Smaller Default Larger

Gražiame kūne - sveika siela!

Susikūprinusi nugara, atkišti į priekį pečiai, įdubusi krūtinės ląsta - tai tik keli netaisyklingos laikysenos požymiai. Ydinga laikysena sukelia nugaros, sprando, strėnų ir kojų skausmus. Dėl silpnesnių raumenų dažniau jaučiamas nuovargis. Visos šios problemos prasideda jau ankstyvoje vaikystėje, laiku nesusirūpinus taisyklinga mažylio laikysena. Kokie yra pirmieji netaisyklingos laikysenos požymiai? Kaip šią problemą spręsti? Ar galima ją išgydyti? Į visus klausimus mums atsakys kirpyklos ir masažo centro „Pukis“ specialistai.

 

 

Pirmieji netaisyklingos laikysenos signalai

Vaikų kirpyklos ir masažo centro „Pukis“ taškinio masažo ir tempimo pratimų specialistas Romaldas Kybartas sako, kad vaiko kūprinimasis, ieškojimas nestandartinių sėdėjimo pozų, reiškia, kad jo raumenukai nusilpę ir jis ieško patogesnių atramos taškų. Tokiu atveju tėveliai jau turėtų susirūpinti savo atžalos laikysena: „Šiandien sunku mokykloje surasti vaiką, kuris neturėtų kokių nors sveikatos problemų. Tą lemia pasikeitęs gyvenimo būdas. Anksčiau vaikai savo laisvalaikį praleisdavo lauke, judėdavo, bėgiodavo, žaisdavo, o dabar visi žaidžia kompiuteriais. Judėjimo stoka negali praeiti be pasekmių“. Anot masažo specialisto, vaikai nori judėti, tik juos reikia motyvuoti. Pavyzdžiui, mergaitės mėgsta šokinėti per šokdynę, lenktyniauti, lankstytis, todėl joms reikia sugalvoti panašaus pobūdžio užduočių. Vaikus motyvuoja konkuravimas su bendraamžiais, todėl atliekant fizinius pratimus galima fiksuoti geriausiai pasiektą rezultatą per tam tikrą laiką.

 

Viskas prasideda nuo šeimos

Masažo ir tempimo pratimų specialistas tikina, kad visos sveikatos problemos prasideda nuo šeimos: „Jeigu tėvai sėdi ant sofos, rūko ir valgo traškučius, o savo vaikams liepia sportuoti, tai tikrai nieko neišeis. Vaikai elgiasi taip, kaip jų tėvai, todėl suaugusieji savo atžaloms turi rodyti gerą pavyzdį. Jeigu šeima propaguoja aktyvų gyvenimo būdą, tuomet vaikai labiau juda ir neturi iškrypusių stuburiukų, žinoma, jeigu tai nėra įgimta“. R.Kybartas tikina, kad reikia nuolat judėti, vaikščioti ir mankštintis, tokiu būdu bus lavinamos visos raumenų grupės, kurios padeda laikyti kūną taisyklingoje padėtyje. Nesudėtingus tempimo pratimus galima daryti ir namuose: pavyzdžiui, pakelti ranką ir stengtis pirštų galais pasiekti kuo aukštesnį tašką, tuomet paskui ranką tempiasi ir stuburas.

 

Mankštos ir masažų nauda

R.Kybartas pasakoja, kad jis masažuodamas daro ir tempimo pratimus, nes tik toks kompleksas duoda greitų rezultatų: „Vienas masažas be fizinių pratimų neduoda tokio efekto. Masažas suaktyvina kraujotaką, o mankšta ir tempimo pratimai koreguoja netaisyklingą laikyseną, garantuoja gerą kūno formą ir gerina savijautą. Visada žmonėms parodau, kokius reikia daryti tempimo pratimus, kad išlaikytų taisyklingą laikyseną“. Masažo specialistas juokauja, kad įvairūs egzotiški masažai, nors ir atrodo viliojančiai, tačiau nėra labai naudingi: „Norint pajusti tokių masažų naudą juos reikėtų atlikti daugybę kartų. Aš manau, kad tokie masažai yra kaip namai be pamatų. Iš tolo matosi gražus stogas, bet priėjus iš arčiau, žiūri, kad nėra pamatų. Todėl žmonės atėję į vaikų kirpyklos ir masažo centrą „Pukis“ gauna taškinį, klasikinį ir sportinį masažą bei tempimo pratimus vienu metu. Būna kai klientas nori, kad padaryčiau atpalaiduojantį masažą, tačiau jeigu matau, kad yra tam tikrų stuburo problemų, visuomet pasisiūlau pirmiausia sutvarkyti jas“. 

