Smaller Default Larger

Padangos šeimos automobiliui. Kaip pasirinkti tinkamas?

morgueFile.comVairuojantiems tėvams itin svarbu reguliariai sekti savo automobilių techninę būklę: juk juose veža brangiausią savo turtą – šeimą. Šeimos automobilis tiesiog privalo būti saugus. Vienas svarbiausių kriterijų, vertinant automobilio saugumą – padangos, jų būklė. Kuo vienos padangos skiriasi nuo kitų, kaip išsirinkti šeimos automobiliui tinkamiausias, pataria „Autokamera“ specialistai.

 

Įvertinkite savo poreikius

Skirtingų rūšių automobiliams būtinos skirtingomis savybėmis pasižyminčios padangos, o vairuotojui reikia, kad padangos atitiktų ne tik transporto priemonę, bet ir jo vairavimo ypatybes.

Koks jūsų automobilis, gamintojų rekomendacijos? Kokie jūsų asmeniniai poreikiai: kokiu greičiu dažniausiai važinėjate, kaip dažnai tenka vežti daugiau keleivių, kokius nors krovinius, kokiais keliais važinėjate, kokiu tempu, oro sąlygomis? Tik įvertinus visus šiuos dalykus, galima nustatyti saugiausią padangų tipą jūsų automobiliui.

Dažnai padangų pasirinkimą nulemia kaina, tačiau taupyti padangoms specialistai nepataria. „Daugeliui klientų padangų kaina itin svarbi. Dažnas renkasi pigesnes. Čia tiesiog būtina priminti, kad ne visada pirkdamas pigiau iš tikrųjų sutaupai – pigesnės, nekokybiškos padangos tarnaus žymiai trumpesnį laiką, dažniau teks ieškoti naujų“, - įspėja „Autokameros“ atstovai.

 

Ieškokite patikimų specialistų

„Dabar padangų pasiūla didelė – jų galima įsigyti internetinėse parduotuvėse, turgavietėse, prekybos centruose. Deja, minėtose prekybos vietose negausite išsamios specialistų konsultacijos. Be to, gaišite laiką, ieškodami padangas sumontuoti galinčių specialistų“, - sako „Autokameros“ profesionalai. Taigi negaiškite ir iš karto kreipkitės į specializuotą padangų parduotuvę bei montavimo servisą, kuriame dirbantys meistrai suteiks visapusę kvalifikuotą pagalbą.

Specialistai įvertins padangų būklę ir, atsižvelgdami į automobilio markę, jo gamybos metus, esamų padangų išmatavimus ir asmeninius jūsų poreikius, parinks naujas. Vykdami pas pardavėją, turėkite automobilio techninį pasą, žinokite turimų padangų diametrą (pvz., „R16“).

Ieškodami patikimų pardavėjų, remkitės rekomendacijomis. Tik taip surasite specialistą, kuris nebandys įsiūlyti jums prekės, kurią „reikia parduoti“. Geriausia padangas įsigyti pas tą patį pardavėją, nesigundyti žemesnėmis kainomis turguje ar vienadieniuose garažuose. Nuolat su jumis bendraujantis pardavėjas brangins santykius su klientu, neieškos progų pasinaudoti pirkėjo neišmanymu. Tai ypač aktualu moterims. Joms dažnai stinga techninių žinių, o tą pajutę meistrai imasi įvairiausių gudrybių.

 

Svarbiausi padangų parametrai:

Stabdymo kelias. Skirtumas tarp skirtingų padangų stabdymo kelio gali siekti nuo kelių iki keliolikos metrų. Padangų, kurių sukibimas su šlapia danga geras, stabdymo kelias staigiai stabdant yra gerokai trumpesnis. Susidarius avarinei situacijai, svarbūs net keli metrai.

Ilgaamžiškumas. Kaip ilgai padangų komplektas turėtų jums tarnauti? Atkreipkite dėmesį, kad kai kuriais atvejais padangų gamintojų atliekami bandymai gali tiksliai neatspindėti tikrosios padangų eksploatavimo trukmės.

Savybės šlapiame kelyje. Mes gyvename tokioje aplinkoje, kur atšiaurios oro sąlygos yra dažnos.

Greičio indeksas.Jis reiškia saugų maksimalų greitį idealiomis sąlygomis. Bet kuriam miesto automobiliui V indeksu (240 km/h) pažymėtos padangos bus daugiau nei pakankamai.

Važiavimo kokybė. Gamintojai konkrečiam automobiliui parenka atitinkamų matmenų ir tam tikros klasės padangas. Atėjus laikui keisti ratus, galima rinktis tiksliai tokių pat išmatavimų padangas arba pagal poreikius pritaikyti labiau jums tinkančias padangas – pvz., pagerinančias važiavimą  sausame ir/ar šlapiame kelyje.

Triukšmas.Jei daugiausia vairuojate mažesniu greičiu miesto gatvėse, padangų keliamas triukšmas nebus labai pastebimas, bet užmiestyje situacija pasikeičia.

 

SPECIALISTAI PATARIA

SEKITE PADANGŲ BŪKLĘ. Ieškokite nusidėvėjimo požymių. Tikrinkite, ar nenudilęs protektorius. Paprasčiausias būdas tai padaryti – įkišti į protektorių cento monetą.  Jei vis dar galite perskaityti žodį „centas“, padangos yra per daug susidėvėjusios.

TIKRINKITE SLĖGĮ. Jei nežinote koks slėgis tinkamas, ieškokite informacijos automobilio vadove, klauskite padangų tiekėjo. Tinkamas slėgis yra nurodytas ir ant lipduko, esančio degalų bako dangtelio viduje.

KEISKITE VISAS PADANGAS VIENU METU. Jei tai per didelė našta biudžetui, keiskite jas bent po dvi ant tos pačios ašies.

IŠSIAIŠKINKITE PADANGŲ DYDĮ. Pvz., skaičiai "200/70R16" reiškia: "205" – padangos plotis milimetrais, "70" – padangos kraštinių (aukščio ir pločio) santykis, "R" – radialinė padanga, "16" – ratlankio skersmuo coliais.

PRIŽIŪRĖKITE ATSARGINĘ PADANGĄ. Bent kartą per pusę metų tikrinkite slėgį.

VENKITE NAUDOTŲ PADANGŲ. Nors jos ir pigesnės, jų pirkimas yra loterija, kurioje galite „laimėti“ nekokybiškas padangas.

 

Po   2012 m. liepos 1 d. pagamintos padangos privalo būti pažymėtos lipdukais   (kaip ant elektros prietaisų), žyminčiais ekonomiškumą, savybes ant šlapio   kelio ir triukšmo lygį. Visgi toks ženklinimas yra labiau orientacinio   pobūdžio, nes kuriant ir testuojant kiekvieną padangą, vertinama bent keliolika   jos savybių, o sprendžiant pagal tris iš jų, susidaromas ne visai išsamus   įspūdis.

 

Parengė Miglė Ivanauskaitė

Komentuok

Free and Commercial Modules by Kasey Moore.