Smaller Default Larger

Sveiko žmogaus kodas

 

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO), Europos Sąjunga (ES) ir Jungtinių Tautų Organizacija (JTO) kaip vieną iš valstybės prioritetų nuolat akcentuoja sveikos gyvensenos skatinimą, sveikatos išsaugojimą ir stiprinimą, ragindama daugiau dėmesio skirti lėtinių neinfekcinių ligų (širdies ir kraujagyslių sistemos ligų, piktybinių navikų, cukrinio diabeto, kvėpavimo organų ligų) profilaktikai.

Skaityti daugiau...

Kaip tėvai turėtų pasirūpinti savimi

photl.comNorėdami tinkamai rūpintis vaiku, turite mokėti pirmiausia pasirūpinti savimi, kad būtumėte pajėgūs atlaikyti įvairius iššūkius, kuriuos teks patirti auginant vaiką. Turite būti geros sveikatos, turėti tvirtą ekonominį pagrindą, gerus bendravimo įgūdžius ir gebėti išlaikyti emocinę pusiausvyrą, kad išliktumėte geranoriški, kantrūs ir mylintys savo vaiką. Svarbu rūpintis vaiko poreikiais, tačiau tėvų poreikiai yra ne mažiau svarbūs. Nuo tėvų fizinės, emocinės ir dvasinės gerovės priklauso ir vaiko gerovė bei raida. 

Skaityti daugiau...

Kokiomis pagrindinėmis taisyklėmis reikėtų vadovautis renkant grybus ir kaip elgtis apsinuodijus?

morgueFile.comLietuvoje auga apie 400 rūšių valgomų grybų, bet vartotinų maistui yra tik apie 100 rūšių, kiti - menkaverčiai. Tradicinėje lietuvių virtuvėje yra gausybė patiekalų, į kurių sudėtį įeina grybai. Tačiau užtenka vieno nuodingo grybo puode, kad apsinuodytų visa šeima ar draugai, kurie vaišinosi kartu. Jeigu grybo nepažįstate , geriau jo ir neimkite. Rinkite tik gerai pažįstamus grybus. Lietuvos miškuose auga daugiau nei  100 rūšių nuodingų grybų, iš jų 20-30 – labai pavojingų žmogaus gyvybei, dalies jų kenksmingos medžiagos neišnyksta verdant.

Skaityti daugiau...

Pasaulio žindymo savaitė 2013 – žindymo parama arčiau motinų

morgueFile.comPasaulio sveikatos organizacija (PSO) kartu su partneriais kasmet rugpjūčio 1–7 dienomis mini Pasaulio žindymo savaitę. Šiemet žindymo savaitės tema yra „Žindymo parama arčiau motinų“. Ja siekiama pabrėžti aplinkinių palaikymo ir paramos motinoms svarbą, kad jos turėtų visas galimybes pradėti ir palaikyti žindymo praktiką – rašoma PSO pareiškime, skirtame Pasaulio žindymo savaitei paminėti. Žindymas yra labai svarbus sveikam mažylių augimui ir vystymuisi. Naujagimiai, kūdikiai ir maži vaikai klesti, kai yra maitinami motinos pienu.

Skaityti daugiau...

Saugiai mėgaukimės vandens teikiamais malonumais

morgueFile.comTikriausiai retas kuris įsivaizduojame vasaros atostogas be paplūdimių ir maudynių. Jau įsibėgėjus vasaros karščiams, vis dažniau skubame atsigaivinti prie įvairių vandens telkinių. Tačiau kartais tokios pramogos gali turėti ir ne tokių linksmų pasekmių. Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro visuomenės sveikatos administratoriai dar kartą  perspėja, kad skendimai yra trečia pagal dažnumą mirties priežastis dėl nelaimingų atsitikimų visame pasaulyje ir kasmet dėl šios priežasties netenkama daugiau kaip  400 tūkst. žmonių.

Skaityti daugiau...

Komentuok

Free and Commercial Modules by Kasey Moore.