Dabar, kai daug kalbama apie sunkią jaunų šeimų finansinę padėtį, esame pratę atidžiau vertinti prekes, kurias perkame, ne tik pagal kokybę, bet ir pagal kainą. Jaunų mamų tarpe dažnai diskutuojama temomis kur ir ką pirkti, juk vaikai taip greitai auga, o ir sutepti drabužėliai ne visada išsiskalbia. Todėl įdomu, kur dažniausiai mamytės ieško drabužėlių savo atžaloms.

 

 

Vaikiškų drabužių parduotuvės

Tokios parduotuvės turi daug privalumų. Jose prekiaujama vaikiškais drabužiais ir avalyne, dėl to tėveliai išvengia blaškymosi po įvairius skyrius prekybos centruose, ieškodami kuo papuošti savo atžalą. Ypač tokias parduotuves vertina greitai po gimdymo į darbus grįžusios, laiko nebeturinčios, apsipirkinėti nemėgstančios mamytės. Taip pat,  tai puiki vieta jaunos šeimos artimiesiems ar draugams išrinkti dovaną vaiko gimimo, krikštynų, gimtadienio ar kitomis progomis. Užėjus į tokias parduotuves nereikia nerimauti dėl drabužėlių dydžių, nes jose dažniausiai prekiaujama drabužiais, skirtais įvairaus amžiaus vaikams. Pasirinkimas itin platus, galima rasti kuo papuošti ir ką tik gimusį kūdikį, ir į mokyklą besiruošiantį vaiką. Svarbiausia, jog  parduotuvėse  tiek drabužėliai, tiek avalynė -  kokybiški ir patogūs. Žinoma, naujų prekių kainos neretai atgraso jaunas mamas, atsižvelgiant į tai, jog drabužėlius tenka dažnai keisti. Bet galima pasidžiaugti tuo, kad, vis dėlto, šios parduotuvės per išpardavimus siūlo daugeliui tėvelių prieinamas kainas.

 

Drabužiai vaikams internetu

Mamytės teikiančios pirmenybę naujam drabužiui neretai juos renkasi internetinėse parduotuvėse. Tokios internetinės parduotuvės dažniausiai siūlo naujus ir geros kokybės drabužius, už patrauklesnę kainą nei daugumoje vaikiškų drabužių skyrius turinčių parduotuvių. Beje, kaip ir įprastos drabužių parduotuvės, taiko įvairias nuolaidų sistemas. Nauji drabužėliai ir didelė jų pasiūla vilioja, o ir nusiskundimų dėl kokybės bei pristatymo trukmės pasitaiko retai. Norint įsitikinti patikimumu, mamos turi galimybę paskaityti kitų mamyčių komentarus ir atsiliepimus, esančius šių internetinių svetainių forumuose, dalyvauti diskusijose, prašyti patarimo bei pasikonsultuoti renkantis drabužių dydį. Žinoma, be internetinių ar įprastų parduotuvių jaunos mamytės turi ir kitų pasirinkimų.   

 

Turgus

Kiekviename mieste yra turgus. Deja, naujų rūbelių mažiesiems vaikams skirtuose skyriuose yra akivaizdžiai mažiau nei vyresnio amžiaus vaikams, o ir kaina ne visada atitinka siūlomos prekės kokybę. Dažniausiai turguje siūlomos prekės skirtos krikštynoms – suknelės, bateliai. Taip pat platus aksesuarų bei žaislų pasirinkimas. O norint išsirinkti patogių bei žaismingų drabužėlių kasdienai tenka paieškoti. Didžiausias apsipirkimo turguje trūkumas, jog prekyba vyksta lauke. Dėl to apsipirkimas turguje su mažamečiu vaiku ypač keblus rudenį ir žiemą. Nepaisant to, jog virš daugelio tokių prekybos vietų jau įrengti stogai, bet jie saugo tik nuo sniego ar lietaus. Taigi esant žvarbiam orui pamatuoti drabužėlius mamytėms dažnai atrodo pavojinga vaiko sveikatai.  

 

Drabužiai iš antrų rankų

Maži vaikai auga labai greitai, dėl to jų dėvimi drabužėliai neilgai būna tinkami, todėl ypač dažnai tenka atsinaujinti. Jaunų mamų tarpe yra tapę įprasta išaugtus vaikų drabužius atiduoti jaunesniems draugų, giminaičių ar pažįstamų vaikams, arba tiesiog juos perparduoti. „Mamyčių tinklas“ veikia visoje Lietuvoje, internete jos patalpina savo vaikų išaugtų drabužėlių nuotraukas, pateikia aprašymus, derisi dėl kainos. Tokia prekybą galima vadinti mainais, tačiau neapžiūrėjus norimos prekės pirkti rizikinga, nes niekada negali būti tikras dėl drabužių būklės ir kokybės.  

