Smaller Default Larger

Svajonių plaukų paslaptys

Visoms moterims svarbu turėti sveikus, gražius plaukus. Tačiau nėra paprasta apsaugoti juos nuo kenksmingų aplinkos veiksnių, kartais neišvengiamo dažymo, modeliavimo priemonių poveikio, nuo nuolat persekiojančio streso, nuo mūsų pačių sveikatos būklės ir kitų priešų. Tačiau yra būdų, galinčių padėti turėti svajonių plaukus, tereikia kantrybės ir trupučio laiko sau.

 

Kodėl tokie plaukai?

Plaukų spalvą, struktūrą, tiesumą ar garbanotumą paveldime. Ar sveiki ir gražūs bus plaukai, priklauso nuo to, kokį gyvenimo būdą propaguojame: kaip maitinamės, kokia fizinė būklė, sveikata, kaip dažnai kamuoja stresinės situacijos, kiek laiko praleidžiame tyrame ore, kiek judame, ar kokybiškai, reguliariai pailsime dvasiškai ir emociškai, kiek savyje nešiojamės vidinės ramybės.

Galų galiausiai plaukų išvaizda priklauso ir nuo kitų aplinkos veiksnių. Jeigu daug laiko praleidžiate kaitrioje saulėje, plaukai išsausėja, blunka jų spalva, todėl nepamirškite galvos apdangalo. Sūrus jūros ir chloruotas baseinų vanduo plaukus taip pat išbukina, išsausina. Todėl einant maudytis į jūrą patartina surišti plaukus, o po maudynių išplauti juos gėlu vandeniu, nes to nepadarius neilgai trukus šis grožis nutriuš, praras blizgesį. Vėjas ir šaltis ne mažiau kenkia plaukams, todėl žiemos metu susidraugaukite su kepure. Šaltyje susiaurėja kraujagyslės, sulėtėja kraujotaka ir tuomet plaukai pakankamai neaprūpinami maistingomis medžiagomis. Kontrastinga temperatūra šildomose, išsausėjusiose patalpose ir šaltuko pripildytame lauke plaukams gali sukelti išsausėjimo, pleiskanojimo problemų, nes tokiose sąlygose galvos oda netenka riebiųjų medžiagų.

Kiekvieną dieną plaunate galvą, po to džiovintuvu sausinate, tiesinate ir naudojate modeliavimo priemones? Juk tai irgi nepadeda plaukams išlikti sveikiems ir žvilgantiems. Netinkamas plaukų dažymas - dar viena grėsmė. Dėl tykančių pavojų galybės reta moteris gali džiaugtis visapusiškai tobulais plaukais. Tačiau nereikia tuo stebėtis, nes savaime plaukai neatsigaus, neblizgės ir nebus sveiki, jeigu jie nesaugomi, neskiriama tam laiko ir dėmesio.

 

Ar  mokate trinkti galvą?

Pirmiausia šį bei tą reikia žinoti apie elementarų plaukų plovimą. Patartina plaukus plauti ne dažniau kaip 3-4 kartus per savaitę ir geriausia ryte, o ne vakare. O jeigu galva neišvengiamai plaunama kiekvieną dieną, pasirinkite kasdienio naudojimo šampūną, nes jame paprastai būna mažiau detergentų, jų sudėtis švelniai veikia galvos odą. Venkite naudoti daug šampūno, nes jeigu jis kokybiškas, pakaks mažesnio kiekio. Be to žinokite, kad nereikia plovimo kartoti du kartus. Vasarą rinkitės maitinamąsias plaukų plovimo priemones. Tačiau jeigu jūsų galvos oda riebi, naudokite neutralias, kasdieniam naudojimui skirtas priemones. Ypač atsisakykite šampūnų „du viename“, kurių sudėtyje yra kondicionierių, nes tokiuose yra maitinamųjų medžiagų nereikalingų būtent šiam atvejui.

Ištrinkus plaukus, svarbu teisingai juos išdžiovinti. Geriausia galvą apsukti kilpiniu rankšluosčiu, kuris švelniai sugers drėgmę. Sausinti reikia masažuojamais judesiais, tik netrinkite šiurkščiai plaukų rankšluosčiu. Tai drasko ir pažeidžia plaukų šaknis.

Geriausia, kai plaukai išdžiūsta patys. Tačiau jeigu kur nors skubate ir džiovintuvas yra būtinas, jo srovė neturi būti per karšta. Be to, taip džiovinti patartina, kai plaukai būna išdžiūvę apie 75 proc. Svarbu džiovintuvo pučiamą oro srovę paskirstyti po visą galvą ir 15 cm. atstumu, o ne užlaikyti vienoje vietoje, taip išvengsite stipraus plaukų nudeginimo. Kad karštis kuo mažiau pakenktų plaukams, palikite juos šiek tiek drėgnus. Būtų puiku, jeigu plaukų galiukus bent tris kartus per savaitę palepintumėte serumu, kuris apsaugo nuo kenksmingo džiovinimo poveikio, skilinėjimo ir išsausėjimo. Kol plaukai šlapi, nešukuokite jų šepečiu, geriau rinkitės retas šukas.

