Smaller Default Larger

Jei nori būti vertinamas (šauniems paaugliams)

Ar tau atsibodo būti apšauktam tėvų, mokytojų ir kitų suaugusiųjų? Ar tau įgriso jų moralizavimas? Ar nori būti populiarus tarp draugų? Tu gali to pasiekti ir valdyti situaciją šiais būdais:

 

 

 

 

1.TESĖDAMAS PAŽADUS.

Smulkių įsipareigojimų ir pažadų laikymasis yra gyvybiškai svarbūs dalykai pasitikėjimui ugdyti. Tu turi padaryti tai, ką pažadėjai. Būk šykštus žadėdamas, o davęs pažadą, padaryk viską, kad jį ištesėtum.

Kai planuoji kur nors išeiti, pasakyk savo mamai ar tėčiui, kada grįši namo ir ištesėk žodį. Tada kitą kartą ne tik pelnysi pasitikėjimą, bet ir galimybę pabūti ilgiau.

Nesakyk: ,,Aš tau paskambinsiu” arba ,,Eikime papietauti”, jei to negalėsi įvykdyti.

 2. DARYDAMAS KAD IR NEDIDELIUS GERUS DARBUS.

Gyvenk pagal auksinę taisyklę ir elkis su kitais taip, kaip nori, kad kiti su tavimi elgtųsi. Galvok, ką tokie geri darbai reiškia kitiems, o ne kokio nori tu pats.

Padaryk mamai sumuštinį ir kavos prieš jai išeinant į darbą. Pagirk draugą. Tiesiog neprašomas išnešk šiukšles, išplauk indus.

3. BŪDAMAS IŠTIKIMAS.

Labai svarbu ištikimas bendravimas su kitais žmonėmis. Ištikimi žmonės išlaiko paslaptį, taip pat vengia paskalų. Galvok apie kitus teigiamai. Ištikimi žmonės gina kitus. Jei išgirsi apkalbant kitą asmenį, neįsitrauk į apkalbas arba užstok apkalbamąjį. Juk jis negali pats to padaryti.

Pabandyk visą mielą dieną apie kitus sakyti tik teigiamus dalykus. Nekalbėk apie kitus to, kas pačiam būtų nemalonu išgirsti.

 4. KLAUSYDAMASIS KITŲ.

Žmonėms reikia, kad juos išklausytų ir suprastų, beveik taip pat, kaip jiems reikia valgyti ir miegoti. Ir jeigu rasi laiko  juos ,,pamaitinti,” išklausysi,  gali užmegzti nuostabią draugystę.

Tiesiog šiandien tiek daug nekalbėk. Praleisk dieną klausydamasis. Nesistenk visą laiką būti ,,vakaro žvaigžde”. Leisk pasireikšti ir kitiems.

5. NEBIJODAMAS PRIPAŽINTI SAVO KLAIDŲ.

Jei apgailestausi, kad šaukei, neteisingai pasielgei arba padarei kvailą klaidą, tikėtina, kad atkursi sugadintus santykius gana greitai. Bet reikia drąsos prieiti prie draugo ir tarti: „Aš buvau neteisus, atsiprašau, apgailestauju...”

Atsiprašyk, jei nori išlaikyti artimus santykius. Atsiprašyk, jei nori būti mėgiamas kitų ir stiprus.

 

Geras savęs vertinimas yra svarbus sėkmei su kitais. Todėl, kad svarbiausia visų santykių ašis esi tu. Jeigu tau nesiseka bendrauti, tikriausiai nereikia toli ieškoti atsakymo. Tik pažiūrėk pats į save. Trumpai sakant, tavo sugebėjimas sugyventi su kitais žmonėmis lems sėkmę ir asmeninę laimę.

 

Parengė  Panevėžio PPT psichologė Jolanta Ribačevskaitė

Komentuok

Free and Commercial Modules by Kasey Moore.