Smaller Default Larger

Nėra blogo oro, kai yra gera avalynė!

Anksčiau speiguotom žiemom mūsų senelių kojas nuo šalčio saugodavo veltiniai batai, dar vadinami „veilokai“. Dabar šį senovinį apavą prisimena vis daugiau žmonių. Veltiniai tampa ne tik šiltais, bet ir madingais. Ši avalynė saugo nuo šalčio ir originaliai papuošia mūsų kojas. Velta avalynė turi ir gydomųjų savybių. Nuo seno žmonės įvairiausias ligas gydė naudodami skirtingų gyvūnų vilną. Pavyzdžiui, sergantys reumato, artrito ar peršalimo ligomis gydėsi apsirišdami juosmenį ar skaudamą vietą vilnoninėmis skaromis, kompresais, pirštinėmis ar vilnonėmis kojinėmis. Vilna puikiai prisitaiko prie kūno temperatūros, sulaiko tiek šilumos kiek reikia, bet neskatina prakaituoti. Tačiau ar veltiniai batai, kurie gaminami iš vilnos, tinkami vaikučiams? Ar jie nepraleidžia drėgmės? Ar patogūs? Į šiuos klausimus atsakys ekologiškų vaikų batų parduotuvės „Batuotas“ konsultantės Julija Butkevičiūtė ir Sandra Grizevičienė.

 

 Ar veltiniai batai nepraleidžia drėgmės?

Vaikų batų parduotuvės „Batuotas“ konsultantė Julija sako, kad šį klausimą žmonės užsukę į parduotuvę užduoda dažniausiai: „Tėveliai pirkdami batus savo vaikams labiausiai stebisi kaip veltiniai gali nepraleisti drėgmės. Iš pradžių mes irgi negalėjome patikėti, todėl darėm eksperimentą: pylėm ant veltinių batų vandenį ir žiūrėjom, ar jie praleidžia vandenį ar ne. Taigi bandymo rezultatai nenuvylė, nes vanduo nuo veltinukų tiesiog nubėgo, o neįsigėrė“. Anot Julijos, veltiniai drėgmės nepraleidžia todėl, kad yra labai tankiai ir kietai suvelti. Parduotuvės konsultantė Sandra savo dešimtmetei dukrai nupirko veltinukus, todėl jau spėjo įsitikinti, kad veltiniai batai drėgmei yra atsparūs: „Lauke labai stipriai lijo, tačiau kai mano dukra grįžo namo, atrodė, kad ant veltinukų vandens lašai laikosi kaip ant kieto paviršiaus“. Sandra pataria specialiai baloje su veltiniais batais nestovėti,  bet per sniegą galite eiti drąsiai.

 

Ar veltiniai batai vaikui patogūs?

Anot vaikų avalynės konsultantės, mažam vaikui itin svarbu avėti kokybiškus batus, nes iki trijų metų formuojasi jo kojytė. Julija pasakoja, kad vaikų avalynės firma „Егорьевск-обувь“  „Kotofey“ didelį dėmesį skiria taisyklingam vaiko kojyčių formavimuisi, todėl jų gaminamuose batuose naudojami specialūs vidpadžiai ir ortopediniai padukai. Veltinukų vidpadis yra specialiai išgaubtas, todėl puikiai prisitaiko prie vaiko pėdutės formos. Vilnonis padas masažuoja kojas ir gerina kraujo apytaką. Parduotuvės konsultantė Sandra pataria tėveliams savarankiškai savo atžaloms nepirkti batų, nes tik pasimatavus gali sužinoti ar batai tau tinka ar ne: „Labai svarbu, kad vaikas pats matuotųsi batus, nes tik jis gali pasakyti, ar batukai patogūs. Prisimenu, kaip kartą parduotuvėje darėme fotosesiją, kurios metu visi vaikučiai turėjo apsiauti veltinukus. Vienas trijų metų berniukas veltinius batukus avėjo pusę valandos, lakstė, žaidė, o kai paprašėme nusiauti, mažylis nebenorėjo jų atiduoti ir labai prašė savo mamos, kad juos nupirktų. Tai puikus įrodymas, kad veltiniai batukai puikiai prisitaiko prie vaiko kojytės“.

 

Ar veltiniai batai sulaiko šilumą?

Julija tikina, kad dažnai žmonės įtariai žiūri į veltinius batukus, nes netiki, kad jie gali būti šilti: „Įprasta žieminių batų viduje matyti kailį, todėl keistai atrodo tokie batai, kurių viduje nėra jokių pašiltinimų. Tačiau veltiniai batai, kuriais prekiaujame gaminami iš ekologiškai švaraus produkto – natūralios Australijos merinosų avių vilnos. Avių vilna sugeria ir išgarina drėgmę ir lieka sausa. Būtent tokia sausa šiluma užkerta kelią peršalimui. Taip pat veltinukai turi pakankamai aukštą padą, kad labiau apsaugotų nuo šalčio ir drėgmės“.

 

Ar lengva prižiūrėti veltinukus?

Parduotuvės „Batuotas“ konsultantė Sandra sako, kad veltinių batų priežiūra labai paprasta: „Kadangi dukrai nupirkau veltinius batus, tai galiu tik patvirtinti, kad jų priežiūra tikrai lengva. Tiesiog drėgnu skudurėliu nuvalau nešvarumus, užtiškusį purvą ir viskas“. Veltinių batų priežiūrą palengvina ir dar du privalumai: išsiimantis vidpadis ir vidinis liežuvėlis, kuris apsaugo bato vidų nuo purvo ar kitų nešvarumų.

 

Ar veltinių batų kainos didelės?

Tėvai žino, kad kokybiška vaikų avalynė gali kainuoti dar daugiau nei suaugusiųjų. Tačiau Julija sako, kad veltinių batų kaina, bent jau jų parduotuvėje „Batuotas“, tikrai nesikandžioja: „Atvirkščiai, tėvai net nustemba, kad tokius kokybiškus batus galima įsigyti nesumokėjus trijų ar keturių šimtų litų. Kai kurie prekybininkai, iškeldami aukščiau visko avalynės kokybę, verčia mus už ją gerokai permokėti, tačiau mūsų misija kitokia – geriau siūlyti priimtiną kainą ir patenkinti didesnės klientų dalies poreikius, o ne kelių išrinktųjų. Tokiu būdu siekiame, kad kuo daugiau vaikų avėtų gerus batus, atrastus būtent mūsų parduotuvėje“.

Visos peršalimo ligos prasideda nuo netinkamai pasirinktos avalynės. Todėl veltiniai batai ne tik sušildys ir pamalonins jūsų vaiko pėdutes, bet leis joms teisingai formuotis. Šiais laikais veltinukų dizainas ir išvaizda visai neprimena anų laikų didelių ir beformių „veilokų“. Todėl su veltiniais batukais Jūsų vaikas bus ne tik sveikas, bet ir stilingas. Gera žinias mamytėms – parduotuvėje „Batuotas“ galima rasti ir vieną moteriškų veltinių batų modelį!


Indrė Dauskordaitė

Pėdutės, kurios nori užaugti didelės, tvirtos ir sveikos jau žingsniuoja į parduotuvę “Batuotas”, kurią galima rasti prekybos centre "BIG" antrame aukšte, Ukmergės g. 369, Vilnius

Komentuok

Free and Commercial Modules by Kasey Moore.