Smaller Default Larger

Nelaukiama „dovana" mamytėms - strijos

morgueFile.comKūdikio atėjimas į pasaulį – didžiausias stebuklas kiekvienai mamai. Naujasis šio pasaulio gyventojas pasiima visą mamyčių laiką, dėmesį ir rūpestį. Nėštumas ir gimdymas dovanoja neįkainojamai svarbių patirčių, teikia naujų jėgų, bet dažnu atveju palieka ir nedžiuginančių pėdsakų. Vienas jų – kūną, dažniausiai pilvą, klubų, šlaunų, krūtinės sritį „papuošusios“ strijos. Šių „grožybių“ visiškai išnaikinti neįmanoma, tačiau yra nemažai būdų ir priemonių, padaryti jas mažiau pastebimas. Labai svarbi ir profilaktika – būdai, sumažinantys riziką joms atsirasti.

Skaityti daugiau...

Kaip išvengti krūties vėžio?

morgueFile.comKrūties vėžys yra dažniausiai moterimis nustatomas piktybinis navikas ir dažniausia jų mirties nuo vėžio priežastis Lietuvoje ir kitose šalyse. Kasmet ši liga pirmą kartą nustatoma daugiau kaip 1300 šalies moterų. Todėl Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Neinfekcinių ligų profilaktikos skyrius nori dar kartą priminti, ką reikėtų daryti, kad išvengtumėte krūties vėžio.

Skaityti daugiau...

Gyvenimas be dietų ar daug dienų, stengiantis įveikti netinkamos dietos pasekmes?

photl.comKaip išvengti valgymo sutrikimų (nervinės anoreksijos, bulimijos, persivalgymo) ir gyventi mėgaujantis kokybišku maistu, saikinga ir sveika mityba? Valgymo sutrikimai yra klastingos ligos, neretai išsivystančios kaip dietų pasekmė. Norint įveikti varginančias pasekmes, svarbus supratimas, pagarba sveikstantiems, pagalba norintiems sveikti. Šį kartą norimeatkreipti dėmesį į netinkamų dietų žalą, patyčias ir diskriminavimą dėl pernelyg didelės kūno masės.

Skaityti daugiau...

Žindymas naudingas ir mamai

morgueFile.comGamta savo vaikų neskriaudžia. Todėl neteisūs tie, kurie žindančią motiną linkę laikyti auka. Žindymo dovanomis mama, kaip ir jos kūdikis, džiaugsis visą gyvenimą, o prasideda jos tuojau pat po gimdymo. Visų žindymo teikiamų dovanų žindančiai mamai – nesuskaičiuosi. Žindymas ne tik stabdo kraujavimą po gimdymo, apsaugo nuo naujo nėštumo, bet ir lieknina, saugo nuo krūties vėžio, apsaugo nuo osteoporozės, palengvina diabetą ir kitas ligas.

Skaityti daugiau...

Žolė ant aukso neauga

Vyrai, nuolat pašiepiantys silpnąją lytį dėl, jų manymu, per didelio rūpinimosi savo išvaizda, nejučia prityla pastebėję retėjančių plaukų lopinėlį viršugalvyje. Vieni kaip įmanydami stengiasi paslėpti plikę – dangsto ją dar likusiais plaukais ar skrybėlėmis, kiti slėpdamiesi skuba keisti šukuoseną, akį traukusias garbanas iškeisdami į pliką galvą. Priemonių, galinčių sustabdyti plaukų slinkimą, ieškota dar senovės Egipte, tačiau stebuklingo vaisto nepavyko atrasti iki šiol. Ar tai reiškia, kad vyrams belieka tiesiog susitaikyti ir, pastebėjus pirmuosius požymius, laukti kol plaukai visiškai išretės?

Skaityti daugiau...

Komentuok

Free and Commercial Modules by Kasey Moore.