Smaller Default Larger

Svajonių namo statybos puoselėja vaiko asmenybę

Namas – vienas pirmųjų vaiko piešinių, todėl, kad vaikystėje labai dažnai įsivaizduojame savo svajonių namą. Pirmieji vaiko bandymai susikurti savo erdvę būna įvairiausi: palapinė iš paklodžių vidury kambario, bandymas susiręsti namelį medyje ir dar daugybė kitokių būdų. Namai asocijuojasi su šeima, meile, rūpesčiu. Todėl jau vaikystėje mažylis turėtų mylėti ir puoselėti savo namus. Pirmasis vaiko namas gali atsirasti tiesiog žaidžiant statybinius žaidimus. Tokie žaidimai dar vadinami konstruktoriais. Išsamiau apie konstruktorius, jų funkciją ir naudą kalbame su žaislų parduotuvės „Spragtukas“ mažmeninės prekybos vadove Diana Keršiene.

Moteris sako, kad mediniai konstruktoriai ugdo vaikų matematinius gebėjimus, lavina judesius ir net išmoko tvarkos. Vaikas, dėliodamas medines kaladėles,  sužino apie aukštį ir svorį, pradeda atpažinti geometrines figūras.

 

Namukai skatina kūrybinę laisvę!

Vienas populiariausių konstruktorių – medinis namas, kuris susideda iš įvairiausių medinių detalių. Tai laisvos namo statybos rinkinys, kurį galima pastatyti, sugriauti ir vėl statyti. Iš tokių medinių detalių galima pasigaminti įvairiausių dydžių ir formų pašiūres, namus ar net didžiausias pilis, viskas priklauso tik nuo vaiko fantazijos ir, žinoma, konstruktoriaus detalių skaičiaus. Konstruktorius gali išmokyti ir tvarkos, nes jeigu vaikas nori pastatyti gerą namą, viską turi padaryti tvarkingai, taigi, tai gali būti pirmosios jūsų vaiko tvarkos ir kruopštumo pamokos. Šis konstruktorius lavina vaikų pusiausvyros, stabilumo įgūdžius. Kaladėlės padeda labiau suvokti skirtingų dydžių, formų ir svorių skirtumus, geriau vaikučiui orientuotis erdvėje. Tokius namus gali statyti  vaikai nuo ketverių metų.

 

 

 

Puoselėkime vaiko fantaziją!

Tokį konstruktorių taip pat gali dėlioti keturmečiai. Konstruktorius puoselėja vaiko kūrybinius įgūdžius. Žaidimas taip ir vadinasi -  „Fantasy“.  Iš jo galima statyti ne tik trimačius vaizdus, bet ir piešti ant plokštumos. Mažyliai iš medinių detalių gali dėlioti įvairiausias figūras, piešinėlius ar statyti savo namukus. Toks žaidimas skatina vaiką kurti, stebėti, ieškoti tinkamų sprendimų, rūšiuoti skirtingas detales pagal dydį ir formą. Diana Keršienė pastebi, kad dažnai tėvai slopina vaiko norą kurti: „Kartais vaikai prašo kokio nors konstruktoriaus, bet tėveliai priekaištauja, kad vis tiek jis nestatys ir viską išmėtys. Galbūt anksčiau vaikas ir išmėtydavo, bet dabar jis gali ir pastatyti. Tėvai vaikui nesuteikia progos. Suprantu, kai nėra galimybių nupirkti, tuomet geriau vaikui pasakyti, kad šiuo metu nėra pinigų ir negalime nupirkti to žaidimo, o ne nuteikti vaiką, kad jis negalės ar nesugebės žaisti su konstruktoriumi. Tuomet vaikui nebelieka jokio noro tobulėti, nes tėvai už jį nusprendė, kad jis nesugebės“.

 

Statome savo svajonių miestą!

