Smaller Default Larger

Mano žmonai amžinas PMS

„Atlikę ilgalaikius ir moksliškai pagrįstus tyrimus apie „Kamasutroje“ propaguojamas intymias suartėjimų pozas, seksopatologai nustatė, jog mėgstamiausia moters poza „Gal rytoj?...“ „Turbūt daugelis vyrų yra susidūrę su panašia situacija šimtus kartų... O jums, ar nebūna taip, kad vos tik atsigulate į lovą su žmona ir siunčiate signalus jai „noriu pasimylėti“, išgirstate ausį rėžiantį atsaką - „Aš negaliu, man PMS.“, „Blogai jaučiuosi, suprask.“, „Šiandien pavargau.“ ir t.t.? Nenusiminkite, pasauly Jūs ne vienas toks. Beveik 80 proc. vyrų kenčia nuo žmonų PMS. Bet yra būdų tai įveikti.

 

Tai kas tas PMS?

Pirmiausia reikia įsitikinti, kad Jūs suprantate apie ką bus kalbama. Kas yra tas PMS? PMS - tai fiziniai ir emociniai negalavimai, stipriai sutrikdantys ne tik kasdienį moters gyvenimo ritmą, bet ir neretai šeimos santykius. PMS būdingas cikliškumas. Negalavimai pasireiškia netrukus po ovuliacijos, o susilpnėja prasidėjus mėnesinėms. Moterys, kenčiančios nuo PMS, prastai jaučiasi apie dvi savaites. Teigiama, kad nuo PMS kenčia vaisingo amžiaus moterys. Tačiau iki šiol nėra galutinai ištirta, kodėl moteris vargina šie negalavimai. Ginekologai paaiškintų, kad kai kurių moterų centrinė nervų sistema pernelyg jautriai reaguoja į hormoną progesteroną, gaminamą kiaušidžių iškart po ovuliacijos, todėl PMS veikia skirtingai visas moteris. Be to, specializuotose literatūrose rašoma, kad PMS požymių yra keli šimtai, todėl kiekvienai moteriai PMS požymiai ir poveikis gali būti skirtingi.

 

Stebėkite žmonos elgesį ir siunčiamus signalus

O dabar apie tai paprasčiau ir suprantamiau. Jūs grįžtate namo po darbo ir pastebite, jog nė nespėjus įžengti pro duris, jau pasipila žmonos priekaištų lavina, kad nenusivalėte batų ir prinešėte purvo ant ką tik išplautų grindų, kad pamiršote nupirkti duonos vakarienei, kad nuo Jūsų sklinda nemalonus prakaito kvapas, kad nepakartojamas Jūsų kojų „aromatas“, kad ir vėl, užuot padėjęs daryti vakarienę, išsidrėbėte priešais televizorių lyg koks slunkius... STOP! STOP! STOP! Tai pirmasis ženklas, kad žmoną aplankė nelaukti PMS svečiai ir turbūt šiąnakt vėl nieko gero nebus. Neapykanta visam pasauliui, irzlumas, įtampa, ašaros, nuotaikos svyravimai – visa tai emociniai PMS simptomai. Lengviau galima pastebėti fizinius PMS simptomus. Žmona atstumia Jus vos tik prisiliečiate prie jos krūtinės, prasitaria, kad ją skauda. Lengvai galite apčiuopti, net ir pastebėti padidėjusias jos krūtis. Neabejokite – jai PMS. Bėrimai ant odos, spuogai ant veido tai irgi nemalonūs šios „ligos“ požymiai. Pastebėjote, kad žmona dažnai stoviniuoja priešais veidrodį, apžiūrinėja savo kūno linijas ir skundžiasi padidėjusiu svoriu, nors yra tokia liekna, kad vėjas ją tuoj pat nupūstų? Taip, tai PMS simptomas, nes jo metu moters organizme prisikaupia skysčių. Didelė tikimybė, kad dėl patirtų fizinių ir emocinių negalavimų šiąnakt Jūsų moteris atsisakys mylėtis su Jumis ir, žinoma, priežastis bus - PMS. Vadinasi, Jūs turite uždavinį visus šiuos negalavimus pašalinti. Taigi, ką daryti?

