Smaller Default Larger

Patarimai apie saugų pasimatymą po pažinties internete

1. Neik vienas. Geriausia, jei su Tavimi bus kažkas iš suaugusiųjų. Suaugęs žmogus galės  palikti  jus  bendrauti  ir  suteikti  jums  privatumo    karto,  kai  tik  įsitikins,  kad naujai sutiktas žmogus atrodo taip, kaip skelbėsi internete. Kad jam tikrai yra 16, o ne  34.  Jei  mintis  eiti  į  pasimatymą  kartu  su  suaugusiuoju,  kuriuo  Tu  pasitiki,  Tau atrodo neįmanoma, veskis grupę savo draugų.

2. Susitik ir bendrauk tik viešoje vietoje: kavinėje, prekybos centre, galerijoje, kino teatre ar kt. Jokiu būdu nevažiuok į gamtą, Tavo ar naujo draugo namus ar miesto rajonus,  kur  būtumėte  visiškai  vieni.  Internete  sutikti  žmonės  griebiasi  smurto.  Tai atsitinka  ne taip  dažnai,  kaip kad  bijo  Tavo  tėvai,  bet ne  taip retai,  kaip norėtume mes.

3.  Turėk  greito  pasitraukimo  planą,  kad  galėtum    karto  palikti  pasimatymą,  jei nuspręsi,  kad susitikti  buvo bloga idėja. Pasitraukdamas  Tu neprivalai  pateikti  jokių papildomų paaiškinimų.

4.  Dar  prieš  susitikimą  pasakyk,  kad  neturėsi  daug  laiko,  nes  tėvai  lauks  Tavęs namuose ar mieste. Tu visada galėsi pasakyti, kad aplinkybės pasikeitė, jei susitikimo metu matysi, kad viskas einasi gerai.

5. Turėk realistiškus  lūkesčius. Visi šiek tiek meluoja internete. Taip pat būk tikras, kad pats pamelavai tik šiek tiek.

6.  Leisk  santykiams  vystytis  lėtai.  Nors  Tau  atrodo,  kad  gerai  pažįsti  žmogų  iš interneto,    tiesų  žinai  tik  tai,    jis  ar  ji  parašė,  atspausdino  ar  atsiuntė.  Tu  dar nežinai,  koks  tas  žmogus  yra    tikrųjų.  Skirk  sau  laiko  pažinti    realiai bendraudamas.

7. Pasitikėk savo nuojauta. Jei jauti, kad viskas klostosi ne taip, tuojau pat pasitrauk. Apie jo jausmus pagalvosi vėliau. Dabar svarbiausia yra Tavo saugumas.

8. Jei sutiktasis atrodo visiškai ne taip, kaip skelbėsi internete, nesileisdamas į kalbas išeik ir nedvejodamas pranešk apie jį suaugusiems. Tu gali padėti apsaugoti naujas aukas, tokias kaip Tu pats.

 

Parengė Vytis Valantinas, Paramos vaikams centras

Komentuok

Free and Commercial Modules by Kasey Moore.