Smaller Default Larger

DULA - Gimties sesuo, Angelų sargų duktė žmogaus pavidalu

DULA - Gimties sesuo, Angelų sargų duktė žmogaus pavidalu

Lietuvoje vis dažniau nugirstame naują žodį - dula. Spaudoje pasirodo vis daugiau straipsnių apie šią naują profesiją  - apie gimties seserį, gimdyvės padėjėją. Pasidomime ir nudžiungame - gera naujiena visoms nėštukėms, nes dabar turėsite galimybę į tiek drąsos ir jėgų reikalaujantį įvykį - gimdymą, savo mažylio gimimą - keliauti drauge su moterimi, kuri pasiruošusi panaudoti visus savo įgūdžius tam, kad Jūsų gimdymas būtų kuo panašesnis į tokį, kurį vėliau norisi nešioti atmintyje visą gyvenimą kaip pačią gražiausią ir brangiausią patirtį. 

Skaityti daugiau...

Ar visos marčios karčios, o anytos – velnio pramanytos?

photl.comSituaciją, kai dvi moterys myli vieną ir tą patį vyrą, neabejodami pavadinsime meilės trikampiu. Juokais, o gal visai rimtai, paklausime: ar galima taip pavadinti santykius, kai tos dvi moterys – mama ir žmona, o jų mylimasis princas vienai yra sūnus, kitai – sutuoktinis? Juk tarp šių dviejų moterų neretai užverda tokios aistros, kad prieš jas nublanksta ir karščiausio meilės trikampio, tikrąja šios plačiai vartojamos frazės reikšme, peripetijos. Dėl ko iš tiesų pyksta marčios? Kas neramina anytas? Ar įmanoma tapti geriausiomis draugėmis?

Skaityti daugiau...

Keturi pagrindiniai gerų tarpusavio santykių šeimoje komponentai

photl.comMes privalome rodyti pagarbą vaikams, jei norime šeimoje puoselėti abipusę pagarbą. Labai svarbu, kad tėvai ir vaikai kartu planuotų laisvalaikį. Mes turime pasitikėti savo vaiku, jeigu norime, kad ir jis savimi pasitikėtų. Kad jaustųsi saugūs, vaikai privalo mylėti bent vieną jam svarbų asmenį ir būti jo mylimas. Apie pačius svarbiausius gerų tarpusavio santykių šeimoje komponentus ir sveikos šeimos požymius straipsnyje kalba Panevėžio PPT psichologė Galina Ziminskienė.

Skaityti daugiau...

Būti Tėčiu

photl.comMes visi kažkada buvome vaikai, o širdyje vaikais norime ir turime išlikti visą gyvenimą. Tikriausiai niekas nepaprieštarautų, jog turėti tėtį – tai lyg turėti saugumo skydą, kuriuo gali apsiginti nuo pasaulio keliamos grėsmės. Vieniems tėtis yra tas, kuris kartu su mama sukūrė mūsų gyvybę, kitiems – žmogus, kuris užaugino, kitiems – asmuo, vedantis per gyvenimą lyg mokytojas, padedantis suprasti ir įveikti įvairius gyvenimo iššūkius, dar kitiems – ta Aukščiausioji galia, kurią vadiname Dievu. Tėtis yra Tas, kuris stovi virš mūsų ir mus globoja.

Skaityti daugiau...

Ar iš tiesų esame surūgėlių tauta?

morgueFile.comAr dažnai jums nusišypso gatvėje sutiktas praeivis? Ar jūs jam nusišypsote? Tiesiog šiaip sau, be jokios priežasties. Greičiausiai ne. Dažniau vieni kitus palydime nedraugiškais žvilgsniais, o apdovanoti nepažįstamojo šypsena – sutrinkame. Nejaugi iš tiesų esame tokie nedraugiški surūgėliai, taupantys geras emocijas? Gal kaltas temperamentas – esame santūrūs ir nelinkę reikšti emocijų? O gal dėl visko reikėtų kaltinti prastą ekonominę padėtį ir daugelį slegiančius finansinius rūpesčius?

Skaityti daugiau...

Komentuok

Free and Commercial Modules by Kasey Moore.