Smaller Default Larger

Bičių pikis - natūralus antibotikas

morgueFile.comBičių pikis (arba propolis) yra biologinė medžiaga, kurią bitės darbininkės surenka iš medžių pumpurų, jaunų šakelių lapų ir juo aptepa avilio sieneles, užkamšo plyšius, sutvirtina bei dezinfekuoja korius (galbūt dėl to dar vadinamas „bičių klijais“). Senovės Egipte pikis su medumi naudotas mirusiesiems balzamuoti. Cheminiu požiūriu bičių pikis yra labai sudėtingas junginys – jį sudaro įvairios aromatinės medžiagos, vaškas, eterinis aliejus, žiedadulkės. Jame taip pat yra mangano, cinko, vario, nikelio, kobalto, kalcio, kalio, fosforo, sieros, natrio, geležies bei magnio, vitaminų, aminorūgščių. Nustatyta, kad bičių pikis, naudojamas natūralus, tepalo, nuoviro ar kitokiu pavidalu – aktyvi medžiaga, labai naudinga žmogaus organizmui ir jo atsparumui ligoms.

Atlikti eksperimentai rodo, kad jis, naikindamas mikrobus (priskaičiuojama iki 100 mikrobų pavadinimų, kurie „bijo“ pikio), mažina ar visai panaikina uždegimus ir skausmą, tinimą, šalina blogą kvapą. Be to, jis naikina kai kuriuos grybelius bei virusus, skatina audinių regeneraciją,

Liaudies medicinoje bičių pikis vartojamas kaip išorinis, gana retai – kaip vidinis vaistas. Juo gydo votis, pūlingas žaizdas, karpas, nuospaudas, nudegimus. Pikiu suvilgyta medžiaga apvyniojus skaudamus sąnarius skausmai sumažėja ar išnyksta. Taip pat bičių pikiu gydoma plaučių tuberkuliozė, tulžies pūslės ligos, parodontozė.

Bičių pikis yra antimikrobinis, antivirusinis preparatas, mažina uždegimus, skausmą, skatina audinių regeneraciją, stiprina imunitetą. Juo galima gydyti slogą, gerklės ar balso stygų uždegimą, viršutinių kvėpavimo takų ligas, įvairius veido ir ausų uždegimus.

Geriant spiritinio bičių pikio tirpalo padidėja tulžies sekrecija, gerėja kepenų funkcionavimas, greičiau gyja skrandžio opos, kepenų, odos ligos, aterosklerozė. Toks tirpalas gerai gydo grybelines odos ligas, egzemą, neurodermitus, odos tuberkuliozę, nušalimus, stomatitą.

Kai kurie žmonės gali būti jautrūs ar alergiški pikiui. Jį turi atsargiai vartoti sergantieji bronchine astma, egzema ar kitomis alerginėmis ligomis. Bičių pikio kaip vidinio vaisto arba aerozolio nepatartina ruošti namų sąlygomis.

Bičių pikis didina organizmo imuninių ląstelių aktyvumą, atsinaujinimą bei vystymąsi, dalyvauja antikūnių gamybos reguliavime, kraujodaros procesuose. Jį rekomenduojama vartoti nusilpusiems, turintiems polinkį dažnai sirgti kvėpavimo takų ir kitomis peršalimo ar infekcinėms ligomis, gripu, prieš ar po operacijų. Vartojant ne tik susirgus, bet ir profilaktines dozes visus metus ar kitų preparatų (papildų, arbatų, užpilų) sudėtyje, imunitetas stiprinamas „iš pagrindų“. Ir tuomet jam nebaisios jokios epidemijos...

 

Parengė „Mama ir Tėtis“

 

 

Komentuok

Free and Commercial Modules by Kasey Moore.