 

Padėvėtų rūbų parduotuvės

Tokių parduotuvių Vilniuje ir daugumoje didžiųjų Lietuvos miestų galima rasti kiekvienoje gatvėje. Jaunos mamos ieškančios spalvingų, ryškių drabužėlių už prieinamą kainą dažniausiai renkasi būtent šią apsipirkimo vietą. Stebina tai, jog tokiose parduotuvėse galima rasti ir firminių drabužėlių, o atsižvelgiant į vaikų amžių, net ir mažai dėvėtų. Dauguma mamyčių teikia pirmenybę padėvėtų rūbų parduotuvėms, nes jose vyksta išpardavimai, kurių metu visus norimus drabužėlius galima įsigyti už iš tiesų patrauklią kainą, tereikia sekti skelbimus. Pagrindinis trūkumas – perkami drabužėliai buvo dėvėti. Nors dėvėtų rūbų parduotuvėse prieš parduodant rūbai dezinfekuojami, tačiau reikia atsižvelgti į tai, jog kalbama apie drabužėlius, kurie skirti mažiems vaikams. O mažųjų oda yra pažeidžiama, jautri ir plona, todėl nusipirkus drabužius, reikia būtinai atsižvelgti į dermatologų patarimus, ir prieš dėvėjimą juos iškalbti.

 

Mamyčių komentaras:

Paprašytos trumpai papasakoti apie tai, kur dažniausiai tenka pirkti drabužius vaikam ir ar visada randa, ko ieško, apklausos dalyvės pasiskirstė į kelias stovyklas. Žinoma, daugumai yra tekę dalintis drabužėliais su kitomis mamomis, apsipirkinėti firminėse, internetinėse bei dėvėtų drabužių parduotuvėse, turguje. Nors neretai surasti tinkamą, patogų ir kokybišką drabužį vaikui atrodo sudėtinga užduotis, vis dėlto į klausimą, ar puošt savo vaiką yra darbas ar malonumas, mamyčių nuomonė sutapo:

Jurgita: „puošti savo mažylę yra vienas malonumas! 90% pajamų atiduodamos jai, iš jų apie 60% rūbeliams, batukams, papuošaliukams: segtukams, kaspinėliams. Turiu:)uriu  išsirinkusi kelias dėvėtų prekių parduotuves, kuriose dažniausiai perku labai mažai dėvėtus, o kartais net su etikete parduodamus angliškus NEXT, GAP, EARLY DAYS firmų rūbelius. Dėvėtą avalynę perku labai retai. Batukus perkame vadinamose „mamyčių parduotuvėse“, kuriose moterys veža naujas prekes iš Didžiosios Britanijos, Norvegijos, Jungtinių Amerikos Valstijų ir t.t. Labai dažnai dalinamės drabužėliais su draugėmis, vienoms dukrytės ką tik gimė, kitoms jau užaugo, taip ir sukasi ratas. :) Internetu perku retai, randus tai, ko ieškau, važiuoju ir dar apžiūriu prekę. Nepasitikiu internete prekiaujančiais žmonėmis, nes teko girdėti, jog būta apgavysčių“. :)“.

Dovilė: „dažniausiai tenka apsipirkti parduotuvėje, ieškom akcinių drabužėlių, kadangi juos tenka labai dažnai keisti, suteptus ir tuos, kurie nebeišsiskalbia – išmesti. Pigesnių ir geros kokybės drabužių tikrai ne visada pasiseka rasti, tenka aplankyti kelias parduotuves. Savo mergaitei neperku drabužiu internetinėse parduotuvėse,  nes labai sunku pasakyti ar tiks dydis, todėl geriausia pirkti ten, kur gali pačiupinėti, pamatuoti. Rengti vaiką tikrai ne darbas, o malonumas, kadangi drabužėlių pasirinkimas platus ir smagu matyti savo vaiką švarų ir patenkintą“.

Agnė: „internetinių drabužių parduotuvių yra, bet jose pirkti brangu, o turguj kokybė neatitinka kainos. Pasivaikštau po dėvėtų drabužių parduotuves -  yra tikrai naujų ir gerų drabužių. Bet jei perkam, tai perkam užsienį, kur pigiau, arba tiesiog Vilniuj „Akropolį“ per išpardavimus“.

Natalija: „ dažniausiai vaikui rūbus perku pigių rūbų parduotuvėse. Ten didelis pasirinkimas ir nedidelės kainos. Jeigu turguje pamatom kokį gražų kostiumėlį, tai be abejo nuperkam, nors daugumą naujų drabužių padovanoja artimieji ateidami aplankyti. Iš interneto dar nėkart nepirkau, bijau, kad gali netikt dydis. Batukus perkam tik turguj ir kartu su sūnum. Apsipirkinėt be abejo patinka. O dėl dalinimosi –  sesė turi tokio pat amžiaus mergytę, tai rūbeliais dalinamės, duodam jai ir marškinėlių, ir kelnių, kurie mums jau maži“.

Karolina: „Apsipirkinėti labai nemėgstu, bet kad mano mažoji būtų visada švari ir gražiai papuošta man labai svarbu. Po gimdymo greitai grįžau į darbą, dėl to apsipirkinėjimui dažniausiai skiriu dieną per pora mėnesių. Su dukryte nuvažiuojame į kurį nors iš didžiųjų prekybos centrų, dažniausiai Akropolį ar Panoramą, ir nusiperkame drabužėlių visam sezonui. Pinigų savo vaiko drabužiams negailiu, ypač atsižvelgiant į tai, jog perku geros kokybės drabužius ir avalynę firminėse parduotuvėse, beje, jomis dar neteko nusivilti. O šią vasarą netgi teko apsipirkinėti išpardavimų metu, kainos taip viliojo, kad nesivaržydama ėmiau patikusius, net ir per didelius drabužėlius, kurie mano dukrytei turėtų būti tinkami kitą vasarą“.

 

Parengė Ula Valentaitė

 

Komentuok

Free and Commercial Modules by Kasey Moore.