 

Mylėkime save

Anot R.Kybarto, žmogus negali apleisti savo kūno. Stuburas yra žmogaus sveikatos pamatas. Todėl reikia puoselėti sveiką ir tiesų stuburą, nes tik tuomet atrodysime jauni ir gražūs. Jeigu stuburas yra iškrypęs, anksčiau ar vėliau kils sveikatos problemų. Masažo specialistas juokauja, kad norint mankštą atidėti kitai dienai, reikėtų atidėti ir savo pusryčius, miegą ar poilsį: „Žmogaus raumenys turi nuolat dirbti. Visi gali daryti fizinius mankštos pratimus. Viena moteris skundėsi, kad jai neišeina padaryti atsispaudimų, bet aš įrodžiau, kad ji tą puikiausiai sugeba. Priėjau prie sienos ir pasiūliau daryti atsispaudimus nuo jos, po savaitės pasiūliau daryti nuo kėdės, o dar vėliau nuo žemės. Viskas vyksta po truputį, visada darykite tiek fizinių pratimų kiek galite, negalima lygiuotis į profesionalus ir norėti padaryti tiek kiek jie, nes tikrai neišeis. Reikia suprasti, kad ir tas profesionalas tokių rezultatų pasiekė po daugybės treniruočių. Todėl bet kokius fizinius pratimus reikia daryti jaučiant malonumą ir nedidelį skausmą, nereikia persistengti, nes kiekvienas turi savo galimybių ribą“.

 

Sveikatos ir grožio namai

Vaikų kirpyklos ir masažo centro „Pukis“ vadovė Asta Rimkevičienė sako, kad masažai suaugusiems atsirado dėl specialisto R. Kybarto: „Pradžioje galvojome visas paslaugas teikti vaikams, tačiau masažo specialistas Romaldas sužavėjo savo atsidavimu darbui bei ilgamete patirtimi. Šalia Romaldo mes visi išsitiesiam ir pasitempiam. Todėl taip atsirado masažai ne tik vaikams, bet ir suaugusiems“. Tėveliai atėję su vaikučiais gali taip suderinti laiką, kad tuo metu, kai juos masažuoja, jų vaikučius kerpa, arba tėvelius ir jų mažylius masažuoja tuo pačiu metu. A.Rimkevičienė pasakoja, kad „Pukio“ centre  visos paslaugos mažyliams atliekamos žaismingai: „Kirpimas ir masažas atliekamas žaidimo forma, mes stengiamės prisitaikyti ir žaisti su vaiku. Jeigu vaikutis pradeda verkti, palaukiame ir nuraminame jį ir tik vėliau tęsiame kirpimą ar masažą. Vaikas turi jausti malonumą, o ne spaudimą, todėl labai rūpestingai atrenkame kolektyvą“. Kineziterapeutė Viktorija Paltanavičiūtė sako, kad masažuojant mažylius reikia atsižvelgti į jų poreikius: „Visada stengiuosi prisitaikyti prie vaikučio, jeigu matau, kad mažylis labai judrus, tuomet patiesiu kilimėlį, duodu žaislų ir tol, kol jis žaidžia, darau masažą ant žemės. Stengiuosi niekada neversti vaiko atsigult, jeigu jis to neori, nes tuomet tikrai nieko neišeis. Masažo metu reikia bendrauti su vaiku, rodyti jam dėmesį“.

 

Vaikų masažo ir kirpyklos centras „Pukis“ yra mažylių sveikatos ir grožio namai, kuriuose laukiami visi vaikučiai  ir jų tėveliai. Žaisminga aplinka ir profesionali darbuotojų komanda padės jūsų mažyliui jaustis lyg namuose, į kuriuos jis norės sugrįžti. Jeigu norite būti sveiki ir gražūs “Pukio“ komanda laukia jūsų!

 

Indrė Dauskordaitė

Komentuok

Free and Commercial Modules by Kasey Moore.