Smaller Default Larger

Nelaukiama „dovana" mamytėms - strijos

Kūdikio atėjimas į pasaulį – didžiausias stebuklas kiekvienai mamai. Naujasis šio pasaulio gyventojas pasiima visą mamyčių laiką, dėmesį ir rūpestį. Dalykai, kuriems iki šiol skirdavome laiką, atrodo kur kas mažiau reikšmingi. Kitaip ir būti negali, tačiau neįmanoma pamiršti, kad be naujųjų ir pačių svarbiausių mamos pareigų, vis dar einame ir senąsias – žmonos, draugės arba tiesiog moters. Dailiosios lyties atstovės, kuriai labai norisi būti gražiai. Nėštumas ir gimdymas dovanoja neįkainojamai svarbių patirčių, teikia naujų jėgų, bet dažnu atveju palieka ir nedžiuginančių pėdsakų. Vienas jų – kūną, dažniausiai pilvą, klubų, šlaunų, krūtinės sritį „papuošusios“ strijos.

Šių „grožybių“ visiškai išnaikinti neįmanoma, tačiau yra nemažai būdų ir priemonių, padaryti jas mažiau pastebimas. Labai svarbi ir profilaktika – būdai, sumažinantys riziką joms atsirasti.

Strijų atsiradimo priežastis – odos tempimas, atsirandantis ne tik nėštumo metu, didėjant mamytės pilveliui, bet ir dėl greito augimo paauglystėje arba staigių ir ženklių svorio pokyčių, sulieknėjus ar, atvirkščiai – priaugus svorio. Oda tempiasi ir įtrūksta, įtrūkimų vietose susiformuoja ilgi, siauri dryžiai – palietus pažeistas odos vietas, juntami įdubimai. Iš pradžių dryžiai būna rausvos ar melsvos spalvos, vėliau – pašviesėja. Strijų atsiradimas, jų pasireiškimo intensyvumas priklauso nuo odos elastingumo, kuris savo ruožtu yra nulemtas daugelio faktorių – nuo genetikos ir hormonų balanso iki mitybos įpročių ir gyvenimo būdo.

 

Profilaktika

Mityba ir fizinis aktyvumas. Kaip jau minėta, strijų gali atsirasti dėl žymių svorio pokyčių. Nėštumo metu normalu priaugti iki 16 kg, tačiau neretai pasitaiko atvejų, kai svarstyklių skaičiukai „pradžiugina“ gerokai didesniais rezultatais. Savaime suprantama, kad nėštukei, priaugusiai arti 30-ies ar netgi daugiau kilogramų, galimybė „užsidirbti“ strijų yra didesnė. Taigi labai svarbu nepasiduoti „valgau už du“ pagundai, susidėlioti apgalvotą sveikos ir subalansuotos mitybos planą. Čia pravartu užsiminti ir apie produktus bei maisto medžiagas, turinčias įtakos odos elastingumui. Elastingą odą padės išlaikyti vitaminų A ir E turintys produktai. Šių vitaminų gausu saulėgrąžose, riešutuose, įvairiose daržovėse, vaisiuose. Be abejo, būtina nepamiršti naudoti pakankamai skysčių.

Nepriaugti per daug nereikalingų kilogramų bei tuo pat metu pagerinti odos būklę padės ir fizinis aktyvumas. Atsižvelgdamos į sveikatos būklę ir savijautą, pasirinkite priimtiną būdą bent minimaliai, bet reguliariai pasimankštinti.

Kosmetinės priemonės. Besilaukiančioms moterims patariama jau nuo trečiojo nėštumo mėnesio pradėti naudoti specialius odą drėkinančius, nuo strijų apsaugančius kremus, aliejus. Tepti jais dažniausiai strijų pažeidžiamas vietas: pilvą, šlaunis, sėdmenis, krūtinę. Minėtas kosmetikos priemones naudokite kantriai, nuolat ir pagal gamintojo nurodytas instrukcijas, tik taip pasieksite etiketėse žadamo rezultato. Kremų poveikį sustiprins masažas – kosmetikos ir masažų kompleksas turėtų duoti geriausių rezultatų. Dar vienas pravartus apsaugos metodas – kontrastinis dušas. Kaitaliojant šaltą ir karštą vandens sroves, procedūrą atliekant reguliariai, ne tik sumažinsite strijų atsiradimo tikimybę, bet ir apsisaugosite nuo grėsmingojo visų dailiosios lyties atstovių baubo – celiulito.

 

Naikinimo būdai

Kai kalbama apie strijas, žodis „naikinti“ reiškia – padaryti mažiau matomas, ne tokias pastebimas. Kovoje su jau atsiradusiomis strijomis puikūs bendražygiai bus jau išvardyti profilaktikai tinkantys būdai: mankšta, masažas, kosmetinės priemonės, kontrastinis dušas.

Rekomenduojama išbandyti natūralias priemones. Pavyzdžiui, arbatmedžio aliejų, turintį odą šviesinančių savybių, arba šaltalankių aliejų. Aliejus reikėtų naudoti kiekvieną dieną, geriausia vakare, prieš miegą. Taip pat padėti gali valgomosios druskos tirpalas, tik ne per stiprios koncentracijos. Juo patariama įtrinti pažeistas vietas. Verta išbandyti ir šiurkščias masažines dušo kempines bei įvairius šveitiklius. Puikiai tiks ir natūralus kavos tirščių šveitiklis.

Begalę procedūrų siūlo ir grožio specialistai. Populiari profilaktinė ir gydomoji priemonė nuo strijų – vakuuminis masažas. Taip pat odos šlifavimas, ozono terapija, gydymas lazeriu, sudėtingiausiais atvejais – plastinė chirurgija.

Beje, strijų paslėpti nepadės įdegis. Įdegusioje odoje šviesūs dryžiai taps tik dar labiau pastebimi.

Svarbu. Gydyti strijas būtina pradėti tik joms atsiradus – kuo ilgiau lauksite, tuo mažiau teigiamų rezultatų duos jūsų pastangos.

 

Parengė Miglė Ivanauskaitė

Komentuok

Free and Commercial Modules by Kasey Moore.