Smaller Default Larger

Kaip pasiklosi – taip išsimiegosi

Geras miegas yra svarbiausia sąlyga, padedanti susigrąžinti jėgas po dienos darbų. Dažniausia pervargimo, persitempimo, streso priežastis būna ne per daug darbų, o nekokybiškas poilsis. Nuo miego priklauso nuotaika, atmintis ir netgi ląstelių regeneracija. Miegas vaikams būtinas ne tik poilsiui – jis padeda augti. Ne veltui mūsų senoliai sakydavo, kad tik miegodamas vaikas auga. Nepakankamai išsimiegantis vaikas blogiau sukaups dėmesį, jis gali turėti elgesio ir sveikatos problemų, gali sutrikti jo motoriniai įgūdžiai.

 

Kiekvienas svajojame apie šiltą lovą ir minkštus patalus, į kuriuos panirtume lyg į debesų pūkus. Ir skrietume spalvotais sapnais... Sveiko ir kokybiško miego komplektą sudaro Jūsų kūno poreikius atitinkantis čiužinys, pagrindas jam – grotelės, ortopedinė pagalvė ir natūralaus pluošto, nesukelianti alergijų antklodė bei patalynė.

 

Pagalvė ir antklodė

Nuo antklodės priklauso, kokios savijautos būdami pasitiksite naują dieną. Ažūrinė antklodė su natūraliu medvilnės, pusvilnės ar vilnos užpildu žavės minkštumu ir šiluma. Natūrali vilna saugo kūno šilumą, skatina puikią savijautą bei pasižymi savybe gerai sugerti drėgmę ir vėl ją atiduoti. Su vilna vasarą neperkaistama, o žiemą nebūna šalta. Lengva, šilta, nereikalaujanti ypatingos priežiūros natūrali pūkinė ar medvilninė antklodė – saldaus miego pagrindas. Natūralios grikių lukštų antklodės bei pagalvės ypač tinka plunksnoms ir pūkams alergiškiems žmonėms. Šie ilgaamžiai ir puikiai drėgmę sugeriantys patalai prisidės prie to, kad ryte pabustumėt žvalūs bei pailsėję, o kartu ir laimingesni.

Kokybiški sintetiniai patalai neatsilieka nuo natūralių. Sintetinė antklodė bei pagalvė ypač rekomenduojamos alergiškiems žmonėms, nes jose mažiau veisiasi dulkių erkutės. Tokie patalai mėgiami dėl pigumo, gero pralaidumo (ne taip prakaituojama) bei lengvo skalbimo. Kas 2-3 metus sintetinę, gerokai susigulėjusią ir suplonėjusią, patalynę reikėtų pakeisti. Lengvutė, puri, minkšta antklodė akimirksniu apsups švelnumu ir palydės į spalvingą sapnų karalystę.

 

Čiužinys

Miegant ant pagal kūno formas, sveikatos problemas, ūgį, svorį, miegojimo įpročius bei asmeninius poreikius pasirinkto čiužinio, ryte nejausite jokių negalavimų. Nekokybiškai miegant apkraunama širdis, lėtinis neišsimiegojimas pažeidžia endokrininę sistemą, sutrikdo angliavandenių apykaitą, iškyla cukrinio diabeto ir kitų ligų grėsmė. Išsigulėjęs ar netinkamas čiužinys gali būti ūmaus skausmo priežastis, nes tuomet miegant įsitempia nugaros ir pečių raumenys.

Kūdikiams, kaip ir suaugusiems, nėra sveika miegoti ant per daug minkšto ar per daug kieto čiužinio. Labai svarbu, kad jų stuburiukas išliktų tiesus. Tinkamiausi mažyliams iš natūralių medžiagų pagaminti čiužiniai (pvz. kokosiniai). Ir labai svarbus dalykas – užvalkalas, kurį būtų lengva skalbti ir prižiūrėti. Vaikui augant rekomenduojami ergonominiai, sveikatą tausojantys, gerai prisitaikantys prie kūno formų, čiužiniai. Sutrikusi vaikų laikysena – šio laikmečio bėda, todėl būtina atidžiai parinkti jam čiužinį. Jei jūsų atžala alergiška, rinkitės lateksinį, viskoelastinį ar su kombinuotais užpildais (jūros dumblių, kokoso pluošto ar grikių lukštų) čiužinuką. Vyresnio amžiaus vaikams bei paaugliams būtina parinkti pačius geriausius natūralius, vidutinio kietumo ergonominius čiužinius, norint išsaugoti sveiką stuburą, nekenkti formavimuisi ir vystymuisi. Nes miegant būtina išlaikyti  kuo taisyklingesnę kūno pozą.

Čiužiniuose, antklodėse, pagalvėse knibždėte knibžda dulkių erkučių, bakterijų bei pelėsinių grybelių. Jeigu sergate bronchine astma ar alergija, visi šie gyviai yra pavojingi. Todėl atsisakykite neapdorotų antialerginėmis medžiagomis plunksnų ir pūkų patalų. Jums taip pat rekomenduojami antialerginiai čiužiniai, turintys apsaugą nuo kenksmingų mikroorganizmų.

 

Spalvingieji patalai

Užvalkalai turi ne tik gražiai atrodyti, bet ir būti praktiški bei funkcionalūs. Lovos skalbiniai turėtų būti kuo natūralesnio pluošto – medvilniniai (satinas, trikotažas, perkelis), lininiai, šilkiniai. Natūrali patalynė maloniai priglunda prie kūno, puikiai sugeria prakaitą, nedirgina odos, praleidžia orą. 100 proc. medvilnės patalynė vertinama dėl minkštumo, švelnumo, paprastos priežiūros. Tik perkant reikėtų rinktis kokybišką, tankų audinį, kuris pasižymi atsparumu blukimui, glamžymuisi, nesivelia bei nesiglamžo. Dėl pigumo nevertėtų rinktis sintetikos ir medvilnės mišinio audinių, nes jie greit susidėvi ir susiglamžę nepatraukliai atrodo. Kad ir kaip norėtųsi greičiau panirti į spalvingus patalus – neskubėkite to daryti, o prieš pirmąjį užvilkimą būtinai juos išskalbkite tinkamos temperatūros vandenyje. Vertėtų rinktis baltą patalynės spalvą, nes kaskart galėsite skalbti aukštesnėje temperatūroje, kurioje žūva daugelis mikroorganizmų. Tačiau ramios, pastelinės spalvos nuteikia raminančiai ir atpalaiduojančiai.

Spalvota, patrauklaus, romantiško bei stilingo rašto patalynė vilioja į svajingą sapnų pasaulį, suteikia palaimą po dienos rūpesčių, apgaubia švelnumu ir šiluma. Tačiau tik tinkamuose pataluose puikiai išsimiegosite, pailsėsite, o rytą pasitiksite darbingesni, energingesni, žvalesni. Nes miegas – geros savijautos ir sveikatos, o kartu ir laimingo gyvenimo pagrindas.

 

Ligita Šoliūnienė

Komentuok

Free and Commercial Modules by Kasey Moore.