 

PMS emocinio paūmėjimo priežastis gali būti ir vyrai

Pirmiausia įsisąmoninkite, kad dėl emocinių žmonos negalavimų pirmiausia kaltas galite būti ir Jūs, jūsų užsispyrimas. Būkite atlaidesnis žmonos priepuoliams. Įsiplieskus barnio kibirkštėlei, tik nepulkite ginčytis, mėginti įrodyti savo tiesų, nekaltumo, nepriekaištaukite jai, nes taip tik dar labiau įsiutinsite žmoną ir galėsite palaidoti net menkiausias viltis turėti ją šiąnakt savo aistringame glėbyje. Kai žmona pyksta, plūstasi dažniau kartokite „atsiprašau, brangioji“, „myliu tave“, „tu visas mano pasaulis“, „aš negaliu be tavęs“. Netikite? Pabandykite ir sužinosite, kaip tai veikia. Nepamirškite, kad ledus veiksmingai tirpdo pagalba nors kartą per savaitę ruošiant vakarienę ir nors kartą per mėnesį pasiūlykite pagaminti ją pats. Juk žmoną palepinti irgi reikia. Ji taip pat pavargsta darbe ne mažiau negu Jūs. Jeigu žmona prižiūri judviejų kūdikį namuose, tik šiukštu nemanykite, jog tai ne darbas! Auginti kūdikį – sunkiausias ir atsakingiausias darbas pasauly. Pasisiūlykite vaikelį pasūpuoti naktį, kai jis pravirks ir leiskite žmonai išsimiegoti. Prastas miegas naktimis – tai dar viena priežastis ūmiam PMS ir iš to kylančiam žmonos irzlumui.

Ar žinojote, kad fizinis aktyvumas sušvelnina PMS simptomus? Nepatingėkite po darbo išsivesti žmoną pasivaikščioti į parką, pakvėpuoti tyru oru. Tai prablaško niūrias mintis, gerina kraujo apytaką.

Yra dar vienas stebuklingas būdas padėti savo mylimajai. Vyrams pravartu žinoti preparatų, natūralių priemonių namų sąlygomis, padedančių įveikti didžiausią Jūsų priešą – PMS. Pavyzdžiui nakvišų aliejus, dar galite išvirti žmonai melisos, čiobrelių arba jonažolių arbatos, tai padeda mažinti prislėgtą nuotaiką, stresą, ramina nervinius procesus. Šie būdai bent jau tarpusavio santykių aiškinimosi, konfliktų, priekaištų gali padėti išvengti.

 

PMS – žmonos manipuliacija mylėjimąsi atidėti kitai nakčiai?

Jeigu prieš miegą Jūsų namus nusiaubė konfliktų audra, apie seksą šiąnakt galite pamiršti. Jeigu to ir neįvyko, vakaras praėjo sklandžiai, o Jūs įtariate, jog žmoną kamuoja PMS simptomai, tai dar nereiškia, kad turėsite galimybių patirti intymių malonumų. Žmona tikrai nepraleis progos pasiteisinti, kad jai PMS, tačiau turėkite galvoje, kad tai ne priežastis, tai viso labo manipuliacija mylėjimąsi atidėti kitai, o gal ir dar nežinia kuriai nakčiai. Tam pasiruošti reikia geriau. Paruoškite žmonai karštą vonią vakare, tai padeda atpalaiduoti. Nepamirškite miegamajame, o gal net ir vonioje pridėti žvakių, nes jų palengva plevenanti šviesa ramina per dieną susikaupusias nemalonias emocijas, patirtas darbe ar šeimoje. Mėgstama lyriška muzika ne tik praskaidrins ir išblaškys mintis apie slegiančius rūpesčius, bet dar ir nuteiks žmoną romantiškai, pakylėtai nuotaikai. Patikėkite, žmonoje tūnantis liūtas virs į mielą kačiuką. Norite pasimėgauti karšta naktimi? Būkite kantrus, liko dar pora žingsnių. Taurė karšto vyno, vynuogės, avietės, juodas šokoladas ar panašūs mėgstami produktai – tai afrodiziakai, galintys ateiti Jums į pagalbą. Būkite išradingas ir juos naudokite ne tik pagal paskirtį. Pažadinkite jais žmonos aistrą ir seksualumą. Finišo tiesioji čia pat. Tetrūksta padaryti žmonai atpalaiduojantį masažą. Tai atpalaiduoja ne tik raumenis, bet ir pažadina žmonos libido bei dar labiau stimuliuoja seksualinį aktyvumą.

Žinau, ką dabar galvojate – kad tai niekiniai paistalai, kad tai žeidžia vyro orumą? Deja, klystate. Vyrai – dažniausia moteryje paūmėjusio PMS priežastis. Išmokite už tai atsiprašyti ir jei norite mėgautis sekso malonumais kas naktį, verta dėl to pasistengti, kartais neimti jos priekaištų giliai į širdį ir tiesiog virsti tikru džentelmenu, įsimylėjusiu nuo žemės iki dangaus, geriausiu draugu ir pagalbininku, romantišku virtuozu, o gal net išprotėjusiu striptizo ereliu žmonos akyse.

 

Laura VALEIKAITĖ

Komentuok

Free and Commercial Modules by Kasey Moore.