Atsargiai rinkitės plaukų segtukus. Neveržkite plaukų stipriai, nes tai gali juos pažeisti - ims lūžinėti. Stenkitės keisti šukuoseną, nes ilgą laiką toje pačioje vietoje rišamos gumelės ir segtukai taip pat kenkia plaukams.

 

Dažyti irgi reikia mokėti

Pirmas darbas prieš dažant plaukus yra išsirinkti tinkamus dažus. Jeigu norite tik atnaujinti ir šiek tiek pašviesinti ar patamsinti plaukus, rinkitės dviem tonais šviesesnius arba atitinkamai tamsesnius dažus. Didesnis kontrastas tarp jūsų natūralios plaukų ir dažų spalvos neduos gerų  rezultatų. Kodėl? Atminkite, kad jūsų antakiai liks natūralios spalvos, o kai plaukų spalva žymiai skirsis, atrodys nenatūraliai. Šviesinimui galima rinktis dažus, kuriuose 9 - 12 proc. vandenilio peroksido. Dažant plaukus tamsiau, pakanka 3 - 6  proc. Jeigu norite, kad dažai mažiau paveiktų plauko struktūrą, pirkite dažus be amoniako. Dažoma 2 - 4 dienas neplauta galva, nes natūralūs odos riebalai padeda dažams geriau įsigerti į plaukus prie pat šaknų.

Rekomenduojama plaukus dažyti kartą per mėnesį. Dažus geriausia maišyti medine metele porcelianiniame arba moliniame indelyje, tik šiukštu ne metaliniame. Tepti specialiu plaukų dažymo šepetėliu ir pirmiausia pradėti nuo ataugusių šaknų, po to vietas prie smilkinių, kaktos ir viršugalvio, tik galiausiai viską paskirstykite tolygiai po visus plaukus. Ir dar atminkite, kad plaukams nepatinka, kai spalva keičiama staigiai, todėl visuomet pradėkite nuo švelnesnių tonų. Žinokite, kad nerekomenduojama dažų laikyti ilgiau negu parašyta ant pakuotės. Šukuoti reikia retomis plastmasinėmis šukomis. Po dažymo nuplaukite galvą drėkinamuoju, tik ne riebiems plaukams skirtu šampūnu, nes pastarasis sausina plaukus, spalva gali prarasti žvilgesį. Apskritai, negalima plauti dažytų plaukų šampūnu, kuris skirtas kuriai nors galvos odos ar plaukų problemai spręsti.

 

Kada geriausia kirptis?

Tikriausiai jau girdėjote ir apie tai, kad ne visos dienos tinkamos plaukų kirpimui. Jau nuo seno kalbama, kad reikia atkreipti dėmesį į mėnulio fazę. Sakoma, kad geriausia kirptis pilnėjant mėnuliui, nes tuomet jie geriau auga. Kai mėnulis dyla, kirpti nepatariama - gali skilinėti plaukų galiukai, pradėti slinkti ar lėtai augti. Jaunatis, kai tuo tarpu daugelis mąsto priešingai, kirpti plaukus yra netinkamiausia, nes tada atimama sveikata ir apleidžia jėgos.

Savaitės dienos ne mažiau svarbios renkantis kirpimosi datą. Pirmadienį galite drąsiai skubėti pas kirpėją, nes kartu su plaukais jūs paliksite blogas emocijas, problemas ir kitus negatyvius dalykus. Antradienis palankus jeigu norite atsikratyti slogios nuotaikos, nuovargio, rutinos. Tai gera diena ir plaukų dažymui. Trečiadienis tiks jeigu trokštate naujos šukuosenos, naujų draugų, potyrių. O pati palankiausia diena palepinti plaukus žirklėmis yra ketvirtadienis. Tai padės prisijaukinti laimę, pagerinti santykius su artimaisiais. Penktadienis tinkamas tik tuo atveju, jeigu siekiate kokių nors permainų, naujovių, keisti gyvenimo būdą, esant priešingai situacijai, ši diena nepalanki. Šeštadienį su nukirptais plaukais apsivalysite nuo karminių nuodėmių, atjaunėsite ir atsinaujinsite. Ir galiausiai sekmadienis yra ta diena, kai kirpti plaukų bet kokiu atveju negalima, nes taip atbaidote fortūną.