Šis konstruktorius skirtas jau didesniems, nuo aštuonerių metų amžiaus vaikams. Statybinis žaidimas susideda iš įvairiausių medinių detalių, kurias reikia suklijuoti, todėl, pradedant statybas, jau derėtų labiau pagalvoti kaip konstruoti namą, kad vėliau nereikėtų atplėšti sulipdytų detalių. Todėl, jeigu vaikučiai dar tiksliai nežino kaip statyti, patariama visas detales atsargiai sudėti, pažiūrėti kaip atrodo, o tik vėliau viską suklijuoti.  Diana Keršienė sako, kad vaikai pasistato visą medinių namukų miestelį: „Galima sukurti ir savo svajonių miestą. Pradžioje pastatomas paprastas namukas, vėliau geležinkelio stotis, malūnas. Visi konstruktoriai vis sudėtingesni, todėl pradėti galima nuo paprasčiausio ir baigti sudėtingiausiu. Tėveliams patariu kartu su savo vaiku kurti svajonių miestą. Vaikas ne viską  gali suprasti, todėl suaugusiems savo atžalas reikia tik užvesti ant kelio,  patarti ar paskatinti, o vėliau mažylis viską supras pats“. Šis konstruktorius lavina vaiko matematinius gebėjimus, nes vaikučiui, statant namą,  reikia pamatuoti, paskaičiuoti. Vaikas, pradėjęs statyti namuką, jau turi įsivaizduoti, kaip jis atrodys, todėl žaidimas skatina stebėti ir prognozuoti. Konstruktorius išmoko kantrybės, nes statant ne viskas gali išeiti taip kaip nori, todėl vaikai bando, klysta ir vėl stato, kol išeina. Dėliojant kaladėles, lavinami pirštų, riešo ir kiti raumenys, lavėja rankų miklumas. Stengiantis išlaikyti statinio pusiausvyrą, lavėja ir regimasis suvokimas.

 

Žaidimas, kuris skatina domėtis istorija!

Šie konstruktoriai susideda iš miniatiūrinių plastikinių kareivėlių, kuriuos reikia nudažyti. Žaidimas skirtas vaikams nuo devynerių metų. Mažesniems figūrėles gali dažyti tėveliai, o vaikučiai su jomis žaisti. Visi kareivėliai yra istorinės miniatiūros iš tikrų istorinių mūšių. Surinkus reikiamą figūrėlių skaičių, galima atkurti Borodino, Poltavos ar kito mūšio inscenizaciją, žaisti strateginius žaidimus. Toks žaidimas skatina vaiką domėtis istorija. „Jeigu vaikas susidomi šiuo žaidimu, didelė tikimybė, kad tai taps jo hobiu visam gyvenimui. Pažįstu jau suaugusių žmonių, kurie susidomėjo Borodino mūšiu ir ieškojo informacijos apie jį, vėliau nudažė savo kareivėlių aprangą identiškom spalvom, kokios ir buvo tikrų kareivių, išstudijavo tikrojo mūšio strategijas ir pagal jas ant maketo išdėstė savo kariauną. Žinau vieną vyriškį, kuris kartu su maža dukrele dažydavo kareivėlius, o kai ji suaugo, namuose atsirado mėgėjų būrelis, kuris susirenka dažyti kareivėlių“, - pasakoja Diana Keršienė.

Lavinamieji žaidimai ugdo protinius ir kūrybinius vaiko įgūdžius, todėl anksti išugdyti vaiko gebėjimai vėliau jam padės susidoroti su didžiuliu informacijos kiekiu ir sudėtingomis mokyklos namų darbų užduotimis. Vaikai, statydami savo namą Vaikai, statydami savo namą, iš mažų detalių formuoja ir savo asmenybę. Žaislų parduotuvės „Spragtukas“ mažmeninės prekybos vadovė Diana Keršienė sako, kad tokius žaidimus tėveliai gali žaisti kartu su savo atžalomis, tuomet vaikai mažiau sėdės prie kompiuterio ir daugiau bendraus su visa šeima. Todėl per Šv.Kalėdas kartu su savo vaikais pabandykite pastatyti  savo šeimos svajonių namą.

 

Kviečiame apsilankyti „Spragtuko“salone: PC „VCUP“ Konstitucijos pr.16.Vilniuje, 5 aukštas.

Visus žaisliukus galite pamatyti internetinėje svetainėje: www.eimezaisti.lt

Tel nr.852730501

Komentuok

Free and Commercial Modules by Kasey Moore.