Smaller Default Larger

Žvalios ir žavios po gimdymo

Daugeliui jaunų mamyčių pirmosios savaitės, o kartais ir mėnesiai po vaiko gimimo yra tikras išbandymas. Bemiegių naktų maratonas, maitinimas krūtimi ir nesibaigiantys svečių vizitai atima daug jėgų. Kaip atrodyti žavioms ir gyvybingoms, nors neišsimiegate jau ne pirmą naktį, patars „Oriflame“ kompanijoje jau 5 metus dirbanti grožio konsultantė Rasa Morkūnienė.

 

Daugelis moterų po gimdymo skundžiasi, kad jaučia depresijos simptomus, tačiau neišvengiamai nori būti pasitempusios ir gražios. Spindinčios akys byloja apie džiaugsmą, kurį mamytės patiria besirūpindamos savo naujagimiais, bet pavargusi oda, pamėlę paakiai išduoda nuovargį. Jau nėštumo metu moterys atranda nemažai pakitimų savo išvaizdoje. Bet svarbiausia tai, jog šiuo metu jos turi puikią progą susikurti naują įvaizdį.  Ypač dažnai nerimą kelia odos ir plaukų pokyčiai, tuomet reikia laiku pakeisti jų priežiūrą. Nepaisant sunkumų ir naujų išbandymų, svarbu neprarasti noro būti gražiomis.

Nėštumas nėra priežastis mažiau rūpintis savimi ar savo išvaizda. Tačiau besiruošiant šeimos pagausėjimui neretai keičiasi  moterų makiažo priemonių  pasirinkimas. Grožio konsultantė pastebi, kad besilaukiančios moterys dažniausiai labiau kreipia dėmesį į natūralumą. Jos valgo pilnavertį maistą, daugiau  laiko skiria poilsiui, vengia streso, todėl oda pradeda gražiai spindėti, atrodo sveikai, todėl ir makiažo priemonių reikia mažiau. O geriausias pasirinkimas nėštumo metu norint paslėpti prastą savijautą ar papilnėjusius žandukus – lengvas, beveik nepastebimas dieninis makiažas. Tačiau neretai mamytės aptingsta ir atsisako makiažo, arba priešingai, naudoja jo per daug. R. Morkūnienė rekomenduoja naudoti tik tas makiažo priemones, kurios pabrėžia natūralų grožį: kūno spalvos ar šiek tiek tamsesnius šešėlius, tušą, lūpų blizgį, nereikėtų pamiršti makiažo pagrindo, nes jis apsaugo odą nuo neigiamo aplinkos poveikio. Tačiau pataria  nepamiršti viską naudoti saikingai.

Mažai makiažo priemonių naudojančioms moterims gali atrodyti, kad makiažo gruntas, pudra, skaistalai – daug priemonių, atimančių nemažai laiko norint tolygiai padengti odą. Tačiau grožio konsultantė teigia: „Jeigu, prieš pradėdamos daryti makiažą, įsijungsite televizorių, tai pastebėsite, kad užtrukote trumpiau, negu baigė rodyti reklamą. Tik atrodo, kad visko daug, bet įgūdžių dėka užtruksit tik kelias minutes“. Beje, padengti veidą makiažo pagrindu ir brūkštelti skaistalų bei padažyti blakstienas tušu ir perbraukti lūpas blizgiu yra labai paprasta ir greita.

Norint paįvairinti dieninį makiažą, galima naudoti pieštuką, tačiau konsultantė siūlo vengti juodos spalvos ir nepatingėti retušuoti šviesesniais šešėliais. Nors moterų labiausiai vertinamas juodos spalvos tušas, tačiau makiažo subtilybes žinanti konsultantė pataria dienai rinktis alyvinės spalvos tušą, nes ši spalva nėra labai intensyvi, bet blakstienos atrodo žaismingiau. „Jei negalite apsieiti be juodos spalvos, išmėginkite ant viršaus brūkštelti žalios spalvos tušu. Tai yra mažos gudrybės, padedančios šiek tiek praskaidrinti dieną“. O užmaskuoti atsiradusius odos trūkumus padėtų maskuojamosios priemonės. Kaip pavyzdį grožio konsultantė siūlo „Oriflame Beauty“ maskuojamųjų priemonių rinkinuką: „Tai trys spalvos viename indelyje. Žalia: neutralizuoja raudonį, sudėtyje yra valančio ir raminančio žaliosios arbatos ekstrakto. Geltona: padengia tamsius ratilus. Bosvelijos medžio ekstraktas padeda pagerinti cirkuliaciją. Gelsvai rusva: viso veido maskuojamoji priemonė, sudėtyje yra antibakterinio nimbamedžio aliejaus, kuris padeda nuraminti probleminę odą. Kad būtų lengviau maskuoti, prieš pradedant pasitepkite veidą makiažo gruntu. Pabaigoje pasitepkite makiažo pagrindu, kad veidas nebūtų spalvotas“.

Ne vieną mamytę kamuoja pamėlę paakiai, tai nuovargio ženklas. Norint jį įveikti svarbiausia - poilsis, todėl būtina rūpestingo vyro pagalba. O jeigu ir tai nepadeda - maskuojamųjų priemonių rinkinys puiki išeitis, kad akys atrodytų plačiai atmerktos ir neliktų jokių nuovargio ženklų. Nemažiau svarbi ir atgaiva vonioje, nes drėkinamieji vonios ir dušo produktai gali padėti atgaivinti tiek odą, tiek mamytę po varginančios dienos. Atsipalaidavimui puikiai tinka visų mėgstami  vonios kristalai su jūros druska.

Po gimdymo daugiausiai laiko praleidžiant rūpinantis mažuoju, išeinant iš namų minimalus makiažas jaunoms mamytėms turi suteikti pasitikėjimo savimi ir paryškinti jų žavesį. Tačiau reikia rūpintis ir palaikyti savo grožį  iš vidaus, nes neretai mamytėms atrodo, kad jų plaukai slenka labiau. Susilpnėjusių plaukų priežastis gali būti hormonai, ypač pogimdyviniu periodu, o rūpinantis mažaisiais tenka atsisakyti ilgų nagų, kurie po gimdymo tampa silpnesni. Rasa Morkūnienė rekomenduoja pabandyti kokteilį „Natural Balance“: „ Jis padės sveikai numesti nėštumo metu susikaupusius kilogramus. Jį sudaro tik natūralios maistinės sudedamosios dalys, optimalus omega3/omega6 derinys, trys natūralūs proteinų šaltiniai, subalansuoti pagal amino rūgštis. O „Wellness Pack“ kompleksas padeda sustiprinti organizmo apsauginę funkciją, išryškina jūsų grožį ir skatina gerą savijautą. Švariausi žuvų taukai, nėra kiaulienos ir galvijų želatinos, be dirbtinių dažiklių. Pagaminta Švedijoje, taikant aukščiausius gydomosios kosmetikos kokybės standartus“. Į pagalbą būtina pasitelkti vitaminų kompleksą. „Jis  padeda sustiprinti nagus, jie tampa storesni, mažiau skilinėja ir nustoja lūžinėti. Atsigauti nagams taip pat padeda nagų sviestas ir nagų augimą skatinanti priemonė. Šį rudenį madingi švelnūs, pastelinių ir perlamutrinių atspalvių nagai“ – pasakojo R. Morkūnienė.

 

Parengė Ula Valentaitė

 

Komentuok

Free and Commercial Modules by Kasey Moore.