Norite tikėkite, norite ne, bet kirpėjas taip pat turi įtakos jūsų plaukams. Jeigu jis tądien surūgęs, piktas arba tiesiog jaučiate jam antipatiją, geriau atsisakykite jo paslaugų ir pakeiskite kito – optimistiškiau nusiteikusio. Kerpant plaukus per rankas perduodama bloga energija ir plaukai gali nustoti augti.  Be to negalima pačiai sau kirpti plaukų ir kai bloga nuotaika, nes po to nepasipildoma energija, kurį laiką jausitės netekę jėgų, nuvargę. Geriausias variantas, kai moterį kerpa moteris, o vyrą – vyras, kitu atveju nebus teigiamos energijos nutekėjimo, ypač kai priešingos lyties atstovui kirpėjas jaučia simpatiją.  

 

Atėjus pavasariui

Pavasaris toks metas, kai organizmas stokoja vitaminų, yra išsekęs. Todėl ir plaukams reikia atgaivos. Silicis, kalcis, cinkas, magnis, A, C, E, B grupės vitaminai, polisočiosios riebalų rūgštys yra svarbūs elementai plaukams. Kai organizmui trūksta vitamino A, sausėja plaukai ir oda. B grupės vitaminas stiprina plaukus, todėl valgykite daugiau rupios duonos. Svogūnuose yra ne tik vitamino C, atjauninančio audinius ir plaukų struktūrą, bet ir kraujotaką gerinančios geležies, folio rūgšties, lėtinančios plaukų žilimo procesą. Cinkas ir selenas stabdo plaukų slinkimą bei suteikia jiems žvilgesio, gyvybės.

Galvos masažas taip pat veiksminga priemonė pašalinti atšiaurios žiemos padarinius, mat stimuliuojama kraujo apytaka padeda augti plaukams, efektyviau įsisavinti maisto medžiagas.

 

Tai, kas duota gamtos

Plaukus atgaivinti galima ir namų sąlygomis. Ar kada nors išbandėte, kaip jūsų plaukus veikia citrina? Tai tinka riebiems plaukams ir nuo pleiskanų. Paruošimo būdas primityvus: litre vandens 15 minučių pavirkite keturių išspaustų citrinų žieveles. Po galvos trinkimo perskalaukite šiuo skysčiu plaukus. Žinokite, kad citrinos nuoviras šviesina plaukus.

Bananuose yra daug ląstelienos, baltymų, kalio, vitaminų A, C, E. 1 – 3 bananus sutrinkite su stikline pieno kol susidarys vientisa masė. Tuomet ištrinkite ja plaukus ir palaikykite 15 minučių. Taip kartokite 20 dienų kas antrą dieną. Ši procedūra padeda plaukams tapti lankstesniais ir blizgesniais.

Majonezas taip pat daro stebuklus. Nereikia jokių papildomų ingredientų, tiesiog užtepkite ant plaukų ir 20 min. palaukite kol jie pasiims sau reikalingas medžiagas. Plaukai nebus išsausėję, maloniai žvilgės. Be to juodos arbatos namuose tikrai turite. Stiprus juodos arbatos žolių nuoviras veiksmingai stabdo plaukų slinkimą ir juos tamsina.

 Aplink mus augančios žolės turi magiškų galių rūpinantis plaukais. Žinoma, dabar žolių nė su žiburiu nerasi, tačiau iš anksto tai žinodamos, turėsite galimybę paįvairinti vasaros užsiėmimus renkant žoleles laukuose. Varnalėšos jau nuo senų laikų garsėja savo gydančiomis savybėmis. Šių augalų lapų kompresai, šaknų nuovirai, sultys, aliejus naudojami slenkant plaukams, juos stiprinant, kamuojant pleiskanoms ir išsausėjimui.

Medetkos irgi neatsilieka nuo varnalėšų galių. Jos taip pat stiprina plaukus, skatina jų augimą. Šis augalas ypatingas tuo, kad gaivina plaukus, apsaugo juos nuo lūžinėjimo. Vaistinės ramunės maitina, šviesina plaukus, ramina galvos odą, naikina pleiskanas, skatina augimą. Jeigu jūsų plaukai nuvarginti saulės, sausi, pažeisti, slenka, yra pleiskanų, išbandykite dilgėlių nuovirus. Linkusiems riebaluotis plaukams reikia gysločio, šalavijo, raudonėlio ir dilgėlės lygių dalių antpilo.

Ar kada nors pagalvojote, kad ne tik svogūnas, bet ir jo lukštai gali būti naudingi plaukams? Nenuvertinkite ir česnako savybių, nes šie augalai stiprina plaukus. Trūkumas tik tas, kad dar bent pora dienų jausis kvapas, todėl šią procedūrą patartina atlikti, kai bent pora dienų galėsite praleisti namuose. Bet juk grožis reikalauja aukų!

 

Parengė Laura Valeikaitė

Komentuok

Free and Commercial Modules by Kasey Moore.