Smaller Default Larger

Tėvelio dukrytė

Nežinia kodėl, bet visuomet atkreipiu dėmesį, kai gatvėje pamatau mažą vaikiuką tvirtai įsikibusį į jam stipriai per didelę, bet šiltą tėčio ranką. Kartais mažojo rankytė apglėbia tik porą tėčio pirštų, tačiau šis išdidžiai mina taku. Vieną vakarą keliaudama iš darbo panašų vaizdelį mačiau prie namų. Tėtis lauke su maža mergyte jaukinosi kačiukus. Aš tiesiog stovėjau, žiūrėjau ir grožėjausi, koks artimas tėvo ir vaiko ryšys. Tėvelis norėjo mergytei parodyti katinėlių švelnumą, o ši, dar vos žengdama spitriomis kojytėmis kniaubėsi į tėtį. Katinėliai tikriausiai dar buvo svetimas ir nepažintas objektas. Kartais susimąstau, kaip užsimezga toks tvirtas tėčio ir dukros ryšys? Kada ir kaip jis puoselėjamas?

 

Naujas gyvenimo puslapis

Kaip tyčia, vos susidomėjus tėčių ir dukrų santykiais, vieną tokių naujai iškeptų tėvelių sutikau tiesiog vaikštinėdama Druskininkuose. Kurorto ramybės apgaubti šnekėjomės, apie tai, kaip vaiko gimimu džiaugiasi tėčiai, kaip jie dorojasi su iššūkiais žengdami tėvystės keliu ir koks jų gyvenimas yra dabar.

Donatas yra jaunas tėtis, turintis dukrytę Aušrytę, kuriai, beje, vardą išrinko pats. Ši tėvystės istorija prasidėjo taip pat, kaip ir tradiciškai pradedamos pasakos...

Vieną gražią dieną gimė Aušrytė, o Donatas tapo tėveliu. Šiuo metu mažajai jau beveik šeši mėnesiai ir ji yra pirmoji atžala šeimoje. Pasak Donato, patys sunkiausi buvo pirmieji mėnesiai, nes tėveliai dar neturėjo patirties auginant vaikelį, tačiau visuomet į pagalbą skubėdavo močiutės. „Aušrytės mama, žinoma, kaip ir daugelis, panikavo dėl kiekvienos rūpestį keliančios smulkmenos. Tuo tarpu mano pareiga buvo tais mėnesiais važinėti po vaistines, parduotuves, rasti ir parinkti tinkamas sauskelnes, pieno mišinukus ir dar kalną kitų dalykų. Kadangi mes esam jauni, tai neretai pagalbos ir atsakymų įvairiais vaiko auginimo bei sveikatos klausimais ieškome internete, skaitydami tėvų forumus. Taip pat stengiamės labiau klausyti senelių patarimų. Jie vaikus užauginę, turi patirties, išminties ir į viską žiūri daug paprasčiau. Negana to dar ir mus, tėvus, nuramina“, – pirmaisiais tėvystės išbandymais dalijasi Donatas. Žinoma, viskas nauja, klausimų daug, vaiką auginti reikia atsakingai – tai naujas gyvenimo tarpsnis. Auga vaikas ir tėvai auga kartu.

 

Kasdien po stebuklą

Gimus vaikui gyvenimas stipriai pasikeičia, jau nebegali paisyti tik savo norų ir poreikių. Donatas pasakoja, jog priprasti prie naujo gyvenimo ritmo iš pradžių nebuvo lengva. Pirmaisiais mėnesiais gimus dukrai jaunieji tėveliai keldavosi po 2 – 3 kartus per naktį, o dabar mažoji jau ramiai išmiega iki ryto. Kiekviena diena kupina įspūdžių, nes vaikas auga ir kuo nors vis nustebina tėvus. Smagiausia būna, kai vaikas pradeda pažinti artimuosius ir jiems šypsotis. Tada užsimezga tvirtesnis vaikų – tėvų ryšys. O mažoji Aušrelė, pasirodo, užaugus žinos ko nori, jau dabar savo kalba moka paaiškinti, ko jai reikia. „Dukrą turiu nepėsčią. Turiu ją nešioti būtent taip, kaip ji to nori, ir tik ten, kur ji nori. Labiausiai Aušrytei patinka žiūrėti į buteliukus ir kitus blizgančius daiktus ant vonios lentynos, pamačius juos net sudreba. Jei atsibunda geros nuotaikos, tai mėgsta guguoti prieš veidrodį, bet jei irzli, tai pro veidrodį geriau net neit, nes bus skandalas“, – kasdienėmis smulkmenomis džiaugiasi tėtis.

Iš šeimos galvos, augant vaikui, neretai tikimasi tiesiog daugiau pagalbos namų ruošos srityje. Tačiau tėveliai taip pat niekuo nenusileidžia mamytėms, jie turi savų vaiko auginimo būdų ir metodų, moka surasti tai, kas vaikus sudomintų ar nuramintų. Donatas žmogus, kuris gyvena kartu su muzika, žinodamas, kad muzika patinka ir vaikams ėmėsi ieškoti ko nors, kas tiktų ir mažajai.  Klaidžiodamas internete dukrai surado dainelę Lapė snapė, ir ši pastaruoju metu yra mažylės pati mėgstamiausia.

Po visų darbų tėtis su dukrele stengiasi praleisti kuo daugiau laiko, bendrauti, stebėti, kas jai patinka, įdomu. „Maudynės Aušrai didžiausias džiaugsmas, nes išmoko taškytis. Dar pastebėjau, kad labai patinka, kai pūčiu orą į pilvuką, pradeda net balsu juoktis. Dažnai su dukryte sportuojam, iš pradžių sportas nelabai patikdavo, o dabar tik pamurma kažką po nosyte, bet leidžiasi, turbūt žino, kad reikia. Labai sunkiai priprato prie mano bučinių, nes aš turiu nemenką barzdą, o ji duria“, – mergytės pomėgius vardija tėtis.

Donatas – motociklininkų klubo Vorai MC perspektyvus kandidatas, tad po savaitgalių, praleistų su Vorais, labiausiai nori atsidžiaugti dukryte. Tėtis sako, jog į daugelį renginių mielai vežtųsi ir dukrą, tačiau tam reikia motociklo su priekaba, o tai, laikui einant, greičiausiai bus įgyvendinta. Tada jau kurorto gatvėmis Donatas išdidžiai vežiosis ir mažylę. Tiesa, šeima ir dabar stengiasi kuo daugiau keliauti, pamatyti, tik nesėdėti namuose. Laisvadieniais šeima skuba lankyti muziejų, į zoologijos sodą bei parkus, važiuoja į gamtą. „Nuo pat mažens noriu supažindint mergaitę su jos Tėvyne ir užaugint iš jos patriotę, nes Lietuvoje šiais laikais patriotiškumo labai trūksta“, – sako Donatas.

Tėvo ir vaiko ryšys užsimezga nuo pirmųjų dienų, šypsnių vienas kitam, dainelių klausymo ir buvimo kartu. Norisi pasidžiaugti, kad tėvai taip pat nevengia visais įmanomais būdais prisidėti prie vaiko auginimo ir dalyvauti mažojo žmogaus ugdymo procese, negana to tą daro labai atsakingai ir su didžiausia meile. Vaikai pakeičia gyvenimą į gerąją pusę. Ir pasak mūsų sutikto tėvelio – Lietuvoje reikėtų skatinti vaisingumo programą. Užauginsim.

 

Parengė Ringailė Stulpinaitė

 

Komentuok

Free and Commercial Modules by Kasey Moore.