Smaller Default Larger

J.Miškinytė. Diena, kai netenkate savo vaikų

Gegužės 21 dieną Seimas svarstys Vaiko teisių apsaugos įstatymo pataisas. Žmones, kurie perskaitė Socialdemokratų partijos atstovės Rimantės Šalaševičiūtės bei „Tvarkos ir teisingumo“ narės Onutės Valiukevičiūtės siūlymus ir ėmė piktintis, socialdemokratė Giedrė Purvaneckienė apšaukė „susivienijusiais smurtautojais“. smurtautojais“. Jeigu ne piliečių akylumas, pataisos būtų prastumtos nė pelytei nesukrebždėjus. Visuomenės informuoti nesiteikta, nors šie įstatymo pakeitimai liečia arba ateityje gali liesti kiekvieną žmogų. Kai yla išlindo iš maišo, prasidėjo propagandinis kadrilis, kurio pagrindinė melodija – „Vaikų mušti negalima“.

Skaityti daugiau...

Visi vaikai genijai

Taip sako įmonės„Mažasis genijus“ įkūrėjos Danguolė Janonienė ir Liudmila Skobeleva: „Tik reikia atrasti jų talentus ir sugebėjimus, atkreipti į tai tėvų dėmesį ir ugdyti juos toliau“. Šiemet ši vaikų ugdymo įstaiga, arba kaip visi vadina MG, švenčia pirmąjį dešimties metų jubiliejų. Pirmieji MG auklėtiniai per šį laiką spėjo ne tik užaugti, bet ir subręsti. O dar smagiau yra tai, kad ne vienas jų grįžo atgal. Tačiau dabar jau kitam – stovyklos vadovo - vaidmeniui. Vardas „Mažasis genijus“ daugeliui žinomas kaip vaikų stovykla prie Baltijos jūros. Tai neįprasta stovykla, kurioje vaikai ne tik ilsisi, bet ir įdomiai praleidžia laiką: gauna naudingų žinių, suranda naujų draugų.

Skaityti daugiau...

Prasmingas laisvalaikis po pamokų

Kur laisvalaikį leidžia jūsų vaikai? Gatvėje, „ant asfalto“, neaiškių draugų kompanijose ar kiurkso prie kompiuterio? O gal užsiima prasminga veikla įvairiose ugdymo ir lavinimo mokyklose, kur vaikų kasdienybė įgauna naujas spalvas, realizuojasi jų svajonės, o gyvenimas prisipildo naujos, neįkainojamos patirties? Deja, dažnai dirbantys tėvai nežino kuo užsiima jų atžala po pamokų, tačiau laiku padrąsinus, paskatinus vaiką galima netgi teigiama linkme pakreipti jo ateitį.

Skaityti daugiau...

Ar mūsų vaikai skaito?

Stebint mūsų mažuosius stebuklus, matome kokie jie smagūs, kiek naujovių  atranda, kokia  laki jų fantaziją.  Stebint ir džiaugiantis nevalingai prisimename ir savo vaikystę, teko pabūti  princais ir princesėm, karaliais ir elgetom, nuskristi į mėnulį, susidraugauti ir pamilti visus šiuos herojus. Tokią galimybę mums dovanojo knygos.  Prisiminimai priverčia susimąstyti ar ir mūsų atžalos šiuos herojus atranda knygų dėka. Norėtųsi taip galvoti, tačiau realybėje susiduriame su problema, vis rečiau knyga tampa to paslaptingo pasaulio atradimu. Animaciniai filmukai ir kompiuteriniai žaidimai- vaikams tai  puikius laisvalaikio praleidimas, knygai lieka vis mažiau laiko. Kyla klausimas – laiko stoka  ar nenoras skaityti? 

Skaityti daugiau...

Komentuok

Free and Commercial Modules by Kasey Moore.