Smaller Default Larger

Kasdieninė vyrų odos priežiūra

Iki šiol vyrauja keistas požiūris, kad vyrams nereikia savęs prisižiūrėti – dažnam jų užtenka tik kasdieninių higienos priemonių. Jei garsiai pasakysite, kad naudojate kremą arba skutatės pažastis (o pakėlus rankas vasaros metu tai akivaizdu – juk ten nieko nėra!), visi vienu ypu nutars, jog esate netradicinės orientacijos ar pan. Tad neretas daugiau savimi besirūpinantis vyrukas vis dar slepia „slaptas operacijas“ vonios kambaryje, kuomet pašalina visus nereikalingus plaukelius; vogčiomis nugvelbia žmonos ar draugužės kremo odos tempimo jausmui nuraminti (ir, aišku, renkasi tą, už kurį jo brangioji drebančiomis rankomis paklojo nemenką sumelę!..) bei daro dar bala žino ką, kad tik būtų patrauklesni.

Gera naujiena yra ta, kad slėptis jau seniai nebereikia. Netgi priešingai – jaunoji karta gali ir išjuokti, jei sužinotų, jog jums iš pažastų vis dar kyšo keistos spalvos ir kvapo krūmynai...

Taigi, ką daryti, kad atrodytumėte ir jaustumėtės puikiai, bet kartu ir neperlenktumėte lazdos pataria kosmetologė Jovita Rimšaitė.

Kasdienė odos priežiūra.

VEIDUI. Nereikia nė kalbėti, jog svarbiausia – švari oda. Nėra nieko patrauklaus, jei visa jūsų nosis nusėta juodais inkštirais ir žiojėjančiomis poromis, o jei šį ansamblį papildo dar vienas kitas spuogas, tai jau visai nekas. Šių problemų išvengti galima nerūkant, saikingai vartojant alkoholį arba visai jo nevartojant, sveikai maitinantis. Kas vakarą svarbu odą švariai nuvalyti – priklausomai nuo odos tipo tam tinka virintas drungnas vanduo arba losjonas ir tonikas. Retkarčiais pravartu odą nušveisti pilingu: jei oda riebi – kartą per savaitę, jei normali – užtenka karto per mėnesį. Pilingo nereiktų naudoti, jei oda jautri arba po skutimosi, taip pat jei odos paviršiuje yra mažyčių raudonų kraujagyslių, vadinamų kapiliarais.

Kiekvienam vyrui rekomenduojama turėti greito poveikio priemonę nuo spuogų, naudojamą vietiškai (tik ten, kur dygsta spuogelis). Jei ją turite – galite išvengti nemalonumų su tais nenaudėliais, kurie kartas nuo karto mus aplanko. Kai tik pajuntate ar pamatote, kad toks „nepageidaujamas svečias“ jau kur nors dygsta – tuoj pat tą vietą patepkite tam skirta priemone ir problema bus pašalinta.

Labai dažnai vyrams sausėja oda, todėl patartina naudoti drėkinamąjį kremą. Šaltais sezonais tokį kremą rekomenduojama naudoti vakare, o vasarą – ryte. Žiemą prieš eidami į lauką geriau naudokite apsauginį nuo aplinkos poveikio kremą – tai ypač pravers kapiliarų atsiradimo prevencijai; taip pat oda nenuraus, nedžius ir nenušals.

Skutimuisi patartina naudoti priemones (putas, želė, kremą, losjoną ir t.t.), kurios minkština bei drėkina odą. Vyrai dažnai po skutimosi skundžiasi jautria, šerpetojančia, skaudančia, sudirgusia, beriama oda. Tad nederėtų taupyti jūsų odos tipui tinkančioms priemonėms - juk tai jūsų veidas, be to, jas naudosite kasdien. Kuo šalinsite plaukelius nėra taip aktualu. Svarbu, kad ta priemonė jums būtų patogi, o ašmenys - aštrūs ir kuo tiksliau bei greičiau pašalintų plaukelius (kuo daugiau judesių, tuo labiau dirginasi oda).

Vyresniems nei 30 metų vyrukams jau reikėtų naudoti priemones nuo senėjimo. Geras kremas odos senėjimo prevencijai tam puikiai pasitarnaus.

KŪNUI. Kūno priežiūrai vyrukai taip pat turėtų skirti šiek tiek dėmesio, tačiau tai jau kur kas paprasčiau, o daugeliu atvejų – ir maloniau. Jei kūno oda nėra sausa, tuomet losjonų ar kremų nereikia. Tačiau jei pastebite, jog kartais odą nemaloniai traukia, ji pleiskanoja arba yra tarsi išberta raudonais mažyčiais taškeliais ar spuogeliais (kartais tai gali būti vadinama „žąsies oda“) – tepkite savo odą drėkinančiu pieneliu ar kremu kūnui. Jums ypač patiks, jei lengvais masažuojančiais judesiais tą padarys mylimoji. Retsykiais galite pasimėgauti kūno pilingo procedūra. Kabinete tai - išplėstinė procedūra su kūno nuvalymu, pilingu ir drėkinamųjų pienelių ar losjonų įtrynimu ar įvyniojimu. Namuose jums gali puikiai pasitarnauti druska, kavos nuosėdos. Pirtyje siūlau pasinaudoti itin maloniu ir labai naudingu pilingu, tinkančiu tiek vyrams, tiek moterims: sumaišykite medų ir rupią druską, švelniai įtrinkite šiltą odą šiuo mišiniu pirtyje, išeikite į prieangį ir delnais masažuokite kūną, švelniai padėdami ir atkeldami plaštakas. Lipnus medus palengva ims stingti, o jūsų kūnas vis stipriau jaus judesius.

Taigi, mieli mūsų vyrai, mylėkite save nė kiek ne mažiau nei tai daro moterys!

 

Parengė Ligita Šoliūnienė

Komentuok

Free and Commercial Modules by Kasey Moore.