Smaller Default Larger

Kaip sutramdyti celiulitą? (II)

Praėjusiame numeryje pasakojome apie celiulitą ir kaip jis susijęs su paveldėjimu. Šį kartą papasakosime apie celiulito gydymas ir procedūras.

 

Pirmasis žadėtas klausimas ir trumpas atsakymas toms moterims, kurios rūpinasi savo figūra.

Ar celiulitas ir nutukimas yra susiję? Ne.

 

Celiulito ir antsvorio požymiai:

Antsvoris

Celiulitas

Pažeidžiami tik adipocitai

Pažeidžiami visi riebalinio audinio elementai

Būna lokalus arba bendras

Vystosi tik tam tikrose zonose

Oda yra lygi

Odos paviršius nelygus

Jungiamasis audinys yra elastingas

Jungiamasis audinys neelastingas

Cirkuliacinė sistema funkcionuoja normaliai

Limfotaka ir kraujotaka sutrikusi

 

Celiulito gydymas. Ar reikia jį gydyti? Ar pakanka kosmetologinių procedūrų? 

Anot kosmetologės K. Nesterovos, celiulito pažeistoms sritims regeneruoti bei jų kraujotakai skatinti taikomi įvairūs masažo būdai (vakuuminis masažas, limfodrenažinis masažas, mezoterapija ir kt.). Specialios kosmetikos priemonės su biologiškai veikliomis medžiagomis veiksmingos tuomet, kai jos pasiekia ir giliuosius odos sluoksnius. Gydant celiulitą, svarbu pagerinti audinių mikrocirkuliaciją, mažinti edemą (patinimą), pagerinti odos stangrumą.

Yra daugybė būdų pakeisti išvaizdą, tačiau specialistai yra įsitikinę, jog geriausia iš pradžių pakeisti gyvenimo būdą, sureguliuoti kasdienę mitybą. Būtina vartoti daugiau vaisių, daržovių, grūdinių kultūrų. Negalima pamiršti, jog bene svarbiausia išgerti apie pusantro ar net du litrus skysčių. Reikėtų vengti gazuotų gėrimų ir kavos, geriau rinktis įvairias arbatas. Žalioji arbata turi daug gerų savybių. Ji šalina pabrinkimus, dėl ypatingos arbatos sudėties skysčiai greičiau pašalinami iš organizmo. Žalioji arbata gerina virškinimą, stimuliuoja centrinę nervų sistemą bei padeda atsikratyti antsvorio. Joje esantis kofeinas ir katechinas pagerina medžiagų apykaitą, tad ją rekomenduojama gerti prieš atliekant celiulitą mažinančias ar liekninamąsias procedūras. Be abejonės, labai svarbus ir fizinis aktyvumas.

 

Mezoterapija vienas efektyviausių celiulito sprendimo būdų

Mezoterapija veikia visus specifinius celiulito formavimosi procesus. Prieš pradedant taikyti mezoterapijos procedūras, reikia išsiaiškinti, kada išryškėjo celiulitas, koks jo tipas – mazginis, fibrosklerotinis ar kitas. Kiekvienai pacientei parenkamas individualus medikamentų derinys. Taikant mezoterapijos procedūras galima efektyviai paveikti didelius kūno plotus, visiškai nesukeliant skausmo ir nepaliekant matomų pėdsakų. Mezoterapijos procedūras galima daryti prieš riebalų nusiurbimo operaciją. Suaktyvinus bendrąją kraujotaką ir mikrocirkuliaciją, kūno audiniai paruošiami traumuojančiai procedūrai, todėl pooperacinis periodas būna žymiai lengvesnis, o atsistatymas vyksta greičiau. Taikant mezoterapiją po operacijos, oda greitai stangrėja.

Priklausomai nuo celiulito rūšies, parenkamas aktyvių medžiagų kokteilis, veikiantis celiulito atsiradimo priežastis bei jau susidariusią problemą: stimuliuojama lipolizė (riebalų skaidymas), veikiama į prekapiliarinius sfinkterius ir kraujagyslių sieneles (skatinamas skysčių drenažas), fibrozę (skaidulas, kurios apgaubia riebalų ląsteles, tokiu būdu suformuodamos apelsino žievelę), taip pat aktyvios medžiagos veikia profilaktiškai, neleisdamos toliau progresuoti celiulitui.

Liposakcija (poodinių riebalų nusiurbimas) yra efektyviausias būdas atsikratyti riebalų. Šio figūros tobulinimo būdo negalima lyginti su tokiais tradiciniais kovos su antsvoriu būdais, kaip dieta ar fizinis krūvis. Tokia operacija leidžia be neigiamo poveikio sveikatai greitai ir sėkmingai atsikratyti susikaupusių riebalų ant pilvo ir talijos, šlaunų, juosmens, sėdmenų, pečių srities, skruostų ir pasmakrės. Kita vertus, po šios procedūros būtina keisti gyvenimo įpročius. Organizmo atminties matricoje yra įrašyta kaupti riebalus, todėl ilgainiui „ištuštintos“ vietos vėl prisipildys.

Vakuuminis masažas veiksmingas gydymo būdas, kai odos paviršius primena „apelsino žievelę“ ar „dygsniuotą antklodę“ gydyti. Toks masažas skatina kraujo priplūdimą į audinius ir taip gerina medžiagų apykaitą, skatina intensyviau tekėti limfą, stimuliuoja celiulito pažeisto riebalinio audinio mikrocirkuliaciją bei spartina riebalų deginimo procesus (lipolizę). Lazerinio gydymo metu aktyvuojami fibroblastai, sustiprinama elastino, kolageno ir glikozaminglikanų sintezė, pagerėja mikrocirkuliacija ir limfodrenažas.

 

Ką reikia žinoti apie paciento sveikatą prieš pradedant gydymą?

Kontraindikacijos:

·       cukrinis diabetas;

·       kraujo apytakos sutrikimai;

·       sunkios vidaus organų ligos.

 

Nėštumas, laktacija:

·    Pooperacinis periodas

·    Kraujo krešėjimo sutrikimai

·    Ūmios odos ligos, lėtinių odos ligų paūmėjimas

·    Epilepsija

·    Polinkis keloidiniams randams

·    Antikoaguliantų vartojimas

 

Parengė Aušrinė Baronaitė

Komentuok

Free and Commercial Modules by Kasey Moore.