Smaller Default Larger

Kaip taupo mamos?

Mamos žino: vienas iš didžiausių stresų, sujudinančių jų stabilią kasdienybę – metų laikų kaita. Sezoniškumas viengungiui – vienas malonumas. Keisti garderobą? Kodėl gi ne? Porą daiktų į spintą, keletas – iš jos. Tačiau šeimoje, kurioje ne vienas ir ne du vaikai, pakeisti visą drabužių ir avalynės asortimentą – Sizifo darbas. Išaugti, per dideli, skolinti, paveldėti, pirkti naujus? Kaip šiuos klausimus išspręsti vienu ypu? ,,Išeitis yra”, - šypteli trijų vaikų mama Jurga Barbora Jauniškienė. Šias ir panašias problemas (tokias, kaip pilni namai nebenaudojamų žaislų) ėmėsi spręsti ,,Mamų mugė”.

Skaityti daugiau...

Ar vaikai – prabanga?

Diskusijos tema „Ar vaikus auginti yra prabanga?“ aktuali visuomet – ir tada, kai gyvenome „platesniais mostais“, ir dabar, kai dažnoje šeimoje kasdien tenka gerokai pasukti galvą kaip be spragų sudėlioti namų biudžetą. Lietuvių tauta, dažniau įpratusi skųstis nei džiaugtis ir lengvesniu šaliai periodu, ir ekonominiu sunkmečiu vienodai dejuoja, kad sunku kiekviename žingsnyje. Taigi, kokios mintys tėvus kankina šiuo itin sudėtingu mums visiems laikotarpiu?

Skaityti daugiau...

Ką turi žinoti dirbančios mamos?

Šiais laikais turėti gerą ir patinkantį darbą yra prabanga, o auginti vaikus ir sėkmingai dirbti – gyvenimo sėkmė. Žinoma, nelengva suderinti sėkmingą karjerą ir laimingą šeimą. Labai dažnai mamos tempia sergančius vaikus į darželį arba neramia širdimi palieka vienus namie. Pasiseka, jei po ranka yra močiutė arba patikima kaimynė. Juk ne kiekvienam darbdaviui paaiškinsi, kad vaikas svarbiau už darbą. Maži vaikai gali tapti kliūtimi įsidarbinti, o mažylių mamas kartais taikomasi atleisti ir tokia diskriminacija Lietuvoje dar mažai viešinama. Taigi kokias garantijas pateikia LR Darbo kodeksas (toliau – DK)?

Skaityti daugiau...

Komentuok

Free and Commercial Modules by Kasey Moore.