Smaller Default Larger

Tinkamiausias laikas susilaukti pirmagimio

Vėlyvas pirmasis nėštumas jau nebestebina visuomenės taip, kaip prieš keliasdešimt metų. Anksčiau pirmieji klausimai apie šeimos pagausėjimą būdavo užduodami esant dvidešimties, šiandien trečią dešimtį pasiekusios moterys jaučiasi pasiruošusios pirmagimiui ir šis jausmas lydi iki ketvirtosios dešimties.

 

2010 metais Vokietijoje atliktas tyrimas parodė, kad iš visų ištekėjusių moterų 20.000 pagimdė savo pirmą vaiką keturiasdešimties ar net vėliau. Vidurkis šio tyrimo leidžia teigti, kad 29 metų moterys šalyje gimdo pirmą kartą. Vėlyvo gimdymo priežastys labai įvairios – šių dienų visuomenėje santuokos kuriamos vėliau, moterys siekia įsitvirtinti darbe, taip pat išaugęs skyrybų skaičius yra psichologinis pagrindas vėliau susilaukti vaikų, bet su tinkamu partneriu.

               

Vaisingiausi moters metai

Bėgant metams, mažėja tikimybė pastoti. Net ir pats apvaisinimo procesas, esant 35-rių, nėra toks greitas ir sėkmingas kaip 25-metei. Taip pat vyresniame amžiuje moteris neturi tiek daug apvaisinimui pasiruošusių kiaušinėlių. Gimusi mergaitė turi apie 1 mln. kiaušinėlių, tačiau sulaukus lytinės brandos jų lieka apie 400 000. Iš jų tik apie 300–500 ovuliuoja moters reprodukcinio laikotarpio metu (iki menopauzės), t.y. 35-rių metų moteris turi apie 350 000 subrendusių kiaušinėlių. Taip pat ir pats apvaisinimas trunka ilgiau arba gali visai neįvykti dėl senstančios gimdos gleivinės.

Greičiausiai pastoja 24-rių metų moterys. Virš trisdešimties metų šis šansas sumažėja iki 10% per menstruacijos periodą. Žinoma, kaip ir visur, taip ir kalbant šia tema, reikia paminėti, kad visada yra išimčių. Svarbiausia - moters vaisingumas priklauso nuo gyvenimo būdo ir psichologinių faktorių.

 

Rizikingas nėštumas

Vokietijoje moterų virš 35 metų amžiaus nėštumas laikomas rizikingu ir yra atidžiai sekamas bei kontroliuojamas. Studijos parodo, kokie simptomai dažniausiai lydi tokį nėštumą:

Pykinimas, nugaros skausmai ir kiti nusiskundimai daug dažnesni pas moteris virš 35 metų;

Padidėjusi rizika, kad išsivystys toksikozė;

Nėščiosios virš 35 metų dažniau kenčia nuo nėštumo diabeto;

Tačiau tinkama ginekologo priežiūra ir atidus nėštumo stebėjimas leidžia daugelio nemalonumų išvengti.

 

Griežtai niekas negali pasakyti, kada tinkamiausias laikas susilaukti pirmosios atžalos, visgi vokiečių gydytojai ir mokslininkai teigia, kad lengviausiu, nepavojingiausiu ir nekomplikuotu nėštumu gali mėgautis moterys 24-26 metų. Svarbiausia, visgi, sveikas gyvenimo būdas ir noras turėti sveiką pirmagimį.

 

Mama ir tėtis“ inf.

Komentuok

Free and Commercial Modules by Kasey Moore.