Smaller Default Larger

Depiliacija namuose. Pliusai ir minusai

photl.comNuo kūno šalinti nepageidaujamus plaukelius bandyta jau senų senovėje. Teigiama, kad įvairiomis priemonėmis prieš juos kovojo ir Kleopatra bei Nefertitė. Kokios šiais laikais populiariausios depiliavimo namuose priemonės? Kokie jų pliusai ir minusai? Kuri iš jų geriausia? Spręsti Jums.

 

1.       SKUTIMAS

TAIP Ilgą laiką moterys plaukelius šalindavo skutimosi peiliukais. Net ir atsiradus kitokių depiliacijos priemonių, šis įrankis ištikimai tarnauja daugeliui dailiosios lyties atstovių. Jei mokate tobulai juo naudotis, tada ši priemonė padės sutaupyti laiko ir pinigų, kuriuos paliktumėte grožio salone.

NE Po skutimosi labai greitai vėl prasikals maži spygliukai – jie pradės badytis jau po kelių dienų. Tad darbuotis ištikimuoju įrankiu gali tekti kasdien. Beje, ataugę plaukeliai bus vis storesni, nes kiekvienąkart plaukus nukerpant, jie tvirtėja bei daugėja jų kiekis. Naudojant šį depiliacijos būdą, plaukeliai dažnai įauga, o tai ne tik neestetiškai atrodo, bet gali tapti ir infekcijos priežastimi.

 

2.       DEPILIACINIAI KREMAI IR PUTOS

TAIP Šios neskausmingos procedūros metu cheminių priemonių pagalba pašalinami nepageidaujami plaukeliai. Tereikia kremu ar putomis ištepti odą ir po kelių ar keliolikos minučių juos nuvalyti mentele. Šis depiliacijos būdas patrauklus tuo, jog ne taip greitai, kaip kad nuskutus, atauga plaukeliai. Taip pat po tokios depiliacijos neaptiksime įaugusių plaukelių, kurie vargina naudojant kitas priemones.

NE Depiliaciniai kremai ar putos paveikia tik plonus, silpnus plaukelius, o pašalintieji ataugs jau po keleto dienų ar savaitės. Šiose priemonėse esančios cheminės medžiagos sausina odą, neigiamai veikia jos sudėtį bei gali sukelti alergines reakcijas. Ir kuo mažiau šiuose kremuose ar putose odą ir sveikatą žalojančių cheminių medžiagų, tuo didesnė priemonės kaina. O tai jau – kirtis per piniginę.

 

3.       EPILIATORIUS

TAIP Nusprendusios pasirinkti šį depiliacijos būdą džiaugsis nedidele elektrinio prietaiso kaina bei keletą savaičių galės gėrėtis švelnia savo oda. O ataugusieji plaukeliai bus žymiai silpnesni nei prieš tai išrautieji.

NE Deja, tai itin skausmingas depiliacijos būdas, nes plaukas raunamas kartu su svogūnėliu. Sunkiai ištveriama būna kojų depiliacija, tad apie jautresnes kūno vietas – bikinį ar pažastis – nėra ką bekalbėti. Po skutimosi epiliatoriumi plaukeliai dažnai įauga, kai naujasis neprasiskverbia pro odos epidermio viršutinį sluoksnį ir išlinkęs pradeda augti po oda.

 

4.       VAŠKAS

TAIP Tai – viena pačių seniausių ir veiksmingiausių nepageidaujamų plaukelių šalinimo procedūrų. Karštą ar šaltą vašką dėl teigiamų savybių renkasi dauguma moterų. Pagrindinis depiliacijos juo pliusas – ilgai neataugantys plaukeliai. Kartu su svogūnėliu pašalinti plaukai „į dienos šviesą“ išlenda po 2-3 savaičių ir būna daug plonesni ir silpnesni.

NE Depiliaciją vašku taip pat sunku ištverti – tuo momentu, kai plešiama sustingusi juostelė, iš skausmo norisi sukąsti dantis. Gali pasitaikyti ir alerginių reakcijų (įspėjimas alergiškiems bičių produktams). Depiliuojant vašku, būtina laikytis tam tikrų taisyklių. Jei juostelė plėšiama pagal plaukų augimo kryptį, vėliau plaukeliai gali įaugti. Nerekomenduojama šių procedūrų atlikti namuose, nes per karštu vašku nusideginsite odą, o per vėsiu nepašalinsite visų plaukelių.

