Smaller Default Larger

Naujos statybos būstas – tinkamiausias pasirinkimas šeimai?

morgueFile.comNekilnojamojo turto paslaugų bendrovės „Ober-Haus“ duomenimis, praėjusiais metais penkiuose didžiausiuose šalies miestuose tiesiogiai iš statytojų buvo nupirkta arba rezervuota per 2060 naujos statybos butų jau pastatytuose ir statomuose daugiabučiuose namuose. Tai yra 29% daugiau, nei jų buvo realizuota 2011-aisiais. Susidomėjimas naujos statybos būstu bei įvykdytų sandorių skaičius ir toliau stabiliai auga. Aktyviausiai naujais projektais domisi jaunos poros ir šeimos. Kokios priežastys nulemia apsisprendimą įsigyti naujos statybos butą ir į ką daugiausia dėmesio, rinkdamiesi būstą, kreipia jaunieji tėveliai?

 

Ar iš tiesų naujos statybos būstas pranašesnis?

Naujos statybos butai patraukliausi dėl galimybės naudotis autonominiu šildymu. Šildymo kainos senos ir naujos statybos butuose skiriasi net kelis kartus. Nekyla ir senos statybos daugiabučių gyventojams gerai pažįstamų problemų, kai pirmųjų aukštų gyventojai skundžiasi kenčiantys šaltį, o viršutiniuose aukštuose gyvenantys – per aukštą temperatūrą. Naujos statybos butų savininkai turi galimybę pagal savo poreikius reguliuoti šildymą ne tik bendrai bute, bet ir kiekviename kambaryje.

Pirkėjai, įsigiję butus naujuose daugiabučiuose, pastebi ir pliusų, ir minusų. „Esminis naujo būsto pranašumas – psichologinis komfortas. Šiuolaikinius standartus atitinkanti gyvenimo kokybė leidžia jaustis patogiai ne tik buitine, bet ir psichologine prasme. O tai – raktas į pilnavertį ir sveiką gyvenimą”, - teigia  UAB „Realco” projektų vadovas Marijonas Chmieliauskas. Komfortą užtikrina patogesnis butų išplanavimas, jaukūs ir saugūs uždari kiemeliai, modernūs, tyliai veikiantys liftai. Erdvūs kiemai leidžia lengviau surasti vietą automobiliui, yra galimybė įsigyti butą su vieta požeminiame garaže.

Dar vienas svarbus aspektas – ekologija. Pasak UAB „Unitectus” architekto Tumo Mazūro, naujųjų namų statybai nenaudojamos sveikatai kenksmingos medžiagos, vietose, kuriose plėtojami dauguma naujos statybos projektų, rūpinamasi natūraliai susiformavusių ir dirbtinai suformuotų žaliųjų erdvių pritaikymu gyventojų poilsiui.

Dažniausiai įvardijami naujų projektų daugiabučių minusai: prasta garso, šilumos izoliacija, netenkinanti apdailos, langų kokybė.

Sprendimą rinktis senos statybos butą dažniausiai nulemia mažesnė kaina. Naujos ir senos statybos butų, priklausomai nuo vietos, bendros namo būklės (renovacijos), kambarių skaičiaus, apdailos, kvadratinio metro kaina gali skirtis keliais tūkstančiais litų. Dar viena dažnai minima priežastis, kodėl visgi pasirenkamas senos statybos būstas, yra patogesnė vieta ir susisiekimas. Pavyzdžiui, sostinėje labiausiai yra plėtojama šiaurės vakarinė miesto dalis, centrinėje miesto dalyje ir prestižiniais laikomuose rajonuose naujų gyvenamosios paskirties pastatų projektų vykdoma mažiau.

 

Ką renkasi jaunos šeimos?

Pasak „Ober-Haus“ specialistų, viena iš priežasčių, kodėl susidomėjimas naujos statybos butais ir jų pardavimo sandorių skaičius pastebimai išaugo, yra naujų projektų siūloma butų pasirinkimo įvairovė. Pirkėjai gali rinktis iš skirtingų variantų ir lengviau rasti labiausiai jų poreikius atitinkantį pasiūlymą.

Didelę dalį esamų ir potencialių naujos statybos butų pirkėjų sudaro jaunos poros ir  šeimos. Jauniems tėvams rūpi ne tik paties būsto kokybė ir patogumas – itin svarbi ir namo aplinka, kiemų saugumas bei susisiekimas su darželiais, mokyklomis, sveikatos priežiūros įstaigomis, prekybos centrais.

Idealų sprendimą vertinančioms gamtos kaimynystę ir besirūpinančioms patogiu susisiekimu jaunoms šeimoms siūlo „Ozo parkas”. Žirmūnų, Šeškinės ir Šnipiškių sankirtoje, plėtojamo projekto daugiabučių gyventojai džiaugiasi galimybe laisvalaikį leisti vaizdingoje aplinkoje. Apie 9 ha ploto žaliasis parkas su trimis natūraliais, buvusios Neries upės senvagės vietoje susiformavusiais ežerėliais – aplinkinių gyventojų jau pamėgta poilsio vieta.

„Gyvenvietė sukurta „miesto mieste“ principu – visi svarbiausi objektai yra išsidėstę šalia gyvenamosios vietos, todėl gyventojai gali sutaupyti laiko ir automobilį dažniau palikti garaže”, - teigia UAB „Realco” projektų vadovas Marijonas Chmieliauskas. Ranka pasiekiamos įvairiausias paslaugas teikiančios įstaigos: parduotuvės, bankai, restoranai, kavinės, vaikų žaidimų erdvės, sporto klubas, kino teatras, vandens pramogų parkas ir pan. Daug įvairių paslaugų teikia ir kai kuriuose „Ozo parko“ daugiabučių pirmuosiuose aukštuose įsikūrusios įstaigos: grožio salonai, odontologijos klinikos, privatus vaikų darželis, vaikų kirpyklėlė, šeimos klinika, įvairios parduotuvėlės.

 

 

Parengė Miglė Ivanauskaitė

Komentuok

Free and Commercial Modules by Kasey Moore.