Smaller Default Larger

Pasirengimas mokyklai - ilgas procesas

photl.comPasiruošimas mokyklai – ilgas ir kūrybinis procesas, kurio metu tėvai turi padėti savo vaikui, o ne jam pamokslauti ir gąsdinti. Tam, kad ikimokyklinukas būtų tinkamai parengtas mokyklai, reikia pradėti ruoštis iš anksto ir palaipsniui. Nepalikime to paskutinei vasarai, o darykime nuosekliai, iš lėto, atsižvelgdami į savo vaiko individualius polinkius, poreikius, fiziologinę brandą ir charakterio savybes. Sėkmingas pirmoko prisitaikymas mokykloje daugiausiai priklauso nuo to, kaip vaikas paruošiamas ir nuteikiamas namuose. 

Skaityti daugiau...

Mokome piešti, dainuoti. O plaukti?

morgueFile.comNemokančiam vandenyje elgtis mažyliui net ir visai negilus, iš pažiūros – juokingas, vandens telkinys kelia didžiulį pavojų. Tėvelių neatidumas gali kainuoti ne tik sunkų vaiko sveikatos sutrikdymą, bet ir gyvybę. Pamąstymai apie galimus pavojus nejučia diktuoja mintį – kaip puiku būtų, jei mūsų mažylis mokėtų plaukti. „Vaikai mokomi piešti, lipdyti iš molio, šokti, dainuoti, vaidinti. Nesusimąstoma, kaip greitai visos įgytos žinios ir atrasti talentai gali netekti prasmės“, - sako laišką redakcijai atsiuntęs tėtis.

Skaityti daugiau...

Ar mano vaikas brandus mokyklai?

morgueFile.comVaikui pradėjus lankyti mokyklą, neretai tėvams kyla nerimas, daugybė klausimų, nuogąstavimų. Galvojama: ar mano vaikas sugebės, kaip pritaps prie klasės kolektyvo, kokia bus mokytoja ir pan. Kartais tėvai labiau jaudinasi negu patys vaikai. Tėvams reikėtų labiau pasitikėti savo vaikais ir nusiraminti. Vaiko vystymosi procese yra periodai, vadinami krizėmis. Tai – laikotarpiai, kai įvyksta pokyčiai visose vaiko vystymosi sferose (fizinėje, psichologinėje, socialinėje). Psichologai išskiria keletą vaikų vystymosi krizių, viena jų – septynerių metų krizė. Jos metu vaikas pradeda itin domėtis mokyklinėmis priemonėmis, užduotimis, atsiranda poreikis mokytis, sužinoti kažką naujo, o ne vien tik žaisti.

Skaityti daugiau...

Kai mažojo šnekučio kalba vėluoja

morgueFile.comKalba savaime neišsivysto. Kalbėti vaikutis pradeda mokytis nuo pat gimimo – bendraudamas su suaugusiuoju ir jį pamėgdžiodamas. Smagu, kai mažylis – ne tik fiziškai sveikas, bet ir kalbiniai jo gebėjimai atitinka amžių. Intensyviausias ir svarbiausias kalbos vystymosi periodas yra ikimokyklinis amžius. Deja, ne visų vaikų kalba lavėja sėkmingai. Ką reikėtų žinoti apie vaiko kalbos raidą ir kur ieškoti pagalbos, jei jūsų vaikas dar nešneka taip, kaip dauguma jo bendraamžių, pasakoja logopedė Asta Miškinienė.

Skaityti daugiau...

Pildyti visas vaiko svajones – lepinimas?

Jūs negalite su vaiku ramiai apsipirkti parduotuvėje, nes kiekvieną kartą jis, pamatęs blizgantį, spalvotą, gražiai įpakuotą žaislą ar saldainį, tuoj pat ima primygtinai prašyti, kad nupirktumėte naujai įsigeistą daiktą? Net nedvejodami spontaniškai vaikui atsakote „ne“, o vaikas, tai išgirdęs, tuoj pat imasi jau ilgą laiką pasiteisinančio plano „B“: puola ant žemės ir paleidžia dūdas. Jus apima jausmas, kad kiti manys, jog vaikas yra išlepintas. Ką daryti? Paskutinį kartą nusileisti ir vardan šventos ramybės išpildyti jo norą?

Skaityti daugiau...

Komentuok

Free and Commercial Modules by Kasey Moore.