 

5.       DEPILIACIJA CUKRUMI

TAIP Cukraus pasta pašalinti plaukeliai atauga per 2-4 savaites, depiliacija galima nuo bet kurios kūno vietos ir įveikiami net kitoms priemonėms nepasiduodantys nepageidaujamieji. Depiliuojant šiuo saldėsiu, mažiau skauda, negresia įaugusių plaukelių problemos, galite nesibaiminti ir dėl alerginių reakcijų. Cukraus pasta ant odos tepama šalta, todėl išvengsite nudegimų, kurie dažnai pasitaiko naudojant karštą vašką. Cukrus pasižymi antibakterinėmis savybėmis, o tai pasitarnaus net mažiausių žaizdelių gijimui.

NE Cukraus pastos paruošimas namų sąlygomis užims nemažai laiko ir pareikalaus sugebėjimų. Žinoma, galima įsigyti jau galutinai paruošto produkto, tačiau tai kainuos gerokai daugiau. Nors galime guostis, kad depiliacija cukrumi mažiau skausminga nei vašku, tačiau iš esmės tai nėra didelis malonumas – skausmo tikrai teks patirti, kol oda taps švelni ir glotni.

 

KONSULTUOJA KAUNO „NAUJOSIOS KLINIKOS“ KOSMETOLOGĖ ILONA NAVAKIENĖ

Depiliacija, odos priežiūra po procedūros puoselėja šiuolaikinę žmogaus kūno estetiką bei gerą savijautą. Procedūrų ir priemonių, padedančių atsikratyti nepageidaujamų plaukelių norimose kūno vietose, yra tiek daug, kad tinkamai pasirinkti tikrai nelengva. Depiliacija vašku, cukraus pasta ar jos derinys su enzimų terapija, lazeris, seniai įprastas skutimasis ar plaukelius šalinantys kremai bei putos.

Apie depiliacijai skirtas priemones, privalumus ir trūkumus daug prikalbėta, tačiau mažai žinoma apie mėgėjiškos, namų sąlygomis atliekamos depiliacijos pavojus. Tokio nenorimų plaukelių šalinimo teigiamas bruožas – pigumas, tačiau trūkumų – pakankamai. Būtina gerai išmanyti sanitarinius ir higienos reikalavimus. Šiandien depiliaciją atlieka kas kaip išmano: draugė draugei saulės atokaitoje balkone, sodo terasoje, nekreipiant net menkiausio dėmesio į higienos sąlygas. Moterys, internete prisiskaičiusios mėgėjiškų receptų, virtuvėje pačios verda cukrų ir per karštą tepa ant kojų, nudegindamos jų odą.

Nepagalvojama, kad netinkama kryptimi plešiant vaško juosteles, pažeidžiama oda ir kapiliarai, gali susidaryti mėlynės. Šio mėgėjiško „žaidimo“ metu galimas kontaktas su krauju, kuomet pažeidžiamas odos vientisumas ir tamprumo sąskaita padidėja rizika užsikrėsti krauju plintančiomis ligomis: hepatitu, AIDS ir kt. Atliekant pažastų ar bikinio depiliaciją, labai dažnai pažeidžiama oda ir kai kuriose vietose pasirodo kraujo, o tai – pats tiesiausias kelias užsikrėsti, nes ant odos tūno begalė mikrobų. Atliekant bikinio depiliacijos procedūrą, turime sąlytį su kūno skysčiais ir ligomis, plintančiomis lytinių organų srityje (karpos, papilomos, herpes virusas). Labai atsakingai noriu įspėti, kad esant bėrimams bikinio depiliacija neatliekama.

Ar dažnai susimąstome apie šiuos pavojus, prieš darydamos depiliaciją namų sąlygomis bei ieškodamos patikimiausio specialisto? Vakarėliuose „Tarp mūsų, mergaičių“ dar labai dažnai juokaujama, kieno koks bikinis – „prancūziškas“, „braziliškas“, tačiau apie tai, ar saugiai visa tai buvo atlikta, kalbama mažai.

 

Parengė Ligita Šoliūnienė

 

Komentuok

Free and Commercial Modules by Kasey Moore.